John Deere

Istocnjaci iz Koreje prave i traktore samo kod nas slabo idu jer imaju snage male najvise oko 50-60ks. Nije to njima zanimljivo trziste, da jeste napravili bi oni pandan JD bez po muke.
 
Da li ima neko ideju o cemu se tu radi.Ceprkao sam oko uticnice za prikolicu da zamenim raspored rasvete a crkla mi pozicija na traktoru tj radi samo leva prednja.Do osiguraca nije jer sam proverio a da li imaju releji neke veze sa ovim?JD 5100M
 
Pozdrav,
imam jedan problem kod svog John Deera 6610, pa sam se odlučio, da vas molim za pomoč.
Problem je sljedeči; kad mi se traktor ugrija na djelovnu temperatura, neče da ljepo laufa na standgasu, neopterečen. Malo se spuste a malo dviigne broj okretaja, a to mi ide na živce. Međutim, to ništa ne utječe na snagu motora.
Pumpa nije kriva, jer sam je več dao pregledati, a sad više neznam, šta bi moglo biti.
 
Ja možda nisam neki stručnjak, ali sumnjam na pumpu mada je pregledana (servisirana). Eventualno može biti i problem do dizni. Nema tu neke mudrolije jer ako je dovod goriva dobar nema šta drugo da bude problem. Dizne kad odu obično ili teško pali, ili puno dimi crno. Mi smo nekad imali JD kombajn i na kraju smo morali novu pumpu da kupimo, a imali smo sličan problem. Stalno je sarao obrtaje i nije nikako mogao da ih umiri. Zamenili smo i dizne, ali nije vredelo do god nismo novu pumpu kupili.
 
Koji te zanima sa 42" nazad?

- - - - - - - - - -

Pozdrav,
imam jedan problem kod svog John Deera 6610, pa sam se odlučio, da vas molim za pomoč.
Problem je sljedeči; kad mi se traktor ugrija na djelovnu temperatura, neče da ljepo laufa na standgasu, neopterečen. Malo se spuste a malo dviigne broj okretaja, a to mi ide na živce. Međutim, to ništa ne utječe na snagu motora.
Pumpa nije kriva, jer sam je več dao pregledati, a sad više neznam, šta bi moglo biti.

Druze ne diraj mnogo ako ne trosi i radi samo gas.
 
JD 3140 90KS,godiste 1980 u radmom stanju(inostranstvu)trazi 7000e vredi li uzeti?
 
Serija 40 je dosta stara i ja to licno ne bih uzimao. Ne zato sto nije dobara vec zato sto ces tesko naci dobrog majstora u slucaju nekog kvara. Ti traktori su napravljeni od "celika" i tu nema spora, ali oper godina proizvodnje. Ako bas hoces tako nesto bolje trazi seriju 50.
 
  • Like
Reagovanja: FL
Pre svega to i nije toliko star JD. Za te pare se prodaju ovde 549.
Ako nije odradio vise od 10ksati, i prevoz i carina ne izadju previse,to bi mogla biti dobra kupovina..
 
  • Like
Reagovanja: FL
Nazad
Vrh