Kada niste u traktoru, vozite

Zavisi i do guma koje gume nosi dali menjas zimske -letnje itd , moja omega je ubijala zimi ,nove zimske gume ali cim malo udjes u dublji sneg napred nazad ,promasis malo beton po snegu cim se docepa blata i trave napred nazad jbg ,zato je i putovala i nebi vise uzimo automobil sa zadnjom vucom . A Dusko komsija ima vectru 2.0 i tuce 11 litara benzina a plina trosi 13-15 jako mala razlika to mi nije toliko jasno .
 
Zajebani su neki audijevi,odnosno VW motori za konverziju na gas.Jednostavno lose podnose gas i dosta ga trose.Moj drug ima G II 1.8 i u principu mu trosi 10-15 litara TNG na 100km.
Ja vozim iskljucivo benzince i to na benzin i ne zalim se,pali kao mina,lepo radi,lepo vuce i tako.
Astra 1.8 125ks mi trosi oko 7,5/100 i ja potpuno zadovoljan.Moze to i manje,ali moze i vise.
 
U proseku je trošio 12 kada se normalno vozi ali on jednostavno nije mogao polako jer je tražio da se stiska papučica gasa a kada ga stisnem on vožnju od 150-160 km/h ne oseća a potrošnja onda raste samo tako.Zimi je znao do 16-17 da troši.
Ranije kad sam Ford Sieru vozio tako se ponasala,na normalnu voznju oko 11-12,a kad ocepim gas,na nekih 5000 obrtaja umela je i do 20 l da dodje,benzina.
 
Pogon je bio na prednjoj osovini.Po snegu je išao kao samohotka ali je dosta velik auto i imao je svu moguću opremu pa je normalno da hoće da potroši.Održavanje je preskupo a delovi jako loši.
 
Da li ima neko od forumasa Land Rover-Freelander ili Kiu-Sorento?Ako moze nek napise kako su se pokazali,cene odrzavanja,koji su bolji dizeli ili benzinci i jos neke karakteristike koje se seti.
 
Ja trenutno vozim ovo,tj wartburg,benzin-plin,trosi 10 litara,nekad manje,nekad vise,u planu je zamena auta,za sad sam odustao,ne mogu da nadjem sta mi odgovara,i do sledece zime ne trazim auto (sad krecu obaveze,imam dosta da krcim obale),i obavezno mora da bude dizel ili iskljucivo benzinac,vise na plin auto ne verujem da cu voziti,iako se ja iskreno navozam s njim,nemam nikakvih problema. Maticu,koji auto sad vozite ako nije tajna?

 
Da li ima neko od forumasa Land Rover-Freelander ili Kiu-Sorento?Ako moze nek napise kako su se pokazali,cene odrzavanja,koji su bolji dizeli ili benzinci i jos neke karakteristike koje se seti.

Freelander 2.0 dizel Bmw motor unutra,potrosnja od 9 do 10,5 l,motor ne unistiv.Odrzavanje skupo kao otrov jer je englez.Npr,set kvacila 500 eura.
 
Dragane ja imam već 5-6 godina Kia Sorento . Dobar i pouzdan auto , ne mogu da se sjetim ni jednog kvara osim ekspanzione boce koja puca kod svih , fabrička greška. Bolji je sigurno dizel , iako je moj benzinac (nisam birao bila je neka kompenzacija) . Svaka preporuka , jak i pouzdan . Jedini problem što dosta brzo pada cijena , ali već je pala . Znači važno da ne preplatiš i da ne računaš da ćeš za 2 godine olako da ga prodaš i ne izgubiš ništa. Svaka preporuka.
 
Aco a ostale serije motora kako su se pokazale?

Momo koji motor imas?U Kii su mercedes motori,jel tako?Kako on stoji sa odrzavanjem?
 
Jeste jaje ili model B3.Sada i nemaju neku cenu ali s obzirom da su to automobili s kraja 80-ih godina i ne čudi me.Sve u svemu o.k je.Jeftin za održavanje.Kvarova nema,pocinkovana limarija jedino je gepek veoma mali i nije preterano komforan nazad jer 3 odrasle osobe ne mogu sesti a da se ne guraju.Prodavao sam ga u isto vreme kada i stotku i nisam hteo da ga dam za 2 tepsije ribe pa sam odlučio da ga ostavim kod sebe dok se ne raspadne.
 
Jeste jaje ili model B3.Sada i nemaju neku cenu ali s obzirom da su to automobili s kraja 80-ih godina i ne čudi me.Sve u svemu o.k je.Jeftin za održavanje.Kvarova nema,pocinkovana limarija jedino je gepek veoma mali i nije preterano komforan nazad jer 3 odrasle osobe ne mogu sesti a da se ne guraju.Prodavao sam ga u isto vreme kada i stotku i nisam hteo da ga dam za 2 tepsije ribe pa sam odlučio da ga ostavim kod sebe dok se ne raspadne.

E pocekaces dok se raspadne. I ovi moji mene vijaju da se resim ovoga moga al ne pada mi na pamet. Jos je na njemu prva farba a presao tek 200000 km. Nigde korozija. I sto je najvaznije nema puno elektronike, cerkin golf IV kada upalis kontakt upali se 100 lampica, ne znam za cega je koja. Ne smes hladnom da dodas gas odmah pisti.
 
Pa s obzirom na godiste traze cak i do 1500 evra za njih hm a toliko maltene idu cene i za b4 ajde vrte se oko 2 hiljade. Kakvi su b4 konkretno dizelasi ,neznam slabo ih ima neko od poznanika .
 
Motor nije Mercedesov , to je neko provalio zbog možda kubikaže , lanca ili .. To je njihov i hyundaiev motor , možda ime neke sličnosti sa mercedesom ali nisam išao u detalje.
Održavanje nije problem bar kod nas par ovde što imamo , ništa nije ni odlazilo . Servis nije skup , možda ako je velika kilometraža .Potrošnja dizela je oko 9-10l . Moj je 3.5 v6 (bio sam mladji kad sam kupovao (čitaj ludji )) on troši u prosjeku 11-12l .
 
Ja imam Audi 80 jaje, 1.8 S sa plinom, i potrosnja mu je od 10-12 L.... Sada na satu ima 255000 km, od kojih sam ja sa njim za 3.5 godine presao 65000 km... Do sada nikakvih kvarova, osim menjanja selen blokova i krajeva spona.... Sada su na red dosli amortizeri i ponovo selen blokovi, a i primetio sam u zadnje vreme da trosi rashladnu tecnost, moguce da mu je dihtung glave riknuo...
 
Da li ima neko od forumasa Land Rover-Freelander ili Kiu-Sorento?Ako moze nek napise kako su se pokazali,cene odrzavanja,koji su bolji dizeli ili benzinci i jos neke karakteristike koje se seti.
Moj cale ima Frilendera, isto sto je i Aca napisao jako pouzdan bmw dizel motor, potrosnja 9-12 litara sto po meni za ovakvog terenca nije puno. Za 2.5 godine bez ikakvog kvara, sto se tice odrzavanja, nisam primetio nikakvu razliku naspram ostalih automobila. Univerzalan auto, mada se oseti da je to terenac, ipak je malo tvrdji naspram nekog putnickog automobila.
 
Nazad
Vrh