Kada niste u traktoru, vozite

Trokrake svecice sam stalno koristio (bolje sagoreva) do ugradnje gasa, ustvari i onda su ostale posto ovi u servisu nisu pogledali a ja nisam znao da ne smeju. Kada je posle desetak dana prvi put pukao na gasu, odvezem ga kod njih u servis i oni odmah pogledaju svecice i zamenu ih sa jednokrakim i nije do sada ni jednom detonirao.
 
To se jako retko radi.Ja za 11 godina koliko je diesel kod mene pumpu i dizne nosio samo na proveru kada smo radili generalnu pre 2 godine i sve je u redu.
 
Ajd nastavicemo ovde pa cu kasnije sve prebaciti. Nikada nisam imao dizela i ne znam zasto nikada ne bih ni pozeleo. Kada vidim onu dimcinu iz auspuha odma mi pripadne muka. Ne volem ga jbg.
 
Jeste al opet kad sam video jutros jednu astru kako kondenzuje iz auspuha i kako neravnomerno radi na plin ,stvar ukusa .I sto ste mi izbrisali pola posta ????
 
Vozio sam benzinca pa prešao na dizela pa se opet vratio na benzinca ali sa tng uređajem pa ponovo na dizela i sledeći će biti dizel.
 
I ja volim dizela ovi novi dizeli idu ko i benzinci nema neke razlike u potezanju, dok ovi stari dizeli su lijeni . Eto ja sam sa dizelom napravio oko 220000 km samo mi je jednom majstor ocistio dizne i zamjenjen jedan regler to je sve sto je cackano oko motora.
 
Na gas sam vozio auto 6 godina.Bilo je raznoraznih problema a najviše gluposti koje su me izluđivale.Najgore od svega je bilo to što sa potrošnjom nikada nisam bio načisto.Tačnije trošio je kako on hoće.Nekada manje nekada više a nekada kao krokodil,nisam ga mogao napojiti pa je otišao dalje.
 
Ma ima do toga da nije dobro nastelova,ali los je kvalitet bukvalno svog goriva sto se prodaje kod nas .Imo sam i benzince i dizelase ,ipak je dizel mrcina . A ovo sto se tice pumpi i dizni radili su ljudi u poslednje vreme pumpe zato sto su sipali u d2 dizelase cist evro pa procure pumpe itd , a znam cak ljudi sto su euro 3 motore sipali kao neki evro lozak kao nisu imali problema itd . Ali samo voditi racuna oko goriva ,sipati na proverenim pumpama i nemas problema .
 
Ovaj nikada nije bio definisan ni leti a ponajmanje zimi.Uvek mu sipao za 2-3.000 gasa.U dizela kada naspem 3.000 ja se navozam pošteno.
 
Pa nije bilo ispod 15-16 ? Sta je za njega boca od 60 l haha a kad ga stisnes tuce 20 ko od sale ?
 
Moj je audi 80 CC 1,8 i nije presao 12 lit gasa. Zimi ga jako slabo vozim pa ne mogu da kazem za potrosnju zimi.
 
Poslednja izmena:
U proseku je trošio 12 kada se normalno vozi ali on jednostavno nije mogao polako jer je tražio da se stiska papučica gasa a kada ga stisnem on vožnju od 150-160 km/h ne oseća a potrošnja onda raste samo tako.Zimi je znao do 16-17 da troši.
 
Nazad
Vrh