Kako sam napraviti skladištni prostor za kukuruz i mehanizaciju

Stvarno lepo,koliko je jutara kukuruza stalo ?
 
Imam ja jedno pitanje ili bolje receno konstataciju.
Posto je i moja kotarka slicno konstruisana,po meni,tu je kao i kod mene los sistem utovara kukuruza.
Da bi se napunila maximalno jedan nadnicar mora da je unutra da razbaciva,jedino ako se ne puni iznad krova!
 
Tu su bili trojica gore da pune do krova , stalo je 22 kj . Napunjeno za 4 dana ............
 
Napunjeno

91kvmd.jpg
svaka cast,ekstra je,samo me interesuje koliko prikolica je stalo tu? i koji prikolica??
 
Danas je brat u jednoj petotonki posle istovara klipa imao deset džakova zrna. Kad je to video, obustavio je berbu i dalje vrše. Ja bih trebao stići na red za branje tek iduće nedelje i po svoj prilici će biti isti scenario. Sad mi je problem gde naći šapurike za grejnu sezonu 2012/2013.
 
@Šandor. Ако је све са 22кј онда је принос био екстра.То је преко 1.2т по јутру.:ppozdrav:
 
Можда рачуница............ али је принос ОК. 13т/ха(зрна), за похвалу. Још има и леп простор за механизацију!
 
Na svakom vecem vasaru.Sad u Basaidu na vasaru u nedelju je bilo manjih(800din) i vecih(1000din).
 
Znam da na vasarima ima ja i jesam kupio u Rumi, ali meni treba hitno za sledecu nedelju pa ako neko zna broj telefona ili ko proizvodi...
 
Boki kazi mi koliko ti je bila vlaga tog kukuruza posto bih rekao da ga prilicno debelo skladistis i koliko bi uopste bila neka gornja granica vlage da bi isao preko metra debljine i da ga ne prebacujes
 
Ja sam kupovao iz Temerina i čovek mi je slao Brzom Poštom "Szr Dubroja" 021/840-429
A štose tiče vlage ja sam prošle godine skladištio sa 17% i stajala je bez problema i bez eleviranja do Aprila.Ali mislim da je nebi trebalo da se skladišti sa vlagom većom od 16%, i sa ovom vlagom može da stoji bez problema, ako ima veću onda mora da se elevira.
 
Samo prva prikolica je imala vlagu 16% ( pionir d11) ostalo je 13.5%-14.5%, visina ce biti 2.5m-2.8m...
Sad sam zvao u Temerinu narucio sibere... Hvala @mikulas
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh