Kajsija

Да ли је некоме доступна подлога "Вавит"? Нађох текст где помињу да подлога џенерика није баш компатибилна са кајсијом и зато у 7-8 години долази до апоплексије код неких (а гледам у крају код многих) стабала.
Pa kome treba kajsija bez boje i secera?
Код мене су све обојене и слатке (у селу уопште) па ко вилим и код других је тако.
 
Pa i kod mene su slatke i obojene ali od viska ne boli glava. Zato ih u junu tretiram kalijumom a to uglavnom i preporucuju u svim programima zastite kajsija.
 
У прецветавању: калцијум-бор; заметнут плод: калцијум и магнезијум; интензиван пораст: калцијум-бор; после бербе: бор, цинк, магнезијум, манган.

Може, не чекај.
Mnogo mi to nesto kalcijuma. Evo sta pise o tome.

Kalcijum (Ca) ne spada u makroelemente, vitalne za život voćaka, ali doprinosi zdravstvenom stanju voćaka, naročito kod jabuka, šljiva, trešanja i višanja. Utiče na bolju slast plodova i lepši spoljašnji izgled istih. Kalcijum je voćkama preko potreban, međutim njegov uticaj u fiziologiji ishrane nije u potpunosti istražen.
Ca voćke uzimaju iz zemljišta u znatnim količinama, pogotovu koštičave voćke ( primer breskva). Zemljište koje sadrži do 9 mg na 100 gr zemlje smatra se neobezbeđenim kalcijumom, od 9-18 mg su srednje obezbeđena Ca, dok preko 15 mg/ 100 gr zemlje su potpuno obezbeđena. Međutim, u prevelikim količinama Ca može delovati negativno na voćarsku proizvodnju, kada se javlja upečatljivo žutilo na lišću voćaka. Ca u većim količinama, nepovoljno deluje na taj način što onemogućava – imobiliše uzimanje elemenata, kao što su magnezijum, mangan, bor, gvožđe, kalijum i nekih drugih, zbog čega voćni zasadi, indirektno, više pate nego od samog nedostatka ovog elementa u zemljištu.
 
Kajsija kao voćna vrste počinje da me razočarava. Sad se kajem što sam je i sadio. Jednostavno nije za moje podneblje i to je to.
Nemoj da se predaješ, ja sam u još većoj ravnici pa za 15 godina rod nisam imao 2x i to kad ga niko nije ni imao... Preko godine pazi na prihranu, orezivanje, daj joj sve što treba a za mraz moraš biti spreman 200% i izdržati tih par kritičnih dana. Naravno, ako su loše sadnice u startu i u lošoj kondiciji to je najveći problem.
 
Nemoj da se predaješ, ja sam u još većoj ravnici pa za 15 godina rod nisam imao 2x i to kad ga niko nije ni imao... Preko godine pazi na prihranu, orezivanje, daj joj sve što treba a za mraz moraš biti spreman 200% i izdržati tih par kritičnih dana. Naravno, ako su loše sadnice u startu i u lošoj kondiciji to je najveći problem.
Hvala na podršci ali ja sam hobi voćar. Radim zato što volim a neka zarada je u drugom planu. Više me nervira propušteno vreme od nekog roda.
 
Sve ukupno imam oko 25 stabala raznih veličina I starosti različito raspoređenih po placu. Poslednje što sam sadio su Mađarska najbolja, Ns 4 i Ns 6 i Roksana. Za starije sam zaboravio. Kod starijih sam dopustio da odu previsoko pa je zaštita nemoguća. Sad vodim računa. Ono što sam primetio da im je rak rana mesto kalemljena pogotovo ako dune jak vetar. Ponavljam da sam hobi voćar i profit mi je u drugom planu. Normalno da mi je puno srce kad vidim da su rodile i da se nisam džabe trudio.
 
Ja sto sam posadio 4 kajsije roksane i jednu visnju vidim danas samo jedna kajsija i jedna visnja poterale mlado lisce, ostalo stoji kako je zabodeno vetovatno se nije primilo. Uspesnost 2/5, ili ti 40% od zasadjenog.... Ove stare kajsije imam jedno sest komada lepo ptocvetale...
 
Буди упоран, провери да ли су се заиста осушиле. Ако јесу сади друге...
Немој одустати....
 
Kad sam sadio kajsije na jesen, ozelenele su tek u junu, mislio sam da se nisu primile.
Inače, nešto od onih prvih cvetova je opalo, ili je od onog mrazića ili nisu oprašeni. Ne izgledaju kao da ih je mraz oštetio, nema pčela još uvek.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Ljudi za sredu jutro kazu mraz od minus 1. kajsije precvetale , sa cim ih prskati ako treba.
Nekim aminokiselinama ali bi trebalo par puta pred mraz da se prska. Ja koristim Epin, stara zaliha jer ga više nema. Dodavao sam ga u svako prskanje monilije, 2x i sutra treći pred mraz pa se nadam da će izdržati.
 
Nekim aminokiselinama ali bi trebalo par puta pred mraz da se prska. Ja koristim Epin, stara zaliha jer ga više nema. Dodavao sam ga u svako prskanje monilije, 2x i sutra treći pred mraz pa se nadam da će izdržati.
Opsrkao sam ih danas kombinacijom Aminoflex i Bioflex. Za sutra kazu 0 ili minus 1 pa sta im bog da.
 
Nazad
Vrh