Kada koristiti ureju ?

SasaK je napisao(la):
ljudi koliko stavljate kg uree u prskalicu kad prihranjujete preko lista,kukuruz,zito,suncokret:haha:ako prihranjujete tako
Ja stavljam 3-4kg/kj
 
hvala,ja radio stalno sa kristalonom,sa ureom nikad pa bi hteo na prolece da probam sa njom,jeftinije izadje
 
treba to raditi vec je bilo reci o tome ! Svako prskanje je sok za biljku ,ako se unese i jedna kolicina azota prskanjem (folijarno) sok za biljku je manji (manji je period oporavka)
 
4,5 kg uree na prskalicu od 440 l, a ja sa njom isprskam 3,25 kj, to izađe nešto oko 1,4kg po kj, da li je to dovoljno?malo?mnogo? Do sada nisam primenjivao ovaj sistem pa se raspitujem, za sledeću sezonu prskanja ću sigurno probati.
 
Boki-Vl je napisao(la):
Ja stavljam 2-2.5kg po jutru, u prskalicu od 440l stavljam oko 10 kg, oprskam 4 jutara :D
Da li prethodno rastopiš ureu u nekom vedru, buretu pa onda u prskalicu, ili jednostavno rokneš 3-4 lopate direktno iz džaka?Ako nije rastopljeno da li hoće da zapuši dizne?
 
Stavim u kanti od polikolora i sipam vrucu vodu za cas se rastopi, ako se ne rastopi dobro oce da zapusi diznu
 
Hvala kolega na odgovorima :D Još me zanima da li se isto tretira i suncokret i kukuruz?
 
Farmer II je napisao(la):
4,5 kg uree na prskalicu od 440 l, a ja sa njom isprskam 3,25 kj, to izađe nešto oko 1,4kg po kj, da li je to dovoljno?malo?mnogo? Do sada nisam primenjivao ovaj sistem pa se raspitujem, za sledeću sezonu prskanja ću sigurno probati.
to je malo to se ni ne oseti ništa na biljkama.na prskalicu od 440l.možeš slobodno ići do 10% u soji,kukuruzu a žita čak podnašaju i jače koncetracije.to ti je znači maksimalno 45kg a da ne oštetiš usev.ja lično koristim 8-10%kako kad i onda bude pravo i baš se primeti po biljkama.obično koristim sa herbicidima i fungicidima zajedno tako da i sama biljka ima manji stres od pesticida
 
Nazad
Vrh