John Deere

Nisam bas siguran da je bas tako. Pogledajte oglase i na zapadu i kod nas.
Deluje mi suvise lepo da bi bilo dobro.
Samo pitam :unsure:
 
Пс добро у европи је далеко најпродаванији бренд Клас, остали су далеко иза њега, јер клас има огромну палету комбајна, што ови други немају...то је и кључ успеха...

ЏД, Кејс и ЊХ су далеко најпродаванији у обе америке и аустралији...ЏД је тамо лидер, али знамо и због чега, јер су тамо огромни поседи па ови мањи комбајни никоме и не требају...док је ситуација у европи другачија и ту долази до изражаја као штп рекох огромна палета комбајна коју клас избацује, тако да свако себи може да нађе оно шта му треба...

Да ли ваља или не, ове новије серије су добри комбајни, а што их људи избегавају, то они најбоље знају...
 
Uvek rasprava ode u krivom smeru. Nije ovde cilj da se omalovazava JD kao kombajn vec da se probaju izvuci neki zaključci.
I mene je imtresovao JD kombaj pre kupovine, al svi mi nesto palamude o nkegovoj komplikovanosti, dostupnosti rez delova...
Neki, nazovi majstori, mi govore kako je zamana pojedinih lezajeva gotovo nemoguca zbog nnihovog nacina ugradje. Nisam to nikad proverio na svojoj kozi pa nisam ni siguran.
Verujem da su JD kombajni vrhunski i da tu nesme biti greske.
 
Ја оно што сам мењао и на малом, а и на овом великом је више него једноставно заменити и не треба много мудровања. Сад што се тиче ових новијих не могу да тврдим да ли је тако, али сам и даље уверен да је у неким стварима ЏД много једноставнији од било које друге марке комбајна када је реч о класичном комбајну са сламотресима у вези одржавања

Као штп рекох не могу да кажем за ове нове, да ли је или није истина то што ти говоре, али могу да говорим за ова два што имам да није ништа тешко заменити. Све је мање више стандард, једино где је проблем су поједини лежајеви који нису стандардни, на добу и битеру иду двоструки лежајеви којих има, али нису стандард и то када се намести то иде.

За 22 серију још нико није те лежајеве мењао јер се купају у уљу, а то ми је причао механизатор који је одржавао у задрузи оба ЏД комбајна...

Закључке је тешко извући јер мало ко пише овде о проблемима на истим, ако их је било.

Наравно свако прећуткује за свој бренд који тера шта ту не ваља а шта ваља...и наравно делови, ту оскудевамо са истим и на њих мора да се чека, а то је крив заступник овог бренда, а не он сам.

Проблем је штп немаш мајсторе који би их одржавали, поготово ове нове, па се онда нсђу неки приучени који кажу, то је немогуће заменито јер је посебан начин у градње у питању..

примера ради.ч, мени се сечка није хтела некада укључити аутоматски. Питао сам једног мајстора, шта је прпблем. Рече ми купуј другу за не може да се поправити ова. Сва срећа па сам налетео на човека који се разуме, доша био, скинуо је, обрадуо на стругу магнет који је укључује и искључије и ево шљака као да је нова..а онај први то није знао...па ти брале дај 700+ еврића за другу...а квар отклоњен за кратко време уз 30 евра трошка...и онда ксо то не ваља...ово је само примерчић, а има их вероватно доста..

Даље немаш мајстора који би ти наштеловао како ваља вентилр, паљење и слично, јер су ЏД мотори специфични и мораш знати доста о еима да би се то одрадило како ваља...да не набрајам даље...
 
Wts je dobar kombajn.Imam ga sa univerzalnom korpom i jako je lako raditi sve kulture.Delovi nit su skuplji nit lošiji od konkurencije(original).Jednostavan je za upotrebu i održavanje.Ležajevi nisu standardni nego colovni što u najvećem broju ljudi odvraća od kupovine.Sto se tiče učinka mogu ljudi biti zaluđeni Clasom koliko oće ali Clas i Wts u istoj kategoriji je znatna razlika u korist Wts-a.Imaš na parmesta da ga proveriš da nije pucao-
-glavni reduktor ispod bunkera
-ispod kod vetra
-zadnji most gledati da bude jači(do 2002 god imaju jedne rukavce posle su stavljali kao na većim serijama)
 
https://fotkica.com/slike.php?slika=1_59478402_IMG-10a74322c8adea4be95e47a5cbb4e80f-V.jpg]
[/URL]
1_tmb_59478402_IMG-5aac8814468de5fc0939ee571dfdc964-V.jpg
[/URL][/url]
 
Unutrasnji se obicno neizduvava, ali neki imaju mogucnost da se operu, ako su filcani. Ako je papirni onda tu nema izduvavnja uglavnom i taj se menja. Spoljasni ako se rodovno izduvava moze nekoliko sezona da izdrzi. Uglavnom sve zavisi od odrzavanja.
 
Nazad
Vrh