Kajsija

Код мене је новосадска родна цвјетала само на вршним дјеловима мјешовитих родних гранчица. Слично је и кајсија џиновских плодова. Да ли НС родна цвјета само на горњој трећини мјешовите гранчице или цијелом дужином подједнако?
 
Pele,mnogo lep vocnjak.Ja planiram da sadim na jesen stotinak kajsija.Malo me brine apopleksija.Kakava su tvoja iskustva sa njom,koliko je star zasad i koje su podloge?Hvala unapred na odgovoru.
 
Sadjeno je u jesen 2009,ns sorte,dzanarika podloga i posrednik stenley.Nisam do sada imao nesto susenja,oko 10 komada(od 500).Ns rodna se samo 1 osusila i daje najbolje rezultate od ns sorti,i na slici se vidi,drugi i treci red ,mnogo je razvijenija,puna cveta,uvek da bar nesto roda za razliku od ns4,6 i kasnocvetne(tako je kod mene).

- - - - - - - - - -

Код мене је новосадска родна цвјетала само на вршним дјеловима мјешовитих родних гранчица. Слично је и кајсија џиновских плодова. Да ли НС родна цвјета само на горњој трећини мјешовите гранчице или цијелом дужином подједнако?
Evo kolega pogledaj ns rodnu na prethodnoj strani ,drugi i treci red je ns rodna,tako bi trebala da cveta,svuda ravnomerno,jedino ako ti rod nije ,,pobegao'' gore.Ovaj prvi red je ns kasnocvetna pa se vidi koja je razlika.
 
Ja sam koristio i stimulator oplodnje, goemar bm-86 tj bor, pa ću videti kako sam prošao u odnosu na komšiluk ako bude nekih neprilika, vreme i količina pčela su bili zadovoljavajući, ali ako bude ne daj bože mraza, ja možda bolje prođem jer su bolje oplođeni, videćemo, javljam :)
 
Pu,pu,ne spominji mraz,hoces srcka da nas strefi:haha:.Samo da prodje sledeca nedelja bez nekog jaceg minusa ispod -1 i mislim da ce april po najavama biti ok.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ако неко има неких код нас ријетких врста кајсије нек напише искуства. Ја ћу на једном малом томкоту имати више плода него на двапут већој новосадској родној. Томкот ми је био у пуном цвјетању 1. марта и преживио четири мраза који нису били пуно јаки.

- - - - - - - - - -

Кајсија џиновских плодова:
Црна кајсија:

- - - - - - - - - -

Кајсија томкот (цвјетала 1. марта):

Кајсија НС родна (слабо цвјетала):
 
Pre dva dana zadnje prskanje signumom i to je to sada samo da molimo Boga da ih ne obere on.
34sjg3l.jpg
 
Прошле године је био почетком јула, ове године очекујем око 20. јуна ако не буде мразева. По књигама пише 13 дана прије мађарске најбоље.
 
Poslednja izmena:
KOmadara,
i ja imam nekoliko crnih kajsija koje bi trebalo da kasnije cvetaju u odnossu na NS rodnu i tako je bilo vec par godina..Ove godine se sve okrenulo pa je crna sva u cvetu a NS rodna jos uvek mudruje
 
Mislio sam da li je ista podloga nje i NS rodne koju spominješ, da tu pronađemo razlog kad koja kreće da cveta :)
 
Precvetala,a ima i 20 listalih,sto je vrlo lose,kako je kod vas? Imam odlicno nicanje belosljive.
 
Nazad
Vrh