Kajsija

Pele, ne bi se složio sa tobom da je ovo normalno stanje. Ne mogu da se setim da sam ikad video nešto ovakvo, a imamo kajsije preko 25 godina, mada ne ove sorte. Bukvalno ćena takvim stablima sve opasti. Možda na 10-20% se to dešava, i to samo kod NS rodne.
 
Ma ko zna vise,sta nas je sve snaslo vise ni sam sebi ne verujem.Meni je reper ns rodna zato sto samo na njoj imam nesto znacajnijeg roda pa ne mogu da je uporedim sa ostalim sortama . Verujem ti da ima tu raznoraznih razloga.Berete li vi tamo kajsije i ima li nesto.Niko se ne javlja sa informacijama!?
 
Tako je, grad 100 posto....dešava se i da se plod "uguzi" međ neke grane koje ga buše, ali ovo je definitivno grad, vidi se baš udubljenje i nepokidana pokožica, da se nešto ubušilo videla bi se rupa baš...
 
Pozdrav svima!
@paga - i ja bih rekao da su oštećenja od grada.

@pele - a joooj šta je čvoraka i kod mene, lete u jatima i sad mi je jasno zašto se naša avio kompanija zove "JAT" :haha:
Kako se braniti protiv njih...e to je već nauka, šibati čegrtaljku, bacati petarde ili ići u crkvu moliti se...pojma nemam, nisam pametan!
Trešnje i višnje mi potamanile u gornjim delovima krošnje, a za kajsiju ćemo još videti...nije im baš omiljeno jelo, al dovoljno samo da čvaknu plod i eto uslova za trulež!

Evo i moji Packmeni polako izvirivaju i naziru.
Imam stabla, gde ima samo par plodova(ista sorta), a ima i gde treba podupirati grane! Znači... nisam pametan više, i ništa me nemože iznenaditi u buduće! Istočna strana stabla načičkana plodova, a zapadna tek po koji plod? A pazi...grane od sledećeg reda(istočna strana) se upliću u redove grana(zapadnih grana), i kad ih malo promrdam, lepo se vidi da plodova ima samo na tim granama sa istočne strane, znači nema logike...
Lude godine...:haha:

Ima i monilije, pegica, smole, onih mojih tripovanih gljivičnih grančica(a joooj šta ih je), itd...
Uglavnom sam PREzadovoljan u odnosu na prošlu godinu!




pozzz joe!
 
Risto druze jel se ti salis ili tu nedostaje neka nula::novac::

@joekiki

Prijatelju vidim ima tu lepe kajsije.A kako je bilo krenulo mislili smo nista,mada kod mene nema toliko,samo ns rodna.Merio sam plodove,ns rodna oko 35grama,ns 4 i ostale oko 65 grama ali ih ima malo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa kako je krenula sezona, treba da pevamo!
Samo, rano još za šampanjac, jer za sledeću nedelju najavljuju nevremena ihajjj, pa može biti svašta...
Sinoć je bio prvi talas, i sad idem obići da vidim šta ima, poneću i vagicu baš da izmerim koji plod(nikad nisam merio).
pozzz joe!
 
Ne salim se nosio sam visnje u poljoprivrednu zadrugu tetki i to mi pricao covek koji radi tamo ,on je licno u soku .inace mi je rekao za cenu visnje 40 dinara 5 min posle sastanka
 
Zaklopčanka opet dokazuje svoju nadmoć :osmeh:

[video=youtube_share;4-K30xhRyB4]http://youtu.be/4-K30xhRyB4[/video]
 
Standardno, ali malo manje :osmeh:

Bakar u jesen, plavo ulje je bacanje para mada poneku godinu i odradim i dva puta monilija u cvetu, na to je osetljiva kao i svaka, precvet insekticid i mankogal i to je to. S tim da hoće da bude poneki truo plod jer ne prskam protiv truleži ploda....a moj pokojni deda nije ničim ni prskao i rezultati su isti samo što bude suvih grančica...

Ove godine je bilo samo plavo ulje i u precvetu chorus pa insekticid i mankogal.
 
Нешто гледам кајсију слабо нападају ваши, неке врсте скоро никако, али зато гусјенице воле младо лишће. Мораћу правити гнијезда и хранилице за птице.
 
Desi se da se pojave vaši, uglavnom tek posle berbe, gusenice nisam viđao mada gusenicu ne pamtim kad sam video na placu...a crva u kajsiji nikada nisam našao, čak i kad nisu uopšte bile prskane.

- - - - - - - - - -

Bogami biće 350 tinjak kila kečkemetske ove godine, sa nekih 35 stabala, ima neka da nemaju ni jednu, neka onako a na nekima bogami ima dosta...prva veća tura od 90 kila danas nabrana :)

 
doneo mi komšija prekjuče kofu istih takvih kajsija. i on najviše voli kečkemetsku ružu. kaže da je izmerio jednu od 170gr. lepe velike al bez soka, bez mirisa i bez ukusa. kad zgrizeš krcka kao jabuka. super su za slikanje. mislila sam da posečem ovih desetak matorih kvrgavih stabala kod mene i da posadim nove. a sad se premišljam.... mnogo mi se više sviđaju ove "domaće" pa i nek je krošnja onako kriva i ružna. kajsije s nje su fenomenalne.
 
Nazad
Vrh