Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

U dvoristu imam domace avlijanerske kere koje su se vec naujedale svakojakih ojebina koje su pokusale da se usunjaju al kere lukave ne laju uopste nego se ukurve u cute dok se ne zajebes pa ne preskocis platno e onda pocinje cepanje.Pelcovao sam ih udario table na kapije pa ko voli nek izvoli.
 
Kod mene je kuca sa ulice odgradjena i za 34g.jedino sto mi je kradeno je voce(tresnje) ali posle prvog vatrenog krstenja poceli su svi da dolaze i pitaju jel smeju da uberu koju.Posto me ceo komsiliuk,a i sire znaju da sam naoruzan toliko da bi jedno mesec dana sam mogao da ratujem sa jednom manjom drzavom lopovi me obilaze u sirokome luku.Za prijatelje imam ljude sa ove i sa one strane zakona i cesto kada idu u patrolu svrate kod mene na kafu pa i to dosta utice da bi me lopovi izbegavali inace vazimo za jednu cestitu kucu i porodicu gde nikada nikome nismo odbili da pomognemo pa u kakvoj god frci ili guzvi da smo bili.Imam samo dva kera jednog lovackog koji je u boksu u zadnjem dvoristu i imam jednog pulina koji je pusten i od njega ni vrabac nemoze da sleti u dvoriste ,a da on ne zalaje i nedao Bog nekome da ga navatam u dvoristu bez razmisljanja pravim reseto od koze znaci peglam u meso!Dosta puta znamo otac ili ja da izadjemo nocu i prosetamo oko kuce pa ako nam se ucini sumnjivo nesto opletemo po koji u vazduh.U ataru skoro svi znaju koje su nam njive i dosada retko kada nam je neki klip iz njive nestao u vreme kuvanja posto nema dana da ih ne obidjem dali motorom ili nivom,a nikada neidem goloruk tako da ako primetim da se po ataru krade oblazim i nocom.
 
Kazu poljocuvari nasi da su ih videli sa traktorom,beracem,2 prikolice i kamion i njih gomila tako da se nisu ni pojavljivali da ih vide nego su pozvali policiju i ovi se 2 dana nisu odazvali na taj poziv.
Због овакве полиције која нема воље да ради свој посао народ ће узети ствар у своје руке.
 
Moji kerovi sat posle ponoci izujedali jednog lopova i to bas propisno cuo sam metez i jaukanje al dok sam izasao on je vec smugnuo preko platna.Ostade u dvoristu samo cipela.On se pravdao da je slucajno preskocio platno i odma otisao do doktora u Rumu i u policiju prijavio moje kere .Da ne poverujes vec sabajle evo i policije koja doslovce citirala lopuzu da je slucajno preskocio platno od 2.2 metra ja onda rekao policiji da su ga onda i moje kere slucajno izujedale ako je i on slucajno zalutao u moje dvoriste .Kazu da ce da me tuzi jer nije video da imam na vratima tablu da imam kere.Budi bog snama ne moze covek biti miran od baraba.
 
А сад по тродуплу порцију кременадли керама. Заслужили су. :ppozdrav:
 
Kere moje ja ranim propisno jer su odlicni cuvari al mi nisu jasni ovi iz policiji koji me napadose ko da sam ja terao tu cigansturu da preskace u moje dvoriste i to ko vampir posle ponoci.Zagledali su onaj natpis na ogradi Cuvaj se psa pa kao nije po propisu tabla jer ima neke mere koje treba da budu pa na kojoj visini treba da se postavi i sve tako nesto bez veze ko da sam ja njega izujedao u njegovoj kuci.Mila majko cigana brane a mene napadaju a cigan sa bonsekom u rukama preskocio ogradu i sad ja treba da se branim pred sudom jer su podneli prijavu protiv mene.
 
Moji kerovi sat posle ponoci izujedali jednog lopova i to bas propisno cuo sam metez i jaukanje al dok sam izasao on je vec smugnuo preko platna.Ostade u dvoristu samo cipela.On se pravdao da je slucajno preskocio platno i odma otisao do doktora u Rumu i u policiju prijavio moje kere .Da ne poverujes vec sabajle evo i policije koja doslovce citirala lopuzu da je slucajno preskocio platno od 2.2 metra ja onda rekao policiji da su ga onda i moje kere slucajno izujedale ako je i on slucajno zalutao u moje dvoriste .Kazu da ce da me tuzi jer nije video da imam na vratima tablu da imam kere.Budi bog snama ne moze covek biti miran od baraba.
A sta ti je platno?,ako je ograda onda moze da ti ga p...i jer po zakonu sve sto je vislje od 170cm i ako preskoci onda ti njega mozes da tuzis za bespravni upad!
 
Kere moje ja ranim propisno jer su odlicni cuvari al mi nisu jasni ovi iz policiji koji me napadose ko da sam ja terao tu cigansturu da preskace u moje dvoriste i to ko vampir posle ponoci.Zagledali su onaj natpis na ogradi Cuvaj se psa pa kao nije po propisu tabla jer ima neke mere koje treba da budu pa na kojoj visini treba da se postavi i sve tako nesto bez veze ko da sam ja njega izujedao u njegovoj kuci.Mila majko cigana brane a mene napadaju a cigan sa bonsekom u rukama preskocio ogradu i sad ja treba da se branim pred sudom jer su podneli prijavu protiv mene.

E druze tako ti je to... Lopovska drzava po mora da se brane lopovi i ostale barabe,a postenog coveka ko sisa!!!!

