Kako sušite meso?

Kod nas je 3 crvene po komadu, ne prave pitanje koliko je svince.
Ljudi budu mahom korektni pa ih fino caste ako je malo vece svince.

Moja kobaja u fazi susenja, trenutno susimo sljiovinom i tresnjovinom.
4866c92f0501d9876256cae2a7e4c655.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Komsija kupio svinju 200 kg po350
70000
Mesar , crva itd još 10000
I mora da susi 20 dana , ajde tih 20 dana ću staviti u samo 2 dnevnice po 25e. Drva ne računamo

Sve skupa 86000.
Zamislite s
86 000
U šoping , koliko bi se moglo kupiti mesa , kobasice itd itd
 
Komsija kupio svinju 200 kg po350
70000
Mesar , crva itd još 10000
I mora da susi 20 dana , ajde tih 20 dana ću staviti u samo 2 dnevnice po 25e. Drva ne računamo

Sve skupa 86000.
Zamislite s
86 000
U šoping , koliko bi se moglo kupiti mesa , kobasice itd itd
Duplo manje od onog sto ce imati od prerade te iste svinje

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ne znam baš , kod nas obično gazda izvuče deblji kraj tj odradi 80 posto posla ...
Većina mesara nema kompletan alat za rad , uvek nešto fali , većina nemaju znanje tj priučeni su i rade po svom nahođenju i ubeđenjem da su najbolji ...
NE odobravam uopšte cene 40, 50 d po kg, ali čast mesarima ne odobravam što pojedine gazde ruke u džepove , daju ti neku supu 2x2 ili parče najlona više glave i radi ceo dan na kiši i minusu ...
 
Dimljenje, pa pasulj. Bela kobasica. Kosti za svinjsku supu. Kozura za pasulj takodje. Sve se to iskoristi ko zna.....
To samo Beogradjani bacaju, na selo se sve to ukroji negde...
Iskoristi se za pse . Od 290 kg ( 2 svinje ) izvukao sam skoro 25 kg za pse . Sve iseckano i stavljeno u pakete po 1,5 kg . Izvadis pa malo u rernu i jedu ko ludi . Pored imaju i granule koje ne pipaju tada kada ovo dobiju . Zasto bi jeli kozuru ? Znam da ima mnogo ljudi koji to vole ali ipak da ostanemo na mesu . Nismo jos toliko spali na niske grane .
 
Iskoristi se za pse . Od 290 kg ( 2 svinje ) izvukao sam skoro 25 kg za pse . Sve iseckano i stavljeno u pakete po 1,5 kg . Izvadis pa malo u rernu i jedu ko ludi . Pored imaju i granule koje ne pipaju tada kada ovo dobiju . Zasto bi jeli kozuru ? Znam da ima mnogo ljudi koji to vole ali ipak da ostanemo na mesu . Nismo jos toliko spali na niske grane .
Kozure kada je tanka i kada se lepo ispece nekad nema ni dosta jer je svi VOLEMO pogotovo ako ostavis slaninu i sunke sa slaninom nema je ni dosta. Pogotovo sto se stavi i malo u majusku. Glava, dzigerice sto ostane neispeceno i pluca takodje u majusku. Srce, jezik i o stalo u svarglu ali se jos i dokupi da bude vise materijala da se i krvavice malo obogate. Papci sto u piktije sto u zamrzivac pa se kuva specijalitet papci u saftu. Kosti se ne skidaju bas na belo pa se dime za kupus i pasulj ili se koriste za supu,paprikas ili corbu. Salo za salcice. Znaci bukvalno bace se samo creva. Ne mislim da smo pali na niske grane ako sve ovo pripremamo. Nemoj da nam je sladja posebna salama za 230 dinara kg i pasteta u crevu.
 
Poslednja izmena:
Kod nas cijena rada za 2 tovljenika (nebitna je težina mada je kod mene bilo oko 2*230 kg) je 240 KM.
To je 240*60=1440 dinara.
Uzme tovljenike, odveze, isječe i vrati isječene komade za sušenje, meso, slanina, kosti, unutricu i ostatke mesa.
Ne topi čvarke i ne pravi kobasice.

Mislio sam da je u Srbiji ovo jeftinije ali kako vidim i tamo su cijene visoke.



Kože, kosti i iznutricu (sve ono što ne ide u švarglu) ja skuvam i kad se sve rastopi, kosti se pobacaju a onda se koristi za izhranu svinja (novih prasića) i mačaka, pse nemam a i njima bi dobro došlo.
Drob mi mesar sada ne vraća a prije se koristilo i to, baci se kokoškama pa to one kljucaju nekoliko dana.
Prije se i drob čistio, za kobasice i za drobene čvarke.
 
Ja koljem sam jer volim draž koju nosi kad se kolje svinja,pa se svi okupe :D

Za vikend bio majstor kod komšije 3000din,popio 4 piva,doručkovao,poneo i čvaraka kući :D

Kod nas se deru svinje pa se koža baca,jedino se ostavljaju uši da se poklopi kupus u zemljanom loncu (nema boljeg merila dal je kupus gotov.) Džigerica ide odma na dinstanje za doručak,creva se bacaju,bela džigerica isto.Ja jedne godine palio brenerom da ošurim,zamalo da me u ludnicu pošalju :ROFLMAO:
 
Suri se vodom, a brenerom se prlji svinja. Moze da se prlji i na slamu, tada je kozura posebnog ukusa. Naravno ko je voli. Slusao sam da se nekad prljilo i na ogrizine.
 
Nazad
Vrh