John Deere

Valjda ljudi racunaju da je odbojni biter takodje dob/bubanj.
 
Зато кажем да прво треба скчити па рећи хоп, када су машине у питању...види браћала, ја знам да свако свог коња хвали, али брате мили клас ово клас оно из њихових усташ...уз дужно поштовање према одређеним колегама форума...


Ја кажем за моју дртину, да дртина од 30 лета, је да има мана има и предности у односу на друге марке. Да не заостаје уопште по капацитету за доминатором 98 и да га у неким стварима надмашује. Радио сам и са једним и другим и предност дира је у величини доба и корпи. Радим на много мањим обртајима у односу на доминатора, самим тим је и лом мањи, а и растур мањи јер због велике корпе он извршава скоро све ту у њој, док домиматори извршавају због мале корпе и доба махом на сламотресима. Сад ће неко рећи шта овај трабуња?! Самим тим им је и растур већи ако се гура комбајн у пшеници рецимо....само то се прећуткује овде.

Кукуруз не могу да раде доминатори без да се не набацује редуктор..прави прекрупу од истог са 650 обратаја...ја на џонију оборим на 350 преко кајиша и распустим корпу маскимално и терај мишко, не окрећи се више...
Ja nisam pobornik zelene boje(za sada) ni u jednoj nijansi zelene ali želim da mi (nam) objasniš kako se masa izvršava na slamotresima kako si u ovom postu napisao? Taj deo mi je nejasan?
 
Vidim ja da je dobar posao napravljen zimus kupovinom Zmaja 143, ovi zapadni svi imaju neke mane a Zmajcek samo prede.. :ROFLMAO:
Radio psenicu, suncokret i kukuruz ove godine, kad zeza nesto izvadimo alat, resimo na licu mesta i vozi dalje.. 😂
Salim se malo, sve ima svoje i svako treba da kuluje spram svojih mogucnosti i potreba, meni ovaj zavrsava posao a ne bi se bunio da imam Case, JD, Class, DF, NH...
 
Forum sve vise i vise gubi svrhu. Pise se samo da bi se pisalo. Raspravljamo jel more slano, ili nije. Ljudi ne poznaju osnovne principe rada kombajna i onda hoce da ulaze u neke rasprave i diskusije, a nece da pitaju da nesto nauce. Ja sam dosta stvari naucio pitajuci, slusajuci i na kraju praksajuci ::000::
 
Poslednja izmena:
Galicije.... Prijatelju... Jesi tvrdio da ima dva doba. Jesi. Jel ima? Nema. Nemoj se ukopavati dalje.
Браћала, уз сво дужно поштовање, питао сам те чему служи та решетка испод битера. Ти ми одговор на то питање ниси дао. Па те лепо опет питам, чему служи та решетка?

Питање је једноставно, а и одговор је такав...
 
To mi smeta, pitaš nekoga nešto konkretno, a on ti ,,odgovara" kao Vučić nešto deseto, što ga nisi ni pitao ili ti ,,odgovara" pitanjem.
 
Браћала, уз сво дужно поштовање, питао сам те чему служи та решетка испод битера. Ти ми одговор на то питање ниси дао. Па те лепо опет питам, чему служи та решетка?

Питање је једноставно, а и одговор је такав...
Drug, ako ti odbojni biter doživljavaš kao drugi dob a rešetku kao njen podbubanj (tako mi deluje da će priča nastaviti u tom smeru)... uzalud je da ja ili bilo ko drugi tebi objašnjavamo bilo šta a kamoli čemu služi rešetka ispod odbojnog bitera, jer ćeš ti svakako okrenuti vodu na svoju vodenicu i ubeđivati nas u nešto što nije.
Rešetka-češalj ispod odbojnog bitera usmerava masu ka slamotresima da ne bi završili na sitima i služi da izvršeno zrno iz klasa, koje ne prođe kroz podbubanj ili ti korpu, eventualno prođe na rešetke jer kasnije u slamotresima se teško izdvaja pogotovo u kombajnima koji nemaju rastresač slame.
Boderlica, prijatelju pogledaj snimak što sam okačio u postu na prethodnoj stranici. A baci pogled i na stranicu 172 u manualu iz prvog linka. Lepo se vidi vršalica na Z seriji JD-a. Ima dupli dob? Neeema.
Na ovom snimku se može videti dupli dob JD T-serije
 
Poslednja izmena:
Ja sam na ovom snimku T-serije video tri doba, tri dob korpe (neko će reći 4) i dva bitera. Neko ne broji dobro.
 
