Kako se resiti muva u svinjarskim objektima i oko njih?

Pa kod nas ima svaka poljo. apoteka i cena se krece od 1300 din do 1670 din
Ovo sto sam ja kupio je za Slovenacko trziste i nema uputstva za upotrebu ( nasao posle na net-u gde pise 2 dcl mlake vode ali ne treba vise od 1 dcl jer sto je gusce duze traje )
 
Najjeftinija stvar a efikasna je da plasticnu flasu od soka vode (2-3 kom. zavisi od vel. prostorije) namazete lepkom za miseve i okacite da visi u objektu.
 
Danas kupio actaru (4 g 140 din) dodao 2,5 l vode +0,5 piva (žao mi piiiva) i oko kg šećera i isprskao svinjac ( po vratima , oko prozora po hranilicama, hodniku ) samo nisam siguran da li je i koliko štetno za svinje pa sam pazio da ne pada po njima i da ne pada u hranu
U roku 15-30 min u svinjcu skoro nije bilo ni jedne muve, e sad koliko će to biti tako videće mo !!! :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Najbolji uspeh imao sa ovim preparatom samo teško se nabavlja
fot0504.jpg
 
Pitanje: Iako je ovde rec o svinjarskim objektima, moze li se actara ( 4 grama na 3 litra vode i kilo secera ) koristiti i u stalama?

Podpitanje: Citam na uputstvu za actaru da je na tretiranim povrsinama jedan dan zabranjen pristup ljudima i zivotinjama (radna karenca). Pa kako ce onda svinja preziveti od isparenja actare? Hoce li joj skoditi?
 
Da li ce im skoditi i kolik ce to uticati sa koriscenjem aktare neznam znam samo da treba voditi racuna prilikom tretiranja da otrov nedodje u dodir sa njima mislim na zivotinje a i sa hranom.Zbog toga ja koristim agitu jer sam smanjio rizik od trovanja zivotinja.Okacio sam nekoliko flasa u objekat i njih poprskam svakih 4 do 5 dana a isto poprskam i jedann deo kaveza za prasenje tj samo zadnji deo i to gornje cevi do pola kaveza.Vec 2 meseca ja nemam musicu u objektu,kako se moze koristiti u svinjcu tako se moze koristiti u bilo kom objektu.Cak sam kod kuce isprskao stokove od vrati i okvire od prozora tako da i u kuci isto nemam musice(po kuci nema potrebe da se kace flase).Ovo srestvo ne isparava tako da nemoze skoditi disajnim organima.
 
Dakle, ako sam te dobro shvatio, actara isparava - dok agita ne isparava i nema stetnih dejstava po zivotinje?
I moze se koristiti ne samo u svinjcima, vec i u stalama?
Onda de ipak kupim agitu...uh, nije bas jeftina. Sta da radim sa neupotrebljenim rastvorom actare? Sipao sam kilo secera na tri litra vode, greota da se baci.
Savet?
 
Pa ako si vec napravo rastvor ti ga iskoristi,ja vec 2 godine koristim agit i prezadovoljan sam.Ima 2 meseca kako sam prvi put tretirao i nemam uopste problema sa musicama ni kuci a ni u svinjcu.Iskoristi to sto si napravio pa sledeci put ako mozes probaj agitu pa uporedi rezultate i videces sa cime ti je bolje raditi.Tako ces najbolje znati,oseti na svojoj kozi...
 
rodjak je veterinar i nabavio je neko organsko sredstvo za muve, inace radi u krusevcu prskanje objekata, stala, oko kuca i u kucama. kaze da platio sredstvo oko 180000 i da vidis jednom prodje godisnje i nigde muve nema, imaju one vise generacija ali sredstvo deluje po godinu dana a nije stetno za ljude i stoku tako da sam ja prezadovoljan e sad kako se zove sredstvo to nisam pitao :)
 
Nije meni za moju kozu, vec za stoku - za svinje i za krave, da mi ne dignu papke uvis :haha:


EDIT: Nemanja, pitaj rodjaka, podeli to sa nama, moze?
Hvala unapred
 
Ma on je verovatno platio toliko za ko zna koliko tog preparata i sada radi - kako se ono zove - unistavanje insekata po farmama.... Bilo je u temi reci o tome.
 
jeste vecu kolicinu ali mislim na manje i da ne moze samo sam bio odusevljen dobro deluje i da deluje na godinu dana. Mislim da on uzima nesto oko 500-1000 din po prskanju ali kaze da on nema tu zaradu vec samo tako siri musterije jer je veterinar a kod nas ima dosta i stranaca koji ostavljaju prazne kuce preko leta a stvarno kada vidis kako znaju muve bele stokove i stolariju da napljuju onda je zali boze muku.
pitacu ga sta je i kako je pa cu dastavim a nije bas svejedno ni kad ti oko kuce ili kod nas oko letnjih kujni zuje muve, ma napast ziva.
 
Actara i Agita su od istog proizvodjaca i ista im je aktivna materija (Thiamenthoxam)

, razlika im je samo u koncetraciji,a koliko je Actara i da li je stetna za stoku to neznam ali od kad sam isprskao sa Actarom mesec ipo dana nisam imao muve u objektu i nisam primetio da je nesto stetilo svinjama
 
Nazad
Vrh