Kajsija

Onda su mi uvalili drugu sortu, kupljena je ko NS rodna. Sad geldam slike ni plod ne liči na nju. Dakle podvala
 
Kajsije su odlične i prijem i porast ... kad ih uporedim sa šljivama i dunjama voćke No1. Jesenas posađene i do sada hemiju nisu videle a za ubuduće ... videćemo.
Кајсије не траже пуно хемије. Два пута годишње бакарна средства и једном до два пута прскање против сушења цвјетова. Некад могу да налете гусјенице, а за њих имају природна средства. Мислим да их производе у Зрењанину. Нагурај ти њима стајског ђубрета и не секирај се. Ако је земља кисела може и нешто пијеска и то је то. Можеш да посијеш и бијелу дјетелину.
 
Ja moje prodajem poznanicima za džem za 120 dinara, i niko se ne buni, naručuju iste količine kao i svake godine, ali imam jako malo da bi ih sve ispoštovao, prošle godine od stabala od kojih sam imao oko 1050 kilograma ću imati 150 u vrh glave, sorte kečkemetska, novosadska neka i pitaj boga, a domaće kajsije kojih je prošle godine isto bilo oko tone će biti možda oko 300-400 kilograma.
 
Треба унијети пчеле у вријеме цвјетања. Код мене је пирио јак вјетар па нису воћке опрашене.

- - - - - - - - - -

Ове године сам очекивао да ће зрење каснити збиг касног цвјетања али није тако. Код роксане има понеки јестив плод таКО ДА РАЧУНАМ да би требала бити зрела за 6-7 дана.

- - - - - - - - - -

НС родна је још тврда.

- - - - - - - - - -

Црна кајсија још није поцрнила већ мало поцрвенила, а кајсија џиновских плодова има плодове величине као роксана и једнако је зрела.
 
Kod mene su poranile da ne veruješ, kako koje stablo ali jedno znam tačno koje mi stiže poslednje, tamo drugom polovinom jula, evo pola sam ga već obrao.

Za pčele je tačno, kad su cvetale nešto i nije bilo pčela...
 
Ne bih da pametujem ali pokušajte sa solitarnim od sledećeg proleća. Nađite postove gde sam opisao kako sam ja napravio 'stanište za prezimljavanje'. Gledam ovih dana bumbare - kako su to neumorna bića....
 
Ja sam proslogodisnju prodao sve do zime, po ceni od hiljadu dinara. Jedne godine je jeftinija, pa dve skuplja. Cena se krece uvek 10e za litru a neka to bude i skuplje i jeftinije.
Za bure od 200l ja dobijem 25l rakije, pa proracunaj zbog cega mi se ne isplati da prodam po toj ceni.
 
Zavisi i koliko voća imaš i koliko rakije možeš prodati, ja sam posadio 380 kom kajsija i sad bi potpisao prodaju po ceni od 100din za sve i kilu čak sebi da ne ispečem ni litru rakije.
 
Prežvakana je ta priča o rakiji više puta, i da je ubrzam, dođemo do zaključka da zavisi ko ima kakvo tržište tj gde živi, ima ljudi koji žive u krajevima gde ima rakije ili nema novaca i ne mogu da prodaju ni za male pare, a imaju velike količine, naspram nekih koji žive npr u gradu i imaju manje količine.
 
Zavisi i koliko voća imaš i koliko rakije možeš prodati, ja sam posadio 380 kom kajsija i sad bi potpisao prodaju po ceni od 100din za sve i kilu čak sebi da ne ispečem ni litru rakije.

Pa u pravu si ja sam moju kajsiju prodao po 120 dinara i po 80 sam je prodavao zato sto se neisplati peci rakija za cenu od 1000 din litra,kajsija od 600 ili 800 din litra hvala lepo ja pecem kajsiju i uostalom svu rakiju bez secera potpomazem vrenje jedino kod jabuka kasnih kada udjem u hladne dane tako da za 200kg kajsije dobijam maksimalno 20litara prepecenice i racunica je prosta da nemoze biti kajsija 800 din litra ni hiljadu jedino ako kao sto oktopod kaze prdajem na galone rakije pa na kolicinu imam zaradu
jedino da se pravi brlja sa secerom i aromom
Dakle ove godine sam prodao kajsiju te za pekmez ispekao 5 kazana i ice po 2000 litra pa polako
Jer ja sam odavno resio da suzbijem ljudsku glupost kako.....
Imam i ja kajsiju za 600 dinara litru i imam za 2000litru
sljivu za 350 i sljivu za 850
dunju za 800 i dunju za 2500
i nema tajni ponudim pa na licu mesta ko voli nek izvoli.
 
Evo i ja da se javim sa jednim pitanjem posto sam u nedoumici sta da radim.Na slici se vidi na pojedinim kajsijama ogroman porast ovogodisnjih mladara,sta sa njima raditi?Dali rezati ili jos sacekati i na koju duzinu rezati?Unapred hvala a evo i fotografije malo je neuredno i nepokoseno ali nema veze.Pozdrav za sve kajsijase
a>
a>
a>


- - - - - - - - - -

Problem sa slikama izvinjavam se
LPW1X5.jpg]
[/URL][/IMG]
fHooU3.jpg]
[/URL][/IMG]
HYn2Xc.jpg]
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh