Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Bio sam jutros kod par advokata u Rumi i Mitrovici i video sam da su obicni kokosari jer nece da se zameraju lokalnoj policiji koja ocito brani cigansture i lopurde ko da su beli medvedi.Kad sam video da je djavo odneo salu otisao sam do Novog Sada i po preporuci poznanika nasao sam izgleda pravog koji je sam djavo sto za novce rodjenog oca prodaje.Rekao mi je da od istine i pravde nema nista i da ce on da udesi potpuno novu moju izjavu sve sa svedocima i novim dokazima jer je samo to nacin da doakam barabama .Naravno on trazi svoj procenat koji uopste nije mali ali vala neka nosi sve samo da cigansturu spakujem iza resetaka.
Dolazili su mi danas iz komunalne policije da vide koliko imam kerova i da prekontrolisu da li su pelcovani.Navodno me je neko iz sela prijavio da su mi kere besne i da laju pa ne mogu da spavaju.
Tacno znam da izmisljaju jer mi je komsiluk normalan i nikad nije bilo jedne reci o mojim kerama.Ujedale su i pre ali uvek u mom dvoristu samo barabe koje su preskakale a kere uopste ne laju nego cekaju da se neko usunja a onda kidisu.
Zvali su me na telefon neke ojebine iz navodno romskog udruzenja i pretili su mi sa sudom jer smo ja i moj sin navodno vredjali onu lopurdu
Majku im barapsku vidi ti vraga ko bi rekao da su cigani tako zasticeni i kako znaju za svoja prava a lopurde neovejane.
 
Poslednja izmena:
Pavle.
Pozovi i par "nezavisnih" televizija i objasni im o čemu se radi i pitaj da li su zainteresovani da dođu i snime tvoju izjavu i stranu priče...
Ako pustiš da sve ide svojim tokom, i pošto s punim pravom smatraš da si u pravu, nemoj dozvoliti da smradovi se izvuku a ti kao oštećeni, na kraju ispadneš rasista i čovek niskih moralnih shvatanja, što iz ovog tvog poslednjeg posta se nazire, pa umesto da smradove smestiš u buvaru, ti tamo (ne daj Bože) završiš...
Imam prijatelja-konjara iz Buđanovaca ( a tamo se zna kol'ko "namazanih" smrdljivih lopuža živi), koji je u jednoj bezazlenoj čarki sa pripadnikom "zaštićene vrste", na kraju u sudskom višemesečnom sporu ispao ovo što sam prethodno napisao, smrad je imao čak 2 advokata koje mu je dodelila, naravno besplatno, lokalna "romska zajednica", pa je jadan, da bi se na kraju nekako iščupao iz totalne finansijske provalije, morao je da proda priplodnog konja Lipicanske rase, jedno prelepo i pametno stvorenje, fijaker tek restauriran i povrh svega i čeze iliti gik...
Smrad se na sudu izvukao i smejao mu se u lice...
 
Advokat ima iskustva i vidim da zna dosta finti za koje nisam ni sanjao da postoje.Kaze da je ciganstura zasigurno visestruki povratnik jer mu je prica tempirana da sebe prikaze kao zrtvu a ne lopuzu.Nisam sva sreca dirao onaj bonsek i stnglu a advokat sutra salje vestaka da se uzmu otisci a plus sam na katancu od supe pronasao tragove struganja .Policajce koji su dosli sa cigansturom to uopste nije zanimalo nego su sve vreme pricali o mojim kerovima koji su tu cigansturu izujedali i naneli mu navodno teske telesne povrede opasne po zivot.Dzaba sam ja njima pokazivao platno i zamandaljenu kapiju oni su terali stalno po svom da su mi kerovi opasni i da sam ja neodgovoran drzalac istih.Cigana su doktori uvili ko mumiju moje kere su mu navodno ujele ruke noge i **greška.Ko da sam ja kriv sto je cigan nocu preskocio i usao mi u dvoriste skoro sezdeset metara i sto su ga kere napale na samom ulazu u supu gde mu je ispao sav espap za koji je on rekao da nije njegov a tamo mu je ostala ona kucna patika delovi caksira i jasan trag krvi.Prvo je tvrdio da su ga moje kere pocepale na ulici pa onda da su to uradile kod platna a na kraju je rekao da su ga kere dovukle do moje supe.To je toliko providno i smesno ali je policija sve od reci do reci zapisala a mene i mog sina su korili da smo nenormalni kad takve kerove drzimo.Sin se od besa toliko pogubio da je sa palijom poleteo da cigana odalami ali se policajac poturio i dobio je po ledji za onu cigansku ojebinu.
 
Ljudi, stvarno ne znam sta da Vam kazem. Mnoge kradje su zavrsile kao predmet u sudu, a u mnogo slucajeva lopovi bi bili pusteni na slobodu a domacini dobijali kazne. J..em ti takvu drzavu. Setite se price kako je covek iz Valjeva koji drzi prodavnicu video nadzorom snimio kako ga radnik potkrada i izgubio spor na sudu je r video nadzor nije definisan po zakonu, a vlasnik nije imao dozvolu od radnika da ga snima, te su zbog toga kao odbaceni dokazi
 
Ovom lopovu se makar zna ime i prezime, kako se smrad samo ne boji da će ga kad-tad pojesti mrak, šta bih ja dao da znam imena razbojnika koji su mi ukrali krave...
Garantujem da tu pajkani ne bi imali šta da traže...
 
