Kada niste u traktoru, vozite

Pokazali su se tako da se usereš.Ako je za atar,sneg,blato samo Niva i ništa drugo.Taj freelander nema teoretske šanse proći gde niva ide lagano.Znam "gazdu" koji je kupio takav rover za atar ali ga posle par iskustava koristi isključivo po asfaltu i suvom vremenu.Šta god se pokvari vrlo je jeftino bez obzira na model Nive.Za 18 meseci kako imam nivu(drtina 86 god) imao sam ukupna ulaganja 5000rsd + dve nove gume po 8000rsd.
Ipak sve zavisi za šta tebi treba terenac.Moja ima gas i nikad nije ispod 15 litara.Evo na -18C pali kao mina,gazi,izvlači.Vuče u prikolici po ataru 700kg đubriva,seme,naftu....
Ja sam mojom odem i 120km u jednom pravcu kad mi je drugi auto zauzet ili slično.Ne vidim zašto nije i za asfalt kad zatreba.
E sad ako ćeš da se keriš i hoćeš ime onda kupuj nešto drugo.
 
Za terete Imam Kombi a jedan terenac bi uzeo i za teren i za svaki dan. Imam auto porodicni i jos jedan koji je u ataru neupotrebljiv,takodje i Kombi ne sme u atar ako padne kisica,vadili me ove godine nekoliko puta.
 
Niva 1.6 je dobar terenac,ali da mi je jednini auto sto da ne vozio bi je i svaki dan... Potrosnja na Nivama je stvarno relativna pojava!!!!!! Mgu da potrose cudo jedno a mogu da se doteraju da trose solidno nekih 12-13l plina na 100km ali bez neke agresivne voznje i dodavanja gasa... MAda je ona izuzetno spora i nije za jurnjave...
Neokretna je i to mi se bas nesvidja... Mada nije nista okretniji ni UAZ..

Na Ladi zaboravi da ce ti sve biti uvek utegnuto!!!!!! To zaboravi znaci u startu!!!! Ma koliko se mucio uvek ce biti neka sitnica po trapovima koja nije savrsena,posebno na prednjim viljuskama,sto za terensku voznju ne predstavlja neki problem...

Ja sam prilikom jedne takve voznje udario predni desni tocak pa mi se viljuska zabila u izduvnu granu!!! Ali je i tako stigla do kuce.. :osmeh:

Bolji menjac je sa 4 brzine nego onaj sa 5... Evo sad je kod mene jedna LAda 1.7 na kojoj sam izbacio taj menjac sa 5 brzina i stavio od obicne Lade Rive sa 4 brzine...

Drugo Lada 1.6 je nekako cvrsca limariski od 1.7 (ponovo provereno jel sam vozio 1.6 a sad imam jednu kod mene 1.7) teze truli i rdja... Ali je problem sto 1.6 polako gaze godine pa je tesko naci DOBRU...

Na Ladi imas mesta za bocu ispod gepeka tako da ce ti ostati kompletan gepek... Mada za terensku voznju to ne bi savetovao...

Pitaj sve sto te zanima uvezi LAde 1.6-1.7 i UAZ-a.. :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Kako Ciro ubaci od Samare menjac kad je kod nive linijski postavljeno a kod samare popreko. pre ce biti od specijalke ili rive jer je identican
 
Lada 1600 ima sporije deferencijale od 1700 ali po meni dobro je da se ima 5-a i na jednu i na drugu kvalitet menjaca isti i sa 5 i 4 brzine,samo sto 5-om nesme da se vozui u sporim brzinama (po terenu)
 
Da su samo u prodaji originalni ruski delovi jos bi se kvalitetom dokazivale.nije to los dzip u svojoj klasi i za koje novce samo sto je opao kvalitet zamenskih delova skroz pa time i problema vise. ali prohodnost solidnu ima i kratak dzip za proci skoro svud. jednostavno koliko para toliko muzike
 
Meni je definitvno bolja 1.6 sa menjacem sa 4 brzine... Taj menjac nisam video okrunjen a sa 5 brzina jesam,pa sam izbacivao to i stavljao sa Rive menjace... Sreca pa su ti menjaci dzabe pa sta se jedete.. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Evo jedne starije slike... Sa Lade 1.6 presao na njega... :osmeh:

012411153343.jpg
 
Ja sam pre u tristaca i poljaka iz male prepravke ubacivao ladin menjac i vise zaboravis na kvar. to je sila od menjaca a sad su vec malo meksi
 
Nazad
Vrh