Izvini ali na nasvovnoj stranici, a ni nige u daljem tekstu nema modela sa oznakom ,,Z", niti sponjinjanja ,,Z". A meni je izašlo da ,,Z" znači u bukvanom prevodu ,,sa dva mosta", ja bih preveo sa dva doba i dve dob korpe. Možda grešim. Pogledaću na drugim sajtovima.
 
Eno na yt snimku je naslov Z serija, prodavce kada zoveš svi ga znaju kao Z model, Boro iz Kuzmina kada je prodavao ovog 2056 je isto nešto tvrdio tipa: ma, to je Z serija-neuništiv bla,bla.... A znam i da mu je na identifikacionoj pločici napisano Z serie pa pored ostali podaci... no, nije to toliko ni bitno.
Nego Boderlice, sad si mi probudio crva sumnje sa tim hederom od 5,5m. Taman sam hteo napisati da ni taj podatak nije tačan na konedata jer nose i manje hedere (konkretno ovaj 2056 nosi čini mi se 4,75m heder ako sam dobro zapamtio model 816. Ono 16 bi trebalo da je širina hedera u stopama pa kad se preračuna...). I sad vraćam polako film i setim se odakle je kombajn došao.... dvorišta i šupe gde je bio parkiran, i prodavca i njegove priče i ubeđivanja (laganja) kako ga je krenuo rastavljati zbog remonta a ustvari je to bio izgovor što ne može da upali vršalicu kombajna (to nismo progutali).... Lagao je da je friško došao u Srbiju i da je samo pšenicu i soju radio a on iznutra pun šapurika.... I sve to kad složim u glavi, jbt, možda je stvarno nešto budženo u njemu. Na kraju korpe kod ovoga 2056 je standardni češalj. I biter je standardnog izgleda....
Da sam održavao još nekog ovakvog- nisam. Nešto malo sam radio oko jednog 2258 ili 2264 (zab. sam koji je model), ali nisam ulazio unutra. A sećam se da sam pitao kombajnera koji ga je vozio da li ta 22-ka ima dupli bubanj kad ima oznaku 22 jer ova 20-ka nema i znam da je rekao da nema ni taj. E sad da ga jbm.... Niš mi nije jasno.
A gledam ponovo onaj snimak i čitam one manuale što sam okačio i po manualu stvarno ispada da je to neka vrsta duplog doba. Mada po meni to je više biter nego dob, al ajd. Ne moram biti u pravu.
Možda je ovaj kog održavam zbudžen tj da taj produžetak korpe kao i heder nisu original. Na osnovu svega onoga što sam se raspitivao i video sam tvrdio da 20-ka i 22-ka nemaju dupli dob, a pogotovo što znam da nema separator kao DF Toplajner ili kao npr Zmaj 171 (e to je dupli dob), i dok ne ustanovim šta je po sredi, ako sam pogrešio ja se IZVINJAVAM članu galicije83!
 
Po manuelu je ono biter.
U Konedati piše da su samo u Finskoj hederi bili uži, a u ostalim zemljama najuži 5,5m.
Ponaljam da nemam pojma, jedino znam da čitam šta neko napiše.
Shvatio sa da održavaš kombajne pa me zanima tvoje mišljenje o kupovini novog DF 6205 po ceni oko 140.000e+PDV u odnosu na kvaltet i cenu ko kurencije ? Za vršidbu u proseku parcela od 2-3 kj, oko 500kj ili više na godišnjem nivou.
 
Nekada smo više šarafali, sad je to značajno smanjeno. Tako da, nisam merodavan po tom pitanju šta koji kombajn nudi za cenu koštanja....
 
