Kajsija

E sada, da li je ta "zaklopčanka" u pitanju, nisam siguran.

Pa kad je prodaješ, jel prodaješ na otkupu i po kojoj ceni? Da li ti je uzimaju po 30 rinfuzno (domaća) ili ova od 60-80 dinara što se bere 90% zrela (kečkemetska ruža)?

Ja imam tu domaću ali mi jedan komšija pustio buvu da to nije prava Zaklopčanka, manje više ne zanima me šta je, znam da uvek rodi odlično kao da mraza i ne bude a kečkemetska mi podbaci, ali bih voleo da znam za sigurno da li je to to...zato bih voleo da vidim plod a da ne bih gubio vreme koja god da je bih nakalemio sad na proleće 5 komada da imam.
 
Ma imam (ćale) još od 1970. dve sorte. On ih je zvao domaća (ili obična) i crvena (ili ruža). Ova prva ide rinfuz ili za rakiju, a ova druga u gajbice i za Ruse ili Montenegrine.
P.S. Moj rođak (njiva do mene) ima desetak stabala domaće kajsije koja su stara preko 50 godina. Ja mislim da, kada je rodna godina, ono stablo izbaci preko 200kg, čudo jedno!
 
Октопод, ова твоја кајсија вјероватно боље подноси мраз од ове заклопачке руже што је у поступку признавања. Очигледно да у том крају постоји више врста домаћих касија. Не знам Октоподе, како ћеш ти ову своју кајсију назвати?
 
Vinčanska ruža :))) ili kako bi to moja baka pokojna rekla, Vinačka :D Mada bi za komercijalno ime trebalo dodati nešto bombastično tipa Domaća mrazovka :D

Dosadio sam više sa ovim videom u ovoj temi, ali ajde Radašine ako možeš sa ovog videa da raspoznaš da li je to to, da li je možda ova poslednja na snimku ta crvena ruža, ona stiže malko posle ove domaće:

 
Знаш како, не видим баш најјасније на снимку да бих био сигуран. Чак ми се чини, да ова са почетка и ова последња (оборена) нису исте сорте. Елем, ове што ја имам имају следеће карактеристике... Обична је ситнија, има правилан облик, јако ситну коштицу и не пуца. Ова црвена (ружа) је крупнија (некада изузетно) издуженог (елипса) облика, крупне коштице (која је најчешће пукла) и сам плод, ако је мање родна година, уме да испуца као да си га жилетом секао.
 
Pa definitivno nisu ista sorta, ali obe ne omanu ni jedne godine...ova oborena su krupni, loptasti, crveniji i vodeniji plodovi a ova prva su žući i vlaknastiji. Po tvom opisu ne mogu ni ja ništa da zaključim, vidimo se kad bude plodova :)
 
Ma imam (ćale) još od 1970. dve sorte. On ih je zvao domaća (ili obična) i crvena (ili ruža). Ova prva ide rinfuz ili za rakiju, a ova druga u gajbice i za Ruse ili Montenegrine.
P.S. Moj rođak (njiva do mene) ima desetak stabala domaće kajsije koja su stara preko 50 godina. Ja mislim da, kada je rodna godina, ono stablo izbaci preko 200kg, čudo jedno!


To treba okalemiti, umnožiti!
 
Meni je voćnjak kod kuće na placu i idem barem jednom nedeljno, prekjuče sam gledao nema ni naznaka nikakvih...
 
Kod mene ove godine vec rodilo hehe salim se, pupoljci spavaju bas kako treba da budu.Ja se ne bojim da ce pupoljci krenuti rano jel bice jos hladnijeg vremena nego se bojim kasnih mrazeva kad procveta koji svake godine oberu moju kajsiju.
 
U Vojvodini su temperature dosta nize(razlika oko 4 stepena) od centralne Srbije,ovde kod nas stalno magla,nema sunca pa nema ni zagrejavanja debla ni zemlje.Moguce je da se zato kajsija u nekim krajevima Srbije ,,probudila'' ali je to daleko od cvetanja.Setite se samo prosle godine i februara meseca kada je bilo ovde kod mene 15 stepeni preko dana a jutra nisu bila ispod 8 i to je trajalo 20 dana .Tada je kajsija kod mene bila tek oko 15 marta u fazi krunicnih listica i onda je onaj mraz od -9, 16 marta obrao.Naredni dani,26,27,28 mart sneg,jutarnje temperature su bile oko -1(sve zapisivao),dnevne oko 4 i tek pocetkom aprila se kod mene poceli otvarati cvetovi.Znaci,ceo taj proces se razvlacio 2 meseca...Zato mislim da kajsija jos uvek nije u opasnosti,vidim da i najavljuju stalno minuse u februaru...
 
и ја бих волео да тако буде мислим без тог марза 16 марта
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovo je slikano 10.1 a bilo je cveca i vec 24.12 jer sam tad krecio stabla , malo me brine sto je i na tresnji isto nabubreni pupuljci ,srecom samo na jednom drvetu sam primetio
fnykp0049.jpg
[/IMG]
 
Kod mene bogami na jednoj samo trešnji nabubrili pošteno, to je neka sorta uletela nikako da provalim šta je, bude puna cveta a ništa ploda, nema valjda šta da je opraši, uglavnom sem nje NI JEDNO stablo ni jedne voćke (kajsija, šljiva, nektarine...) nikakvih naznaka...čudna situacija.
 
Ja sam danas kod prijatelja na jednoj kajsiji video par pupoljaka u fazi otvaranja,slikao ali sam nesto zeznuo na telefonu pa izbrisao sliku.Prijatelj kaze da ne zna koja je sorta,stabla su stara 10-ak godina,samo zna da je rana i da bere pocetkom juna!
 
Nazad
Vrh