Kajsija

Hm nisam znao, kod nas ništa od kiše
 
Kupi bolje belu mrezicu za fasadu u bilo kojoj farbari,npr Morso,cena je 70 din ali je puno bolja od plave za 40

Sto se tice skidanja cvetova sa mladih,ja bih skinuo da ne razmisljam o moniliji a vise ce i da narastu, izes 5 plodova koji bi opstali..

Sto se tice sadnica, Radmilovac je ove godine snabdevao rasadnik Gilic iz Konjuha pa ako si zadovoljan kontaktiraj ih direktno, veruj mi :)
Nema potrebe da dira cvetove,iz iskustva govorim,ja sam sadio 2009 a 2011 sam imao 5 kg po stablu.Nista im se nije desilo,cak sta vise porast je bio i preteran.Nece njih usporiti cvetovi nego nebriga(ne zalivanje,ne prskanje,nedostatak djubriva...)
 
Nema potrebe da dira cvetove,iz iskustva govorim,ja sam sadio 2009 a 2011 sam imao 5 kg po stablu.Nista im se nije desilo,cak sta vise porast je bio i preteran.Nece njih usporiti cvetovi nego nebriga(ne zalivanje,ne prskanje,nedostatak djubriva...)
meni je iskreno zao da poskidam cvetove pa zato pitam sta je najbolje raditi,nema kise pa ce ih monilija valjda zaobici.5 kg po stablu nije za bacanje bice za malo rakije posto dzem slabo konzumiram :osmeh:
 
Jbg iskustva su razlicita ja isto nisam skidao cvetove i sada mi je malo zao zbog toga stabla nisu bas cvrsta u tom uzrastu za "teret" plidova pa sam dobio prilicno deformacija celog stabla a tek ramenih grana i da ne pricam sada sam za varijantu svi cvetovi skidanje ili rigorozna proreda plodova pa ostavis po par komada cisto za probu e sad cije je voce njegova i odluka
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Kod mene u punom cvetu.
Nego, čini mi se da je mnogo manje cvetova u odnosu na prošlu godinu.
 
Ah muke njihove pa moraju da skidaju cvetove da ne prerode, baš mi ih žao :haha:

Kompaj, ove godine je izraženo i nejednako cvetanje, možda ti se još uvek nisu svi cvetovi otvorili.
 
@Комадара može to sa detelinom međuredno,ja sa jedne strane imam skraćen red do i baštu sa povrćem npr. :) Vidi ovaj video,posebno drugi deo ljudi sade razno bilje,lucerku,svašta........
http://youtu.be/cKO_qQX9-DA

@Kompaj koji ti je to uzgojni oblik,otkud ti tolike motke :haha: mada možda i ima smisla više roda,itd.
 
Poslednja izmena:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
@Žile: ovaj uzgojni oblik je nedefinisan, pošto me ispalio tip kad je trebalo formirati krunu, pa sam ih u iznudici ovako oblikovao sam (kao na ovoj slici gore).Naravno ne ponosim se svojim (ne)delom.
@oktopod:Malo je cvetova neotvoreno, jednostavno ima manji broj cvetova.Ali i vremenske prilike su ove godine nakaradne, pa nije ni čudo.Nego rek'o da vidin da li i ostali imaju manje cveta kao ja.
 
To je ono sto je izmrzlo u onom kijametu pocetkom februara.I kod mene ima nejednako cveta,najvise ga ima na ns rodnoj a najmanje na kasnocvetnoj.Danas jak vetar,nadam se da nece oduvati cvetove...
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo danasnjeg rada u oglednom vocnjaku i dalje neke kajsije cvetaju a sad pada kisa tako da sam imao super 3 dana bez nje.Sutra cu opet isprskati i ako mislim da nema vise svrhe,ali mi je ostalo nekoliko litara korusa u prskalici.
35cmlnc.jpg
106cwuo.jpg
 
@Kompaj pa odličan ti je voćnjak koliko se ja razumem.Sve vaze i poboljšane piramide,rod ti nije čini se ni malo pobegao na krajeve.Sve dosta skladno izgleda biće da si spasio stvar tim kasnijim rezidbama.Na onoj slici kao da su primarne i sekundarne preblizu na par mesta,zavisi od ugla,ume slika da zavara.Pozd.
 
Kako nista neznam nisu lose ispale.Ucim od svih ali praksa ce pokazati da li znam i kad sledece godine podignem nekoliko hektara da li sam da rezem ili da dovedem prave strucnjake.
 
Srđan Žorž
Ja sam fotografisao šljivu i obeležio linijama mesta gde sam mislio da treba rezati, pa sam to postavio na forum i članovi foruma su me savetovali kako da radim.
Onda sam ponovo slikao sadnicu pre i posle rezanja i ponovo postavio na forum i jednu i drugu sliku, jednu ispod druge, i ponovo tražio mišljenje članova.Mnogo su mi pomogli savetima, hvala im.
Možda i ti da uradiš tako.
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
@Žile: ovaj uzgojni oblik je nedefinisan, pošto me ispalio tip kad je trebalo formirati krunu, pa sam ih u iznudici ovako oblikovao sam (kao na ovoj slici gore).Naravno ne ponosim se svojim (ne)delom.
@oktopod:Malo je cvetova neotvoreno, jednostavno ima manji broj cvetova.Ali i vremenske prilike su ove godine nakaradne, pa nije ni čudo.Nego rek'o da vidin da li i ostali imaju manje cveta kao ja.
Ja ne bih nikoga dovodio da mi sad formira uzgojni oblik - vocka je sad takva kakva je - bitno je da radja i da mozes proci mehanizacijom okolo nje - jer nakraju moze ti doci strucnjak kome je primarijat uzgojni oblik a ne rod - pa ces 2 godine biti bez roda
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Kod mene jos cveta koliko hoces,moracu posle kisa koje najavljuju prskati jos jednom.
 
Nazad
Vrh