Po manuelu je ono biter.
U Konedati piše da su samo u Finskoj hederi bili uži, a u ostalim zemljama najuži 5,5m.
Ponaljam da nemam pojma, jedino znam da čitam šta neko napiše.
Shvatio sa da održavaš kombajne pa me zanima tvoje mišljenje o kupovini novog DF 6205 po ceni oko 140.000e+PDV u odnosu na kvaltet i cenu ko kurencije ? Za vršidbu u proseku parcela od 2-3 kj, oko 500kj ili više na godišnjem nivou.
Moj jedan saradnik iz sela kojeg jako cenim po pitanju misljenja i znanja oko kombajna kaze da te nize serije su izuzetno tanki limovi i kvalitet celog kombajna je los. On ima DF 6060hts i kukuruz radi najbolje od svih kombajna u selu. Lom 0, primese 0. I da uzmes Tucano 320 ista je prica (sad nije Tucano vise, nego je nova serija neka ne znam ima ali propusna moc kao Tucano). Tako da se brzo "potrosi" kombajn. Vece serije pored vece propusne moci nose i kvalitetnije materijale/delove. Zapamtio sam spirale obicne i ojacane. Ojacane znaci da imaju navarene krajeve spirala i samim tim habanje je mnogo sporije.
 
Eno na yt snimku je naslov Z serija, prodavce kada zoveš svi ga znaju kao Z model, Boro iz Kuzmina kada je prodavao ovog 2056 je isto nešto tvrdio tipa: ma, to je Z serija-neuništiv bla,bla.... A znam i da mu je na identifikacionoj pločici napisano Z serie pa pored ostali podaci... no, nije to toliko ni bitno.
Nego Boderlice, sad si mi probudio crva sumnje sa tim hederom od 5,5m. Taman sam hteo napisati da ni taj podatak nije tačan na konedata jer nose i manje hedere (konkretno ovaj 2056 nosi čini mi se 4,75m heder ako sam dobro zapamtio model 816. Ono 16 bi trebalo da je širina hedera u stopama pa kad se preračuna...). I sad vraćam polako film i setim se odakle je kombajn došao.... dvorišta i šupe gde je bio parkiran, i prodavca i njegove priče i ubeđivanja (laganja) kako ga je krenuo rastavljati zbog remonta a ustvari je to bio izgovor što ne može da upali vršalicu kombajna (to nismo progutali).... Lagao je da je friško došao u Srbiju i da je samo pšenicu i soju radio a on iznutra pun šapurika.... I sve to kad složim u glavi, jbt, možda je stvarno nešto budženo u njemu. Na kraju korpe kod ovoga 2056 je standardni češalj. I biter je standardnog izgleda....
Da sam održavao još nekog ovakvog- nisam. Nešto malo sam radio oko jednog 2258 ili 2264 (zab. sam koji je model), ali nisam ulazio unutra. A sećam se da sam pitao kombajnera koji ga je vozio da li ta 22-ka ima dupli bubanj kad ima oznaku 22 jer ova 20-ka nema i znam da je rekao da nema ni taj. E sad da ga jbm.... Niš mi nije jasno.
A gledam ponovo onaj snimak i čitam one manuale što sam okačio i po manualu stvarno ispada da je to neka vrsta duplog doba. Mada po meni to je više biter nego dob, al ajd. Ne moram biti u pravu.
Možda je ovaj kog održavam zbudžen tj da taj produžetak korpe kao i heder nisu original. Na osnovu svega onoga što sam se raspitivao i video sam tvrdio da 20-ka i 22-ka nemaju dupli dob, a pogotovo što znam da nema separator kao DF Toplajner ili kao npr Zmaj 171 (e to je dupli dob), i dok ne ustanovim šta je po sredi, ako sam pogrešio ja se IZVINJAVAM članu galicije83!
Ajde sad kad si se toliko raspisao objasni tamo na 200 strani i dalje kaze drugi bubanj i namjestanje zazora njegove korpe , jel to biter ima korpu ili sta je u pitanju , objasni nam do kraja , da li je biter ili je drugi bubanj.
 
Nazad
Vrh