Kajsija

Risto, zašto prskaš fungicid i insekticid, ja posle precvetavanja ne prskam ničim i nikad nisam video ni insekte ni gljivična oboljenja, prošle godine na 5 listova od ukupno 50 stabala sam video crne vaške i nisam prskao nego otkinuo te listove i bacio :D

A evo vam procena roda u vidu videa :)

Zaklopčanka opet pobednik, čini mi se da je jedini problem monilija a da mraz nije ni osetila...znate šta vam je činiti onda :p

[video=youtube_share;03coGbkHcd0]http://youtu.be/03coGbkHcd0[/video]
 
Poslednja izmena:
Nikada ali nikada ne prskam sam insekticid ,a da idem po hektaru kajsija i da skidam lisce veruj mi nemam kad .a imam samo ruzu i nesto malo domace
 
Ma nisam mislio da skidaš lišće, naveo sam ti samo slikovito koliko kod mene nema problema sa insektima, samo jedne godine na 5 listova vaške, crva u kajsiji nikad nisam video, bolest lista takođe, zato sam te pitao...
 
neznam kako se tacno zove obolenje ili sta je to vec ,kada se na plodu pojavi kao krastavost ili tako nesto sigurno ste to videli.
 
to je to .hvala druze

- - - - - - - - - -

interesuje me koliko prosecno stablo moze da da roda u prosecnoj godini .planiram da uzmem jedan kajsijar u zakuppa da se preracunam koliko mi se isplati .kajsije su u 6 godini.pitanje za ljude koji imaju iskustva
 
Zavisi od toga kako je odnegovano, koja je sorta... Može da rodi 20 do 60kg, mnogo su velike oscilacije.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa ako bi bila dobra godina i kao sto kaze kolega Radasin ako je dobra sorta moze i da prebaci 60 kg,neke sorte i 100 kg.Posto je taj kajsik u 6-oj godini, on tek ulazi u punu rodnost,dakle sledecih par godina bi ako sve bude u redu trebalo da imas pun rod.Inace po knjigama ,u Srbiji je prosek oko 16 kg.Jedne godine imas puno pa dve-tri nista i dobijes taj prosek.Moj ti je predlog da mu ponudis neki procenat od roda,nikako da mu dajes kes .Ovako delite rizik a ne samo da ti pucas ako ne bude roda.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa ti si barem iz Zaklopače, kalemi Zaklopčanku :D Zavisi za šta ti treba, ja se razmišljam i ovih 50 kod kuće da povadim zbog finansijske računice, ako ćeš za preradu, Zaklopčanka zakon.
 
Jeste, ja se ubih od kinte na ruži, već drugu godinu za redom neću ni troškove pokriti, prošle sam čak u minusu bio a samo 50 stabala...kad su bile u punom rodu pretprošle godine, uzeo sam 28.000 dinara zato što je i tada svako treće stablo bilo bez roda ili sa malo roda, jer je opet prethodne dve doživelo stres od mraza i bilo bez ploda...i evo sad imaju 7-8 godina, pola mogu da povadim zbog apopleksije, monilije itd...
 
Znaci da ti ne odgovara mesto imas pozne mrazeve .meni ruza nikad nije podbacila a njiva mi je blizu zaklopace.Lipovica Radasin zna sigurno gde je to .
 
Pa i ne kažem da mi je dobro mesto, klasično je za Vinču :) jeste Zaklopača blizu, ali prosto i ne verujem...hoćeš da kažeš da su ti i ove godine u punom rodu?
 
E pa to je odlično, baš mi je drago :) Nek onda Radašin vidi gde je njegov plac pa da li odgovara mikro klima, da li je ista, ja mu isto savetujem ružu za prodaju u Ritopeku a bude otkup i u Zaklopači. Na toliki broj sadnica ja bih lično stavio i malo Zaklopčanke za rakiju...
 
Шалим се мало, знам шта ћу калемити... :) Њива је близу Смедеревског пута (бивше ПКБ плантаже). Добра је надморска висина, цветање је 5 до 7 дана касније него на другим местима у околини и мислим да је одлично за ружу. Свих 2.300 комада, па ком опанци Том и Џери ;) Треба и пуно среће имати, као и у свему у животу.
 
Na jesen bi posadio oko 25ari kajsije, Njiva na oko 250m nadmorske visine, juzna suncana strana brda, ne bije je severni vetar, zemljiste vinogradsko. Koje sorte kajsije bi lepo uspevale na ovakvom mestu?
 
ove godine nemam problema sa rezidbom letorasta posto ih i nemam kajsija je puna roda grane su se povile pa se plasim da se ne polome zanima me do kada se kajsija sama proredjuje tj dali je to vreme proslo
 
Nazad
Vrh