Kako se resiti muva u svinjarskim objektima i oko njih?

"None" Upravu si Agita je prava stvar protiv muva koristio sam je prosle godine i pokazala se vrlo efikasno mada sam ja prskao na zid direktno ali ovo sa folijom ti nije losa ideja,evo bas sam danas kupio za ovu sezonu.
 
A ja se evo spremam da poprskam zidove...nista karton, nista folija. Po zidu, pa neka padaju.

Nadam se da nece smetati prasicima, ipak su maleni. Nesto preko 30 kg.
 
Kod mene muva kolko oces.
Neznam od kuda,jer kod svinja ih i nema bas nesto puno.
Tamo sam flase povjesio sa ljepkom.

a po stepenicama od kuce ih ima stotine, i sinoc smo pospricali Agitom i danas je na stepenicama pomor muha.
ali u kuci je problem kada udu,nemozes ih pobit
 
Ja nesto nisam bas bio odusevljen agitom, te sam se vratio starom dobavljacu po meni efekat je znatno bolji. Agita je smanjila broj muva, ali ih je i dalje bilo dosta.
 
Ljudi ja sam nabavio otrov od nekog coveka koji je inace lovac,i koji je sam napravio a efikasnost je zapanjujuca.Probao sam agitu al ovo je dosta bolje jer je jace i dosta duze odrzava vlaznost jer je kao karamel i miris i izgled pa muve prosto lete na namazane delove.Posmatrao sam uginuce muva i isto je kao kod agite, razlika je u efikasnosti i vlaznosti.Kosta 1400 din i dobije se lepljiva masa u flasici od fruktal soka.Ja sam prezadovoljan.Kome treba kontakt telefon ,mogu mu poslati
 
Ljudi ja sam nabavio otrov od nekog coveka koji je inace lovac,i koji je sam napravio a efikasnost je zapanjujuca.Probao sam agitu al ovo je dosta bolje jer je jace i dosta duze odrzava vlaznost jer je kao karamel i miris i izgled pa muve prosto lete na namazane delove.Posmatrao sam uginuce muva i isto je kao kod agite, razlika je u efikasnosti i vlaznosti.Kosta 1400 din i dobije se lepljiva masa u flasici od fruktal soka.Ja sam prezadovoljan.Kome treba kontakt telefon ,mogu mu poslati

Mislim da je to isto sto i ja koristim. Samo sam ja placao 1000 dinara za flasicu od 2 dl. Ja sam uzimao u Zemunu.
 
evo vam broj
Dimitrije 063280540
Jako fin covek,mozete slobodno reci da ste dobili broj od Radeta i znace jer sam mu se zahvalio i rekao da cu ga preporuciti i drugima kojima je to sredstvo potrebno.Hvala mu puno jer me covek spasao tih gamadi
 
Je li neko koristio VILOTRIN radi suzbijanja muva u objektima?

---------- Poruka napisana 30-07-12 u 01:30 ---------- Prethodna poruka je 29-07-12 at 15:29 ----------

Niko?
Zar bas niko nije koristio?
 
Znaci, bas samo agita ili eventualno actara? agita je dobra, ali preskupa.
Zato trazim jeftinija resenja.
Pa makar morao cesce da prskam.
Ali moram da znam koliko je stetno za svinje prskanje vilotrinom.
 
Znaci, bas samo agita ili eventualno actara? agita je dobra, ali preskupa.
Zato trazim jeftinija resenja.
Pa makar morao cesce da prskam.
Ali moram da znam koliko je stetno za svinje prskanje vilotrinom.

Milsim da jeftinije sredstvo, na kraju ispadne dosta skuplje od skupog. Bar se tako pokazalo kod mene. Po meni je sredstvo koje koristim znatno bolje od agite, sa kojom uopste nisam bio odusevljen. Sredstvo je po opisu kao i sredstvo clana @rade74. Mogu vam poslati na pp broj distributera, a vidim da je i clan @rade74 okacio broj svog.
 
Salji na pp kontakt, ali mi u poruci opisi nacin upotrebe tog sredstva. Da li se prska ili se maze?
Videh neka sredstva za mazanje objekata, kad sam kupovao vilotrin, ali nemam nikakva iskustva sa tim sredstvima za mazanje objekata.
To nesto kao lepak za miseve?
 
Pozdrav!.Danas mi je covek iz apoteke prodao sredstvo po nazivu-Icon 10 WP,proizvodi ga syngenta.Da li ima neko iskustva sa njim,jer bez obzira sto mi je receno da nije stetan po zdravlje zivotinja,voleo bih da mi neko to potvrdi iz prakse.U objektu su mi mlada prasad tek oprasena ukupno 25 kom.,pa mi nije do zazanja.Inace je sredstvo veoma jeftino,sto dodatno ne uliva poverenje.
 
rešenje problema sa muvama

Muve su izuzetno veliki higijenski problem, imajući u vidu da mogu biti vektori mnogih oboljenja. Za suzbianje muva je potrebno preduzeti više mera, prvenstveno higijenskih , zatim mehaničkih i na kraju hemijskih...
Hemijske mere bi trebalo izbegavati , imajući u vidu da i one same mogu predstavljati problem što se tiče bezbednosti. Do sada najefikasniji način suzbijanja muva u svetu su uv lampe za kontrolu letećih insekata .
Sve o njima možete saznati na portalu :

http://www.sanus-m.co.rs/uv-lampe-za-kontrolu-letecih-insekata/

- - - - - - - - - -

Lično sam imao iskustva sa tim preparatom , što se tiče bezbednosti upotrebe ne moraš se toliko bojati jer je taj preparat kontaktni, tj. nanosi se na površinu . Sa njim nemoj tretirani čitavu unutrašnjost , već samo površin gde muve sleću....
Što se tiče efikasnosti ima i boljih preparata na tržištu....npr Agita
 
Ma ovaj Icin 10 WP je potpuno s...nje.2 sata sam se je...vo oko postavljanja najlona po zidovima, svuda po objektima gde cu ga nanositi.Posle tretiranja muve su se malo osamutile vise zbunile i to je to,drugi dan kao da nista nije bilo.Jedino su bubasvabe lose prosle,veci deo je uginuo.Ali ipak sam ja kriv,sam sam pitao u apoteci za nesto jeftinije od Agite.Ne videh cenu ovih UV uredjaja,znas li ti?,nesto mi mirise da to nije naivna cena.
 
Nazad
Vrh