Kada koristiti ureju ?

Prehrana preko lista i smanjuje stres biljke prilikom prskanja. Nije "samo" 40kg, ovi ljudi bacaju i predsetveno, a i prilikom prskanja :cao:
 
juce je bilo predavanje, nesto kao zimska skola, svake srede ce da se odrzava do kraja februara, predavao je profesor sa fakulteta, Janko Pap.
kaze za psenicu narocito sortu apache de treba obavezno dva puta prihranjivati,
jer neko od vas vec planirao da pocne sa prihraom sa ureom?
 
ja imam posejan apac mislio sam tek krajem februara a mislio sam da bacim 100kg an-a i 100kg uree istog dana, an ce odma reagovati a urea kasnije sta mislite o tome
 
Mislim da gresis. Baci AN za jedno 30-40 dana pa ureu posle toga jendo 10-15 dana i neces se pokajati. Bas sad gledam moje beleske i vidim da gde smo isli sa prehranom iz dva puta ureom bilo je bolje nego od jednom. Prva prehrana je bila 26. februara sa 100 kg/kj uree , druga 15 marta sa jos 50 kg uree. Nemoj zuriti sa prehranom ako si bacio mesano pred setvu.
 
Moze a sto da ne. Samo sa AN-om ti je jeftinija varijanta,a s obzirom da si bacio ogromnih 200 kg 3x15 ,bice ti sasvim dovoljno. An ce psenicu pre probuditi jer je on skoro odmah dostupan dostupan, a urea ce taj posao nassaviti i hraniti psenicu kad joj je najpotrebnije. Vreme upotrebe bi trebalo da prilagodis vremenskim prilikama.
 
Ja mislim da nije dobro u ovo vreme hladno prihranjivati jer vestak nece raditi zbog hladnog vremena.?
Jesam u pravu?...
 
Farmer Bob je napisao(la):
saleso je napisao(la):
bacio sam 200kg po kj tri petnajstice a da umesto an-a bacim oba puta ureu
Ne,ne.Mislim da sam i ja pisao vec o ovome,ali bolje je AN u dva puta po 100kg npr.
Za kukuruz i ja tako radim.Kad sam bacao sa depozitorom u redove,nisam bas dobro prosao. :zli: ::lose:: Jest,da se manje potrosi i preciznije,ali...izgoreo kukur.Nema sad tih kisa u to vreme kao nekad. ::lose:: ::lose::
 
jel ima neko iskustva ili da bolje pitam sta vise preporucujete,rusku ili fertil ureu ili je to sve....
 
Sa fertilovom ureo sto se tice prasine nikad nisam imao problema,ali zato sa NPK i vise nego problema. Ako nemas dobro izolovanu kabinu i brisace stakala mozes ici u tri lepe. :udri:
 
paorpaor je napisao(la):
Mislim da gresis. Baci AN za jedno 30-40 dana pa ureu posle toga jendo 10-15 dana i neces se pokajati. Bas sad gledam moje beleske i vidim da gde smo isli sa prehranom iz dva puta ureom bilo je bolje nego od jednom. Prva prehrana je bila 26. februara sa 100 kg/kj uree , druga 15 marta sa jos 50 kg uree. Nemoj zuriti sa prehranom ako si bacio mesano pred setvu.
ali i žetva se pomerila u odnosu na pre nekoliko godina,sve ranije se vrše,pa ako ranije stigne žito valjda mu ranije treba i prihrana?
 
Temperatura je glavni cinilac u ovom slucaju. Ne kazem ja da se treba drzati striktno nekg datuma ko pijan plota. Mogu ja vestak baciti i u januaru,ali ce u tom slucaju gubici uree biti veci. Bitno je potrefiti vreme a to bi znacilo da se dese sledeci uslovi: kad bacis vestak da bude suvo i da kisa padne za dan-dva i da se posle toga temperatura zemljista ne spusta ispod 8 C . U tom slucaju ce AN delovati odmah ,a urea koja je bacena 15-ak dana kasnije ce dati zitu pravu snegu kad mu je to najpotrebnije. Ovo je moja teorija potkrepljena nekom strucnom literaturom i meni je donosila dosta dobre rezultate proteklih godina. Prosle godine prosecan rod 3600 kg/kj,a predprosle 4100 kg/kj. Napominjem da sam imao prosecno 25 Kj.
 
Nazad
Vrh