Postavis kameru postavis tablu: Objekat pod video nadzorom! Ja sam kratak s novcem pa ne mogu cim dobijem lufta odmah postavljam! A za naplatu cemo lako, ima tabadzija za jednu kravu od 1000 eura svasta ce da urade!
 
Veruj mi da sam se zaprepastio kad sam mu video ono crno pogano lice a gradja ko u nekog degena sav pogrbljen i zgoljav istetoviran po vratu i sa mindjusama u usima.Saka jada navodno ima 26 godina a glava mu se sva sasusila oci neke buljave budi bog snama probusen mu i nos.
 
Pavle ako mozes naplati to na sudu, pa kad ode u zatvor poseti ga i reci da ces ga izvuci ako ti oda onog ko ga je naveo da bas kod tebe udje... Ne verujem da je odredio bas tebe i resio da glumeci zrtvu naplati od tebe stetu, otkud zna tvoju kucu i mesto??? Mozda ga je neko poslao??? ta manguparija treba da je iza resetaka, a za sve je kriva drzava!
 
Sad je i video nadzor jeftin. Kod nas nikad nije ukradeno nesto od skupljih stvari, a ofarbani cesto prolaze kroz selo. Dvoriste nam je puno kojekakve bele tehnike samo za secenje, ali ukraden nam je lanac za vucu trupaca tezak 2-3kg i to ukrao covek iz susednog sela. Video tata kod njega i onaj nije hteo da vrati. Ako se nesto u selu ukrade, zna se kod koga je, pa pustis buvu da proveris i vrlo lako nadjes kod koga je, samo problem vratiti.
Kad bi nama ukrali nesto alata(skoro sve je profesionalno), pa mislim da bi im se crno pisalo ako se nadje ili jos gore uhvati lopov. Cale naoruzan sa pajseri, stangle, cevi i artiljerijom
 
Pavle ako mozes naplati to na sudu, pa kad ode u zatvor poseti ga i reci da ces ga izvuci ako ti oda onog ko ga je naveo da bas kod tebe udje... Ne verujem da je odredio bas tebe i resio da glumeci zrtvu naplati od tebe stetu, otkud zna tvoju kucu i mesto??? Mozda ga je neko poslao??? ta manguparija treba da je iza resetaka, a za sve je kriva drzava!

Ima po selu citavo cudo narkomana i oni su ti koji daju dojave svakojakim lopurdama , problem je samo sto policija te olose ne zatvara i ne tretira ih kako im prilici.
 
Ko zna za koga taj izujedani ciga radi i po cijem nalogu mora da krade. Neko stoji iza takvih (mozda je ciga i narkoman) cim imaju tako smisljenu pricu. Ko zna Pavle koja ces ti zrtva biti po redu, samo sada su se malo zaj.... pa naleteli na opasne kerove i dosta lose prosli. Uigrana je to ekipa koja provale smisljeno i isplanirano radi a ako stvari podju kako ne treba onda ide prica kao sto je sada ispricana pred milicijom.
 
Cim sam ja video kombi kako juri niz ulicu odmah sam znao da on nije sam al sta vredi kad policija veruje njemu
 
Za tridesetak dolara se može kupiti kamera koja snima na micro SD karticu. Potrebno joj je samo napajanje 12V, kad se kartica napuni automatski briše stare snimke i preko njih dodaje nove. Sa karticom od 8GB recimo može snimati par dana, po potrebi se mogu snimci prebaciti na računar, a stari snimci ionako nikome ne trebaju. Na kućištu ima tridesetak infracrvenih dioda pa kamera "vidi" i u potpunom mraku.
 
Samo dobar advokat, a cinjenica je da je on preskocio tvoju ogradu i da se sve izdesavalo u tvome dvoristu u gluvo doba noci. Vazno je napomenuti da kerovi ne mogu da napuste tvoje dvoriste koje je dobro ogradjeno, a bas zbog licne bezbednosti ih pustas slobodno nocu po dvoristu. Mislim da te cinjenice ne moze da pobije a ako moze onda si ti strana koja ce imati problema.
 
Dvoriste mi je bas veliko ali je skroz ogradjeno a kerovi nikad nisu izasli iz njega pelcovani su svi od reda jeste da su i pre ujedali lokalne ojebine al nikad nisam pasovao ovakvog olosa.
 
Da znas da cu da pazarim takvu kameru
E da, zaboravio sam napisati da ima i ugrađenu bateriju, pa ako nestane struje radiće još neko vrijeme. Ja sam takve postavljao u frizerske salone i slične male radnje gdje često upadaju narkomani. Ona bude skrivena da je ne vide jer su u njoj podaci, a pošto nema nekih silnih kablova teško je uočiti. Sa strane postavi se ne vidno mjesto lažna koju ionako polome ako su planirali ući, a zgodna je da se po selu priča da sve snimaš.
 
Hvala vam na savetima i podrsci ,u moje vreme bilo je lopuza ali je tada takva sorta pakovana u buvare a milicija je te iste rastasvljala od zivota.Ovo sad je neko drugo vreme gde se zakoni pisu za lopove a izmedju lopova i policije nema razlike
 
Nazad
Vrh