Kajsija

Zajedničko za sve te sadnice je da su
Kupljene. Ja ne znam vise sta se desava sa rasadnicima, ali ja sta god sam kupio poslednje 3 godine od otprilike 6 razlicitih rasadnika, ili se nije primilo, ili je krenulo pa se osusilo, ili je prezivelo godinu al nista od toga.
Ne pricam za kajsije vec svo voce.

Sto se crva tice, video sam i ja par komada prosle pretprosle godine al nista spec. Kajsije prskam bakrom, pa ciprodinil u cvetu, pa fungicid insekticid precvetavanje i posle protiv trulezi i to je sve.
 
Da li moze neko da pomogne oko subvencija za vocnjak? Neko ko ima licna iskustva i ko je upoznat.
Interesuje me kakvi su uslovi, konkretno vocnjak.
 
Da li moze neko da pomogne oko subvencija za vocnjak? Neko ko ima licna iskustva i ko je upoznat.
Interesuje me kakvi su uslovi, konkretno vocnjak.
Ja podizem novi zasad na jesen pa sam se malo raspitao.Uglavnom ako sadimo u jesen ove godine onda podnosimo zahtev u trecem kvartalu naredne godine.Sada samo prikupljaj racune od stubova,zice.Imas vremena do sledece godine da sve spremis a i ko zna mozda opet nesto promene...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Inace,ima li neko da predlozi jos neki preparat protiv trulezi.Prosle godine sam prskao Dionalom a potom Akordom i otprilike mi je oko 5% roda bilo zahvaceno sa trulezi.Mislim da pored dva tretmana na vreme nebi smeo da bude taj procenat trulih plodova.Ima li neko da je koristio neke druge fungicide i da je provereno?
 
Inace,ima li neko da predlozi jos neki preparat protiv trulezi.Prosle godine sam prskao Dionalom a potom Akordom i otprilike mi je oko 5% roda bilo zahvaceno sa trulezi.Mislim da pored dva tretmana na vreme nebi smeo da bude taj procenat trulih plodova.Ima li neko da je koristio neke druge fungicide i da je provereno?

Ja sam u Breskvi koristio Signum i stvarno je dobar, ali vidim da je ove godine cijena otišla skoro za duplo.
 
Kad prskate protiv trulezi? Sad prvi put i posle dve nedelje pred berbu ili sam opred berbu?
Bar jednom bi trebalo 10-15 dana pre berbu,samo pazi na karencu.jJa cu dva puta,ovih dana i pocetkom juna.Zavisi i koje sorte imas,rane ili kasne.Uglavnom su fungicidi za trulez kajsije karence od 14 dana .Za ,,AKORD''i ,,SIGNUM''mislim da imaJU kratku karencu 7 dana pred berbu.Po savetima ne treba koristiti iste preparate vise od 2x godisnje.Znaci ko je prskao sa Signumom 2x u cvetu sada ne moze da prska trulez sa njim.Ja ne znam koje posledice po plod moze imati,verovatno je u pitanju rezistentnost .
 
Kad prskate protiv trulezi? Sad prvi put i posle dve nedelje pred berbu ili sam opred berbu?

Ja mislim da je dovoljno jednom 15 dana pred berbu. Jedino ako vec ima simptoma trulezi prskati dvaput.

- - - - - - - - - -

Signum 500g =4.600rsd

Proveri da li se pojavio Bosco gold Agromarketov. Kad sam zvao u martu rekli su da kasni i da stize u maju. Ima iste aktivne materije kao signum i to u istom odnosu. Trebalo bi da bude jeftiniji nego signum.
 
Sada sam bio na vocnjaku i ima posledica od grada od pre neki dan.Ima jedno 20-30% udarenih plodova.Bice izgleda i rakije.Nadam se da samo udareni plodovi nece struliti posto nisu velike rane.
 
Meni se na kajsiji pocele masovno susiti grane jeli to monelija i ima li joj spasa ili da palim motorku?
 
Ako može neko da mi kaže šta je uzrok ovoj kajsiji. Pre ovog lošeg vremena je bila super
5b6fade52d7ac48f4bd0a77b11ca6d86.jpg


Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Sada sam bio na vocnjaku i ima posledica od grada od pre neki dan.Ima jedno 20-30% udarenih plodova.Bice izgleda i rakije.Nadam se da samo udareni plodovi nece struliti posto nisu velike rane.

Nadam se da si odmah prskao nekim sredstvom protiv trulezi kao i aminokiselinama. Kod mene je prosle godine bilo jos gore, osteceno je bilo 95% plodova. Pojedini su bili udareni vise puta i to tako da se ponegde videla i kostica. Tada sam imao samo ledjni atomizer i sledeci dan sam stigao samo da isprskam stari vocnjak kombinacijom pehar, kaptan i aminofleks. Uspeo sam da ih sacuvam od trulezi sve do berbe kada se ipak pojavila ali nista katastrofalno. Posle 3 dana sam isprskao i ostale vocke stare od 2 do 5 godina ali efekat nije bio nikakav. Znaci istina je sto se stalno naglasava da treba odmah posle grada, a najkasnije u roku od 24 do 48h uraditi tretman za zastitu od trulezi kao i amino kiselinama.
 
Funomil mesec dana pre berbe prvih plodova i nema trulih, trule samo one najkasnije a zavisi i od sorte ns4 mi istruli stablo odjednom preko noci pa eto...al ne razmisljam o karenci, samo cu videti ove godine da prepoznam stabla tj sorte pa neka malo kasnije strcnuti.
 
Nadam se da si odmah prskao nekim sredstvom protiv trulezi kao i aminokiselinama. Kod mene je prosle godine bilo jos gore, osteceno je bilo 95% plodova. Pojedini su bili udareni vise puta i to tako da se ponegde videla i kostica. Tada sam imao samo ledjni atomizer i sledeci dan sam stigao samo da isprskam stari vocnjak kombinacijom pehar, kaptan i aminofleks. Uspeo sam da ih sacuvam od trulezi sve do berbe kada se ipak pojavila ali nista katastrofalno. Posle 3 dana sam isprskao i ostale vocke stare od 2 do 5 godina ali efekat nije bio nikakav. Znaci istina je sto se stalno naglasava da treba odmah posle grada, a najkasnije u roku od 24 do 48h uraditi tretman za zastitu od trulezi kao i amino kiselinama.
Nisam prskao jer nisam ni primetio do danas.Obisao sam odmah posle leda ali tada se nisu uocavali udarci.Danas obisao posto se prisusila zemlja i vidim ostecenja.Kupio sam sada kaptan i Isobion i sutra prskam.Nisu to tako duboki udarci,nadam se da ce se rane zatvoriti,pogotovo sto su sada u intezivnom porastu.Verovatno da su zavrsile sa porastom ta bi ulegnuca i udarci ostali do kraja izrazeni.Videcemo sta ce biti.Uglavnom je ostecena strana koja je okrenuta severozapadu odakle je nevreme i doslo.Juzna strana stabla je bez udaraca.
 
Nazad
Vrh