Tako i kod mene preskocili dva puta,ali imali su srece oba puta su kerovi bili zatvoreni jel je bio dan ali sam ih ja primetio i odvratio od namere.. SAd sledeci ko preskoci obrao je bostan jel imam jako opasnog kera koji ima tako da ga izujeda da ce da zapamti!!!
 
Platno je zidana ograda i visoka je 2.2 metra i ciganstura je sa bonsekom u rukama nju preskocila i krenula je da pretura po dvoristu kad su ga kere pored supe sacekale i izujedale tako da su ga u bolnici krpili dva sata.Cigan nije bio sam jer nema sanse da je tako izujedan mogao da vozi auto do bolnice al se ciganstura pokvarena vajka da ne zna da cita i da je zalutao u moje dvoriste.
 
Vala da znas da su me tako i napali ko da sam ja neki kriminalac a ne taj lopov.Moje kere su pelcovane i ne izlaze iz dvorista i nemam nameru da ih vezujem.Moje je pravo da se branim a to pravo je jace od svakog zakona.
 
Kako god okrenes posten covek nadrlja... Nesmes ni da se branis jel i ako se branis kriv si... PA sta da radi posten covek!!!

I pobegao je iz dvorista otisao u bolnicu pa te tek prijavio????

NAdji ti advokata i nemogu ti nista!!!
 
Navodno je doktor zvao policiju zbog ozbiljnosti povreda a onda je i ciganstura rekao da su ga neke kere pojurile na ulici pa je on preskocio platno i uskocio u moje dvoriste u pokusaju da se spasi od kerova sa ulice i da su ga tu ove moje izujedale.E sad sta ce on iz Rume kod mene u Pavlovcima i to sat posle ponoci pa jos sa bonsekom u rukama i na nogama je imao one kucne patofne sa mekanim djonom od kojih mu je jedna ostala kod moje supe sve sa bonsekom dzakom i metalnom stanglom.Pokazao sam to policiji ali je cigan rekao da to nije njegovo.Kerovi kad su videli cigana teli su da ga iskidaju jer su ga prepoznali.Sin nije mogao da se suzdrzi pa je sa palijom krenuo na cigansturu ali se isprecio policajac kog je odalamio po ledjima.Sad su i njemu napisali prijavu al ne marim vala da sam mladji i ja bih isto uradio.
 
U prvom dvoristu mi je bio kazan za pecenje rakije ostavio ga covek dan pre da mu izvarim nastresnicu i da prepravim rudu.Ko ce ga znati sta je cigan hteo da ukrade jer su ga kere sacekale kod supe i nije stigao u drugi deo dvorista gde su mi masine i gde mi je radionica.Cim je on nosio bonsek stanglu i dzak mogao je svasta da ukrade a zasigurno nije bio sam verovatno je on bio prvi a ostali su cekali napolju.Cuo sam kerove da laju i kidaju a onda jaukanje i i dok sam se obukao niz ulicu je vec perjao kombi sa ugasenim svetlima.
 
Mislim da imas pogresne kerove da se tako izrazim.... Trebas nabaviti one koje ubijaju na licu mesta a ne koje grizu samo, inace puna podrska kolegi uz tebe smo!
 
U prošlu Subotu bili su svatovi u mom selu Dobrodolu, a pola susednih Šatrinaca je bilo u svatovima, pa pošto sam bio s mladoženjine strane, išli za Rumu, pa nanovo nazad u selo po mladu...
U međuvremenu u susednim Šatrincima čoveku koji ima radnju, trgovac je, a istovremeno i predsednik Mesne Zajednice, lopovi obili kuću i odneli zlatan nakit i novac od pazara od radnje, komšinica koja je ostala kod kuće (starija žena) ga je pozvala na mobilni i rekla da je provala u toku, i on je odmah pozvao policiju, međutim, lopovi su 10 minuta preturali po kući, a policije ni od korova...
Bili su naoružani, dvojica su "radila radnju" a treći je sedeo u kolima za bekstvo...
Znali su da neće nikoga biti kod kuće, jer je mladoženjina rođena sestra njegova snaja, pa kako da ne ide kod prijatelja u svatove....
Ima sugorno neko u selu ko "tipuje", jer kako bi kojekavav ološ ovo mogao znati...
Pretpostavljam da su i moje krave otišle na isti način...Nečijom dojavom...
Ne smeš više ko čovek normalno da spavaš, nego ratni raspored i požarstvo da se uvede u kući...
Pavle, saznaćeš makar kako se Ciganjeros zove, e ondak je tvoj, da ti njega posetiš i priupitaš da psihičko i mentalno zdravlje...::namigivanje::
 
JEdan savet, ima da se kupe lazne kamere, dovoljno je da ih postavite pozovete komsiluk i pohvali te se novitetom, i od kradje nema nista...!
 
Pavle budi pametan idi kod advokata i podnesi tuzbu protiv tog lopova i da ti advokat ode u MUP i trazi zapisnik sve je na tvojoj strani nedozvoli da od ostecenog budes krivac.U zakonu tacno postoji propis o visini ograde,a ti ne da imas ogradu nego bedem jer rekao sam u predhodnom upisu sve ispod 170cm se u zakonu nesmatra idealnom visinom jer je lako preskociti i uci na tudji posed,a u tvojem slucaju on je morao imati pomagace da preskoci u tvoje dvoriste!Jos jednom ti kazem advokata i presavij tabak!!
 
Nazad
Vrh