Kajsija

Kod mene je Kajsija u punom cvetu(vec precvetava). Kako ce podneti ove mrazeve koji se najavljuju videcemo.

- - - - - - - - - -



Druze ovde ti je dobro mesto za kajsiju, zaklonjena je zidom, ne moze lako da izmrzne kao na otvorenom.


Nadam se da ce ostati po neka kajsija za probati :D
Pozdrav :ppozdrav:
 
Kod mene je ovakva situacija sa Kajsijom. Ovo je neka stara rana sorta neznam tacno kako se zove, slike su od pre pola sata:
img20130324104143.jpg

img20130324104207.jpg
 
Kod svih ce kajsija cvetati a sta ima u cvetu.Nista .Cuo sam da je prof .Keserovic govorio juce u jednoj emisiji da nije strasna steta na kajsijama,oko 30%.Ne znam gde je to gledao,verovatno oko Beograda,Grocka...U mojoj blizini je katastrofa sa kajsijom,bar ja sto sam gledao vocnjake.Stata je skoro totalna.Voleo bih da gresim,da bar neko uzme koji dinar.
 
Ови смрзнути пупољци се црне и не пупају. Кад их додирнем спадну са гранчице. Почеле су гранчице да цвјетају засад нема ових што су ми дјеловали здрави да изгледају болесни кад исцвјетају (ваљада сам болесне већ све поскидао).
 
Ne znam na koji način suzbiti ranije kretanje kajsija. Da li podloga inicira da se vegetacija ranije probudi ili??
 
Kod svih ce kajsija cvetati a sta ima u cvetu.Nista .Cuo sam da je prof .Keserovic govorio juce u jednoj emisiji da nije strasna steta na kajsijama,oko 30%.Ne znam gde je to gledao,verovatno oko Beograda,Grocka...U mojoj blizini je katastrofa sa kajsijom,bar ja sto sam gledao vocnjake.Stata je skoro totalna.Voleo bih da gresim,da bar neko uzme koji dinar.
A koje ti sorte imas konkretno
 
Ja imam ns rodnu(tu je steta 100%),ns4,ns6 i kasnocvetnu(na njoj i ns 6 steta oko 90%)
 
Kod mene ,jos uvek nista od cvetanja. Malo se vidi beli baloni ,al samo oko 10 %. Imam vise vrsta kajsije ,imam i dvaputa kalemjeno na slivu ,imam i dole kalemljeno. Svi govorite ,da kod vas je krenula u bele balone i vec mi se nervira ,zasto kod mene nista od toga. Pupoljci se ne odpadaju ako ih dodirnem . Nekoliko sam presekao da vidim kako se izgleda i nasao sam da je unutra crno,al jako malo imam takvih. Uneo sam jednu grancicu da vidim sta ce se desiti unutra.
 
lajbi
Obavezno javi rezultate eksperimenta sa grančicama.
Od mene do tebe nema ni 10 km vazdušnom linijom i ti si optimista a ja sam već otpisao rod (i) za ovu godinu.
Bilo bi sjajno da si ti u pravu.
 
lajbi ne razumem šta se nerviraš kad ti u stvari imaš sreće :D rod će ti stići skoro u isto vreme kad i ostalima ta sorta a ti ćeš barem imati roda...
 
Uneo sam pre pet dana desetak grančica, skinuo sam ih sa donjih grana. Sve je procvetalo ali u 80% cvetova tučak je crn.::jako_besan::
 
I kod mene juce gledao kajsiju i breskvu, jeste krenula ali daleko je od otvaranja bar jos 5-7 dana pod uslovom da je izuzetno lepo vreme stize u fazu belih balona. Jedna kruska mlada je pozurila pa ju je opalio mraz ali ostalo voce dosta kasni nego u vasim krajevima.:spavam:
 
lajbi
Obavezno javi rezultate eksperimenta sa grančicama.
Od mene do tebe nema ni 10 km vazdušnom linijom i ti si optimista a ja sam već otpisao rod (i) za ovu godinu.
Bilo bi sjajno da si ti u pravu.
Samo ti pogledaj tucak i onda ces znati na cemu si.Prebroj 20-30 pupoljaka i vidi koliko imas zdravih(zelenih) tucaka.Kroz braon(crni) smrznuti tucak NE prolaze celije koje oplodjuju ,nema polena -nema oprasivanja-nema semena(ploda).Eto takva je situacija ,bar koliko se ja razumem i koliko sam citao.
 
Iako više verujem vama na forumu nego svojim očima, nabrao sam nešto pupoljaka, presekao ih na pola i pogledao sadržaj.
Bio sam prijatno iznenađen:eek:ko četvrtine tučaka je još zeleno:osmeh:
 
Na mojim cvetovima ima pola zelenih (dobrih) pola braon (izmrzlih),jel to znaci ako ima pola jednih pola drugih da ce biti roda ili nece biti nijedan?
 
do roda ima jos dosta,ti sto su crni,ti su zavrsili,ovim drugima preostaje da izdrze do cetvtka-petka,pa kad se otvore videces sta je ostalo,a ploda kad se i koliko oprase
 
Nazad
Vrh