John Deere

Traktor nije moj... Selo Dusanovo,okolina Cantavira. Vozio sam ga danas,nemam los komentar,odlican je.
 
Generalna za 4755 je oko 5000 eura kad se stavlja gotovo sve novo, osim radilice i klipnjaca. To je od prilike iste velicine motor i mozes racunati da je ta cena. Radilica je bila oko 200000, ganc nova, a gotovo je indeticna kao i kod 8000 serije. Za tacnije informacije bi najbolje bilo da zoves nekog prodavca.
Sto se tice dugovecnosti rezervnih delova u to ne treba da sumljas i mislim da kad se generalna odradi po PS-u mora trajati kao i originalan sklopljen u fabrici.
 
Fala vi...nije to nista skuplje neg' na Fendu iz serije 600,a razlika ko **greška i oko,a o ceni kad se kupuje no comment.
 
Slučajna slika iz Dolova :



ssl24206.jpg
 
Hteo bih da pitam nesto, ljude koji su vozili john deere? Kakvi su potrosaci, msm na traktore 85, 86 god, od oko 130 ks... To su 3000 serije valjda? Kakvi su potosaci, kakvog kvaliteta, kakvi su za odrzavanje, da li su dugovecni? Sta su im mane? I da li jje fendt 600 serije bolji traktor? :)
 
Za pocetak to su 4x40 i 4x50 serije traktora. To su cisto mehanicki traktori bez trunke elektronike najcesce sa klasicnim menjacem ili nekom njegovom izvedbom. Dugovecni su, mozda i najdugovecniji koji su izaski iz JD fabrike. Od 130 ks je jedino model 4240 i 4050. Potrosnja je jako relativna i zavisi za cega i kako ih koristis. Nisu preporucljivi za prazan hod. Imaju SG2 kabinu sa klimom, najcesce, to jest kabinu koja ima ventilaciju od gore, nadpritisak. Tu seriju traktora je kasnije nasledila serija '55, a potom i 7000 serija. Kvalitet je na najvisem mogucem nivou, mogu slobodno da kazem najkvalitetnije pravljeni traktori su bas iz tog perioda. Tad plastika nije bila tako popularna :osmeh:
Da li bolji ili losiji od nekog drugog to je malo teze pitanje, ali ako uspes da nadje podatke o prodaji vrlo brzo ces shvatiti da je prodato ko zna koliko traktora.
 
Nazad
Vrh