Kako sam napraviti skladištni prostor za kukuruz i mehanizaciju

Ovo sam pitao jer su očigledno veliki novci uloženi u njega i onda čovek mora biti siguran u to što radi da je dobro.

U mom komšiluku je isto građen jedan sličan hangar i majstor koji je vešt u bravariji nije mogao da mi objasni kako je došao do potrebnih dimenzija materijala. Hangar je predimenzionisan sa materijalom, jer se majstor tako osigurao za svoj posao. Posle sam tek video da se nisu poštovale neke osnovne zakonitosti iz gradnje rešetkastih nosača, pa je dobro što je jači materijal. (Inače, ja se u to ne razumem, jednom prilikom mi je poznanik arhitekta objašnjavao neke osnovne principe, a malo sam i guglao na netu o toj materiji i video da to nije naivan posao i da svakako vredi žrtvovati neki dinar za proračun konstrukcije kod statičara.)
 
Po meni više se isplati uraditi po svom proračunu a osigurati se staviti za 20-30% jače konstrukcije od potrebnih nego plaćati arhitekte. Ovako izađe po meni isto a od viška glava neboli a pogotovo za iste pare .
Bar tako ja radim. :ppozdrav:
 
Za takav hangar ces staticaru da das 200-500e i znaces tacno sta i kako da radis (zajedno sa temeljima i mrtvom plocom) i veruj mi da ces sigurno da ustedis duplo toliko i da dobijes zavrsen nacrt sa pecatom (koji ce ti nekad mozda i trebati).
 
zar ne bi bilo povoljnije izliti betonske stubove i postaviti krovnu konstrukciju,kod nas uglavnom tako rade
i ja sam pre dve godine izlio betonske stubove i vence a stavio čamovu građu 110m2 izašlo 2200e
 
Sandore mora da si pocrveneo od varenja kao paradajz! Jako pipav posao to peckanje mreze, jel treba pomoc da se uputimo za debeljacu?
 
Gospodine Šandor ako završite kod vas,možete se uputiti za Srbobran sa ekipom skuvaću i ja pasulj i kupiću vam i piva...:osmeh:LEPO VI TO RADITE,NEMA ŠTA...:ppozdrav:
 
Evo još par slika , baš pipav poso ...... Biće potrošeno ukopno oko 100 kg elektrode 3.25 . ( za ceo hangar )





rj2k8w.jpg


2vaedn8.jpg


wh0it2.jpg


30k36f8.jpg
 
Šandore svaka čast izgleda prelepo, lično mislim da si ga napravio da traje bar 200 godina!
Ja bih lično malo više šparao tj manje bi materijala trošio!
Nisam stigao danas na vašar inače sam raspoložen za obilazak.:ppozdrav:
 
Suta završavam ............ 80 radnog dana od vidim do nevidim ...... Uloženo oko 1200 radnih sati .......... i 120 kg elektrode ..........
 
Evo i mog obijekta kojeg pravim najviše sam od Marta meseca. Ovo su poslednje slike koje sam slikao pre nekoliko dana ,još par sitnica i biće spremam do žetve kukuruza !
29vngiw.jpg

2u4520p.jpg

2nlehiu.jpg


2nlehiu.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Nema ulaz, samo ona vrata napret veličine 0,6X0,8m svaka ćelija gore i dole, inače je pregrađen na ped ćelija i namenjen je isključivo za skladištenje žitarica.
 
Suta završavam ............ 80 radnog dana od vidim do nevidim ...... Uloženo oko 1200 radnih sati .......... i 120 kg elektrode ..........

A o evricima jel sme da se prica?Inace sjajan poduhvat ovako nesto treba projektovati a kamoli izgraditi jos jednom SVAKA CAST!!!Koliko para grif mreza
 
Nazad
Vrh