Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Ma i ovde poceli haos da prave,ovom sto sam napisao par postova gore odneli pola lanca kukuruza.Ja sam prvi put sinoc cuo za njih jer nemam njive u tom delu atara prema vama,medjutim ovi koji imaju tamo kazu da svake godine haos prave.Cak idu i beracem da kradu.A cujem da idu u grupi od njih 20-ak.Mi cemo da ih cekamo,obavestili smo i policiju o tome sinoc kao i o tome da smo spremni da ubijemo nekog od njih ukoliko to budemo morali da uradimo.
 
Kazu poljocuvari nasi da su ih videli sa traktorom,beracem,2 prikolice i kamion i njih gomila tako da se nisu ni pojavljivali da ih vide nego su pozvali policiju i ovi se 2 dana nisu odazvali na taj poziv.
 
Kod nas su prosle godine napali poljocuvare.Oni sa njihovih 5 lanaca,godisnje predaju 15-20 vagona kukuruza :D
 
Cuo sam i to,prosle godine valjda oko 15 vagona okrunili i jos im je policija oduzela neke kolicine.
Malo mi nelogicno da ih selo ne smiri posto znam da Omoljcani nisu bas miroljubiv narod.
 
Pravo da ti kazem kod nas ne kradu bas toliko,vise idu u pikove table i u druga sela.Nisu oni mutavi,znaju gde smeju.
 
Samo da ih ja vidim koji su lako bih ja sa njima.... Taj bi propistao majcino mleko samo da ga dohvate moje ruke, pa taman da ih je i 20 svako od njih ima porodicu a i decu verovatno!!! Pokazao bih mu kradju za vek i vekova!!!!
 
Ja samo kazem da nemam vremena ni novca da putujem gore obezbedim sebi smestaj i da pazim, a to da kako bi oni zavrsili to je masta na volju, pa njihova deca eeee, cim vidim lopova meni odmah proradi adrenalin, puknem, mogao bih mesecima da ga ubijam i ozivljavam godinama zbog jednog struka kukuruza tikve krompira, NE vOLIM tu sortu ljudi i tacka!!! Lopove bih kasapio deo po deo dok ostatak porodice njegove ceka na red!!!! Ako nemas trazi,a nemoj da KRADES! velika slova ne znace da vicem nego samo akcentujem rec. :) A i u obilazak svojih njiva ne idem goloruk dva okvira su uvek tu za pocetak!
 
Kod vas je malo guravo što je ravnica i ne smiješ svugdje pucati jer postoji opasnost da neko ni kriv ni dužan najebe.
U brdima je to ipak drugačije, pogotovo ovamo sa lijeve obale Drine.

Pisao sam već za slučaj kod kolege koji ima farmu sa tristotinjak prasića. Jednom došli i odnijeli prase, drugi put čim je pas zalajao sprašio okvir niz njivu (pobjegli u kukuruze).
Brzo kroz selo prošla priča da je Mićo poludio u ratu i nije vrijedno rizikovati život, više ne mora ništa ni zaključavati. :)
 
O tome govorim! Mene ionako tretiraju kao neradnog, i kome je sve malo, avaj, bolje da me tako tretirajua da rastem, nego da se smeskaju govore dobar dan ,a ovamo pokradose boga! Ko je voljan neka krade, ako ih uhvatim posao za pogrebno bice to je sigurno!!! NEma dogovora nema ubedjivanja samo dela! A za zatvor me zabole!
Ima jedna igrica ubi lopova na internetu lopov ti ukrade odecu a ti moras da ga pronadjes i ubijes, nesto slicno ceka lopova!
I odoh da igram call of duty2 da opustim mozak!
 
Poslednja izmena:
Evo sad smo se vratili,bili jedno 2-3 sata obilazili,vozali se po ataru i pocela jaka kisa tako da smo se vratili.Verovatno ako se budemo dogovorili od srede cetvrtka ce atar da nam cuva agencija,koja trenutno i u Vrscu cuva atar.Videcemo kako ce to da funkcionise.Do tad sa lovackim puskama spartamo sami.
 
Nazad
Vrh