John Deere

Ajde sada da neko oda tajnu kombinaciju dugmića i za JD pa da ljudi mogu da vide prave radne sate kao za Fendt. Razgovarao sam sa drugarom koji ima dijagnostiku za par marki traktora,kaze otisao je kod coveka koji je kupio traktor sa 6500 sati a na dijagnostici očitava prijavljene greške na 11000 sati
Koliko znam nema nikakvih kombinacija, samo dijagnostika, a da za održavanje nije jeftin nije, ni osnovno, a ni kvarovi. Da ima stvari koje koštaju smiješno ima, ali te su rijeđe nažalost od ovih koje su itekako paprene. Sad jel će se kvariti ili neće ovisi o primjerku... Ja sam na R-u nrdavno mjenjao aktuator turbine, a onda sam odma i DPF izbacio, cca 2500 eura sa majstorom...
 
Jesu papreni za odrzavanje ali rade posao nema sta. Kod polovnih masina je sreca kljucna stvar. Ja kada sam kupio jd-a video sam da curka ulje malo na prednjem desnom tocku,nije bilo strasno ali umazana felna nisam mogao to da gledam.Reko da zovem majstora da zameni taj semering kad mi je rekao da je semering i jos neka zejbancija koja ide uz njega 400e onesvestio sam se.Sad mi je u oranju procurelo ulje negde oko kompresora i zamazalo celu levu stranu motora.To je zimus na tapetu da se uradi,videcu kako cu da prodjem.
 
Модели са активним огибљењем на предњој осовини и утоварном кашиком рецепт да се брзо оседи. Кад процури.
 
Kod njih ne može ogibljenje da se uključi i isključi već radi stalno što nije dobro, pogotovo kod rada sa prednjim utovarivačem.
 
Ne kažem da nije dobro, imam na dva traktora TLS nego iz iskustva pišem da hoće da cvili hidraulika kada je aktiviran a radi se sa frontalom, pogotovo kada se dižu teški tereti.Sva sreća pa kod mene može da se bira on/off pa u zavisnosti šta se radi biraš.Kod brata na 6130M čim startuje motor aktivira se i TLS pa zbog toga znam da je aktivan.
 
Баш како је матић написао, трактор може да изгуби 20+ литара хидрауличног уља а да се касно примети, док мотор ради. Дешавало се у фирми.
 
Баш како је матић написао, трактор може да изгуби 20+ литара хидрауличног уља а да се касно примети, док мотор ради. Дешавало се у фирми.
Jel ima rezervar za hidro ulje posebno? Ili je isto ulje hidro,menjac,diferencijal?
Znam coveka na armatraku zaribao menjac zbog curenja ulja na crevo prikolice.
 
Ako fali 40 l ulja onda bi prvo morao da prijavi pregrevanje. Na tim modelila to je oko 50% ulja. Ulje bi pocelo da se pregreva, pritisak da opada.
 
Ne kažem da nije dobro, imam na dva traktora TLS nego iz iskustva pišem da hoće da cvili hidraulika kada je aktiviran a radi se sa frontalom, pogotovo kada se dižu teški tereti.Sva sreća pa kod mene može da se bira on/off pa u zavisnosti šta se radi biraš.Kod brata na 6130M čim startuje motor aktivira se i TLS pa zbog toga znam da je aktivan.

Preporod na novom traktoru sa tls-on . Idući novi traktor koji je u planu isto će biti sa tls-om . Rad sa tls-om i bez razlika nebo i zemlja . Da ne pričam o vožnji po lošim putevima Itd . Vidi se razlika i u radu u polju oranje , priprema Itd . Uvijek je uključen . Ipak tls pritisne prednji kraj ima bolji kontakt a podlogom its . Ukratko jasno i glasno tls TLS olakšava kretanje i povećava samim time produktivnost .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
JCJXmO8.jpg
Ic0p0Va.jpg
Evo sta se desi kada ovlasceni servis pogresno uzubi motor 😡
JD 5403
Da li znate gde bih mogao da da nadjem polovnu glavu motora, u ovlascenom je nenormalno skupa ?
 
Nazad
Vrh