Kada niste u traktoru, vozite

Od Land Rovera je po meni jedino kratki Defender pravi terenac.Od njega se može očekivati da ide svuda i kad prigusti kao proteklih dana.
 
Jeste to Bubu pokusali da sirite tockove ko na traktoru:haha:. ma sve se moze desiti i na mnogo boljim i kvalitetnijim dzipovima. Niva je relativno vrlo jeftin dzipic koji ima mana i to niko nemoze osporiti ali i posluzi svrsi. po meni je najgore i od ruske i nase industrije sto se drze fakticki starih resenja bez obzira dal su dobra i dovoljno jaka i kvalitetna. zato se i desava to sa vozilima i fabrike propadaju. motor koji se koristi 40 god hoce da bude dobar i konkurentan a nijedna mana nije otklonjena.Ali kriza fabrika je uslovila kao i kod nas da su mladja vozila takoreci mnogo kilavije uradjena nego prve serije
 
cesto se mesa "dzip" sa terencem. jeep je marka. recimo, ovo je jeep:
Jeep_Grand_Cherokee_WJ_34h.jpg
 
Na freelander-u obratite pažnju da li je kardan za pogon zadnjih točkova na svom mestu ili nije. Ako je na svom mestu tj namontiran je,onda treba isprobati auto i to tako što ćete krenuti autom u rikverc(može i napred) i pri skreanju levo ili desno pritisnuti samo kvačilo. Ako se auto naglo ili suviše brzo zaustavi,kao kad neki kočioni cilindar malo blokira, onda je "spojnica" na kardanu aj' zdravo a skupa je za remont ko sam djavo,nova ne smem ni da pomislim! Napisao sam spojnica jer sam zaboravio kako se tačno zove a ne da mi se guglati.
Ako kardana nema,(a uglavnom ih nemaju) onda je iz prethodno napisanog jasno zašto ga nema.
 
:off_topic:Maticu, jeste, tako se govori, zasmeta mi ponekad. Kao i kaladont, digitron i jos neke stvari.
U vezi sa temom, vozim zastavu 101, 2008. godiste. Nemam sliku da prilozim.
 
Niko te i nesprecava da kupis lep dzip. Gazdama to sluzi za paradiranje a sirotinji Lajka za posao
Citirao sam te ne da bih se prepirao nego da ovo dokumentujem sa podacima iz moje servisne knjižice.Posedujem L200 1998.god. kupljen od prvog vlasnika jos davne 2002.Sad ima predjenih 180.000 km.Redovno je menjano ulje,a prvi veliki servis je napravljen prošle godine.Zamenio sam prošle godine sve krajeve spona,gume balans štangle i gume homo zglobova,dihtunge i semeringe bregaste i radilice,zamenjeno je 3.put pločice i obloge a dikovi i doboši nisu nikad,dva puta je menjana lamela i druk ležaj.Auspuh sam dosad krpio ali letos sam odustao i kupio novi.Najbitnija stvar je da sam do sad samo jednom menjao gume,planiram ovih dana da zamenim zadnje dve jer mi malo slabije vuku kroz sneg.
U današnje vreme to se moze pronaci za ispod pet hiljada u oglasima i preporučujem svima koji su u mogućnsti da kupe njega ili hiluxa.
Registracija mi je manja nego lajkina,a lajka nije za sirotinju nego je za one koji imaju novaca za delove koji su ravni smeću.
Drugar mi je ima 1,7 nivu a ona nikad nije prošla gde je prošao micubiši,išli smo i kroz sneg a i kroz blato.
U gepek natovarim do 13oo kg tereta,pre neki dan sam nosio kamionski motor.
Može i bazen da se napravi u njemu.
10868039_10201980533834939_6354249198435471410_n.jpg

394437_3018804609132_753942964_n.jpg
 
2,5 trosi u gradu 1o-13 lit. na otvorenom na 1ookm.h tacno 1o lit.:osmeh:
Motor mu je malo slab za dve tone tereta a preporučljivo je terati do 120 km.h. no onda je potrošnja 12 lit. :osmeh:
Malo je tvrd,neudoban a zadnja kupa je dosta uska pa nema mesta za noge.
Mogu se zaposliti kod Alvirovića na prezentaciji auta :haha:
 
Lepo bi se uklopio tu kod Alvirovica. Pozadi se retko ko i vozi,bar kod mene bez minivan-a nista. A potrosnja,pa i nije velika za takvo vozilo. Uskoro kad pocnu zesce da kontrolisu prekoracenja brzine,ovo ce biti idealno za opustenu voznju.
 
oko 19ooo bilo lane,ovih dana ističe pa ću videti koliko je sad jer je poskupilo osiguranje
 
Nazad
Vrh