Kajsija

KAN, AN, UREA...
UREA hoće da kiseli zemljište, pa ako nije bazno nije baš poželjna. Količina - jedna šaka, 100g, možeš i iz više puta godišnje to da uradiš. Ujesen joj baciš neku formulaciju sa više fosfora i kalijuma.
Baci, zatrpaj zemljom i zalij.
 
Ако погоде прогнозу да ће овако бити до половине марта земља ће се довољно загрејати да неће бити приземног мраза.
Јутрос сам рано прскао Свит ред (80%) и Цунами (50%) да не сметам пчелама. Како је стање спремам се за бербу у мају. А хемија.... у пм.
Атлас 400 гр. за 0,5 Ха 8.800 РСД. На јесен ћу да обавестим кајсије да их више нећу штитити па нек се бране саме. Следеће сезоне добијају само маказе.
Ja moje nisam jos prskao u cvetu su ,al suvo vreme nema tu opasnosti od monilinije
 
Ruža, trenutno.
3d04efef83f44ada858285742a9e4e25.jpg
 
Neznam koja je ovo sorta, neka stara.... zanimljivo prvo pošteno zazeleni lišće pa tek onda cveta. Sazreva kraj avgusta, početak septembra....
Imam jedno takvo drvo.
06c2e72721b5d31aa302dc0f889d147f.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
.... zanimljivo prvo pošteno zazeleni lišće pa tek onda cveta.
Код мене у таквој ситуацији има врло мало рода па то одмах мењам.
Него, нисам раније приметио: стојим уз ветар кад нешто мирише? Приђем до којасије и гурнем нос у цваст (умало ме не убоде пчела) кад оно баш лепо мирише (није као јоргован ал' мирише). Пчеле отежале, милина их је видети, кад погледам има и рутавих буба. Сутра распоређујем плаве ванглице.
 
Ma jok, ta ima godina. I svake godine prvo lista pa onda cveta. Prošle i pretprošle godine je imala roda, da su se grane bile po ile do zemlje.
Ove jeseni sam je malo radikalnije orezao, podosta je stara pa reko da je malo podmladim.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Код мене је тако листала домаћа рана али биће и цветова.
Прошле године је савила гране до земље. Због рода. Али и због тога што је нисам орезивао па је пустила штапове у висину.
 
Nisam. Treba bar malo vodopije da povadim. Čekam da vidim šta će biti, ako na njima ne bude roda, moguće da ću ih poseći pre berbe, videću.
Ujak i brat su rezali, imaju roda.


Na ovo mislim. Ako ne bude roda, a ako bude, će sačekamo
fc8f032332e35a0050311291eec098d4.jpg
 
Poslednja izmena:
Ја сам правио неке експерименте... на неким стаблима уопште нисам резао ни формирао крошњу јер сам се носио идејом да свако резање штети кајсији због болести... имам исто тако пораст као на последњој Радашиновој фотографији....
Нисам хтео ни да пинцирам ни да ровашим... да би биљке биле у снази без без икаквих сметњи у расту... С обзиром да не ђубрим и не третирам хемијом...

Али имам ја могућности да то радим јер не живим од тога и не радим за продају... мада сам прошле године продао око 100 кг плодова на мало... по 100 динара килограм.... и тридесетак тегли џема...
Била таква година да је кајсија опстала... ове године само Бог зна да ли ће проћи без мраза.

Највише родиле Октоподова ружа и ДМ1.
Јаковљевићевим садницама сам изузетно задовољан... сад су то лепа дрвета разграната...
 
Nazad
Vrh