John Deere

Да ли неко зна где бих могао набавити шоферку за 6230 да није генерални увозник.
 
Koji model do 140,150ks preporucujete i najbolje se pokazali? Vidim ima bas pune serija na internetu... Nisam imao iskustva sa dzon dirom do sada i ne znam nikog ko ga ima... Nesto sto sam uspeo da citam po netu je serija 6920,6930 pq menjac da su dosta dobri
 
Ovisi koji budžet i kakvo stanje se traži. 6920 i 6930 su već traktori oko 160 ks cca. 20 serija sigurno već sad teška za naći sa malo sati u top stanju, no ne i nemoguće, svakako gledati 2004.g. pa na dalje zbog CR motora, nisam osobno iskusio, ali 99% ljudi kaže da je agresivniji od boš pumpe. Kod 20 serije bi ja gledao samo PQ mjenjač. Kod 30 serije ja bi gledao da je premium, 12 ventila više, varijabilna turbina, ista stvar ko i kod 20 serije razlike u snazi od običnog, mjenjač nebitan, možda čak najbolje i Autopowr, od te serije više nema problema sa tim mjenjačem. Gledao bih svakako još da ima TLS, a ostalo od opreme individualno što vam treba...
 
Koji model do 140,150ks preporucujete i najbolje se pokazali? Vidim ima bas pune serija na internetu... Nisam imao iskustva sa dzon dirom do sada i ne znam nikog ko ga ima... Nesto sto sam uspeo da citam po netu je serija 6920,6930 pq menjac da su dosta dobri
6920 Ti je ok masina na farmi u secnju imaju jednog jadan nema sta nije radio mislim da je blizu 20k sati trenutno mu pravim novu instalaciju,pumpa odneta na remont i jos par sitnica ali sto se tice motora i menjaca jos uvek rade ok. Uglavnom kad dodju do tih sati najvise ih muci instalacija pa pocnu zezati konstantno dok se ne izmenja i uradi sve. Mana mu je bos pumpa bosh vp44 koja ima na sebi kuompijuter koji zna da crkva ali i to se resi... Da napomenem da je traktor u firmi gde ga teraju radnici (kurta i murta) dok kod nekog gazde koji ce ga odrzavati i cuvati radice sigurno bez problema,sve zavisi u kakvom ga stanju nabavis. PQ menjac je upitanju.
 
PQ menjac je taj koji cuva motor, a ta 20 serija ima vec usavrsen menjac bez nekih decijih bolesti. Motor 6068 koji i danas vlada u svim sesticama.
Jedna od ozbiljnih mana te 20 serije je tapacirung i "nebo" koje redovno otpada :)
 
Uglavnom sve sto sam gledao ovde kod nas su vec 2,3 vlasnici i cisto sumnjam da imaju 9,10.000rs koliko kazu vlasnicu... Jedino u petrovaradinu ima jedan 6930 u dosta korektnom stanju bar na oko ima oko 11.000rs. Ima ga na polovniautomob.
U Inostranstvu recimo isti traktori godiste kao kod nas a imaju preko 15.000rs sto sam gledao a prvi vlasnici... Dal imaju puno elektronike? I delova ovde kod nas uopste? Jel ima jos neka serija da se dobro pokazala?
 
Uglavnom sve sto sam gledao ovde kod nas su vec 2,3 vlasnici i cisto sumnjam da imaju 9,10.000rs koliko kazu vlasnicu... Jedino u petrovaradinu ima jedan 6930 u dosta korektnom stanju bar na oko ima oko 11.000rs. Ima ga na polovniautomob.
U Inostranstvu recimo isti traktori godiste kao kod nas a imaju preko 15.000rs sto sam gledao a prvi vlasnici... Dal imaju puno elektronike? I delova ovde kod nas uopste? Jel ima jos neka serija da se dobro pokazala?
Imaju dosta elektronike ali u sustini retko crkava,naj cesce crkava komp na pumpi to se uglavnom popravlja dok ostali kompijuteri retko crkavaju.
Takodje i reverzer mu je elektronika i on zana da crkne ali ne cesto. Ovo govorim za 6920 delova ima da se nabavi za njih ali nisu jeftini. Npr reverzer za taj traktor je oko 1000e,razvodnik hidraulike nazad 1500e...
 
Vidim da se neke traktore koje su imali je pisalo za radne sate "garancija"
do kapije il dok ne das zadnju novcanicu. Tad garancija prestaje.

JD je dobar traktor ali svako ko hoce da ga kupi,neka dobro proceni svoje mogucnosti,koliko zemlje radi,koliko zaradjuje i koliko moze da isfinansira popravku. Jer nekome ko radi 10-15ha ceh od 10 000+ e nece lako pasti.
 
Bio sam kod tog čoveka u Petrovaradinu kada sam tražio da kupim prednji utovarivač.Išlifovan je za trgovinu, gledaš šta kupuješ i to ti je to u principu.Nema posle zabunio sam se ili nisam dobro video, to nam je jasno stavio do znanja.
 
Bio sam kod tog čoveka u Petrovaradinu kada sam tražio da kupim prednji utovarivač.Išlifovan je za trgovinu, gledaš šta kupuješ i to ti je to u principu.Nema posle zabunio sam se ili nisam dobro video, to nam je jasno stavio do znanja.
Opet posteno od njega. Ako kupis lose, sam si sebe zajebao, nije te on natjerao da kupis.. Rijetko ko daje garanciju na polovnu masinu..
 
Ajde sada da neko oda tajnu kombinaciju dugmića i za JD pa da ljudi mogu da vide prave radne sate kao za Fendt. Razgovarao sam sa drugarom koji ima dijagnostiku za par marki traktora,kaze otisao je kod coveka koji je kupio traktor sa 6500 sati a na dijagnostici očitava prijavljene greške na 11000 sati
 
do kapije il dok ne das zadnju novcanicu. Tad garancija prestaje.

JD je dobar traktor ali svako ko hoce da ga kupi,neka dobro proceni svoje mogucnosti,koliko zemlje radi,koliko zaradjuje i koliko moze da isfinansira popravku. Jer nekome ko radi 10-15ha ceh od 10 000+ e nece lako pasti.
Sto se tice zemlje ima dosta da se naradi traktor... Jednimo me plase te neki kvarovi koje znam da nisu jeftine i znam da ce jednog dana sigurno nesto da se pokvari jer svaki ima preko10000 rs. Neki moj san kao klinac je bio da imam dzon dira jednog dana i to me nesto privlaci ali 2 varijanta mi je nov belarus 1221. Je*em ga... 🤔
 
Nazad
Vrh