John Deere

Svi smo na ovom forumu da bi smo se pomagali na ovaj ili onaj nacin , nije lepo da se podsmevamo jedni drugima i da se radujemo necijoj nesreci. Ja sam primeti da dosta clanova koji su tu, da bi potrosili slobodno vreme. Pa uprvo ti clanovi ometaju sve nas koji smo ozbljni .

Trgovina je jako komplikovana , prilikom trgovine svi mi mozemo biti prevareni. Pogotovu onda kad idemo u stranu zemlju i neznamo ni jezik ni njhov zakon , a sa duge strane nema se puno vremena da se bira roba , jer sve oko nas je preskupo.
Ja veoma cenim sve nase domacine koji skpe hrabrost da idu u drugu zemlju i da tamo kupe masinu.

Ovaj mali JD koji sam ja kupio , on je ispao iznenada i stvarno sam ga kupio da zmeni 539. Sve se desilo iznenada i na brzinu , tako da ja nisam ima vremena da se raspitam o toj seriji kako su se pokazali ti traktori.
 
Ovo su izlazni planetari zajedno sa nekim kocnicama i kvacilima. Deluje dosta komplikovano, ali kad se shvati princip rada menjaca bude prosto.
Nadam se da cu ovako kroz slike uspeti da vam objasnim o cemu se radi.

Ovo je ceo modul, kompletan zapakovan i spreman da se stavi u kuciste menjaca. Tako zapakovan u drven kutiji je stigao iz Nemacke i kostao je oko 9500 eura. U sustini to je ceo menjac. Ispred njega ide C1 i C2 kvacilo koje je znatno jednostavnije i znatno jeftinije, a iza njega ide diferencijal.
2ci91ly.jpg
[/IMG]
vz8sph.jpg
[/IMG]
Na gornjoj slici se vide mesta gde mogul leze na uljne kanale. Ulje potiskuje klipove koji se nalaze unutar modula.
2hz7div.jpg
[/IMG]
Ovo je slika od gore sa mesta kabine koja je skinuta. Tu se vidi mesto gde ceo modul leze, vidi se torziona sovina koja ima u sebi jos jednu osovinu i vidi se diferencijal sa konusno tanjirastim. Napred stoji C1 i C2 kvacilo.
hv4eig.jpg
[/IMG]
Ovo je slikano sa istog mesta kao i prosla slika.

Ako nekog interesuje koliko je traktor placn u Nemackoj i koliko je na kraju ukupna cifr slobodno moze da me kontaktir a preko pp, da ne bi bilo zabune jer anonimus se malo zaneo pa udara po tastaturi kao Mxim po diviziji.
 
U svemu ovome nema niceg cudnog. Pa ne razumem zasto se pojedini clanovi cude? Ja sam vidjao Fentove i ostale svecki cenjene mrke , na kojima su otisli menjaci , motori , a nemaju ni po 1500r.h. Ni jedan proizvodjac ne grantuje da ce njegov proizvod dozivotno da traje.
 
Nije moralo sve novo da se uradi, ali nije ni da sam tako hteo. Nacinjena je greska jos kad je traktor stigao.
Neiskustvo me je kostalo jos para. Nismo hteli da poslusamo Nemce i da saniramo kvar za nekih 3000 eura +-. Naime kad je raktor stigao radio je normalno bez ikakvih problema i tako napravio 300 rs ali se vremenom ispostavilo da su Nemci bili najiskreniji sto se moze biti. Onda kad je traktor otvoren odluceno je da se menja ceo modul jer je jedino to moglo da ide pod garanciju. I sa tim troskom traktor me je izasao toliko kao da sam kupio ispravan traktor. jedino sto je ovde razlika nov menjac, a tamo bi bio ipak polovan. Sve u svemu ako se malo potrudi i potrazi moze se kupiti povoljno traktor u inostranstvu, a narocito u Nemackoj jer oni naprosto nece da se pate da to opravljaju jer je to kod njih mnogo skupo. Radni sat je tamo oko 80 erua, a oni su procenili da je potrebno oko 60 rs minimum. Delovi su i kod nas i kod njih iste cene i stizu iz centralnog magacina u Manhajnu. Mene je majstor kostao 1000 eura, a delovi 10000. Majstor bi me svakako kostao toliko, ali delovi su mogli biti jeftiniji oko 3x. Nije da mi je zao sto sam dao 11000 jer znam da je stavljen nov i originalni deo, ali ipak svako voli kad prodje jeftinije. Sve u svemu mislim da sam pazario dobar traktor koji je generalno u dobrom stanju i koji moze jos dosta da odardi, mada su kvarovi uvek moguci, ali se nadam da ce ih nece biti. Osim tog menjaca prepakovan je i prednji most, zamenjeni semerinzi, nove caure i bolcne, i semering na motoru volana.
 
Mogao si proći dosta jeftinije ali šta je tu je.Sada si miran ohoho radnih sati što se menjača tiče.Drugara je remont menjača sa majstorom koštao 3.500 eura a brata oko 5.000 evropskih jer je bio ne kompletan pa se nakupilo.
 
Nemci su rekli da sa menjacem nesto nije u redu, ali nisu precizirali kvar jer nisu radili preciznu diagnostiku, to jest nisu otvarali menjac. Zbog toga je i cena bila takva i zato su ga i prodavali. Oni su uradili test, izmerili pritiske, uporedili podatke ali nisu dobili konkretan odgovor. I ja sam traktor kad je stigao i proverio, ali nismo ustanovili nikakve nepravilnosti. Traktor je tako radio jos citavu sezonu i onda pri kraju druge je poceo da pokazuje znakove da nesto nije u redu. Moja je greska bila sto nisam odmah rasklopio menjac i u tom slucaju bi prosao znatno jeftinije.
 
Posle sam ja citao na nekim USA forumima da se zbog dugotrajnosti tog menjaca preporucuje servis kad traktor ima 6 do 7 hiljada rs. Tad kad se uradi servis kazu ameri ide bez problema jos najmanje toliko bez greske.
Lamele zaista nisu skupe, kao ni gumice i ostali potrosni delovi.
Ovde je dosao do izrazaja cist srpski mentalitet :osmeh:
 
Hteli smo da budemo pametniji od tih zlih swaba koji su hteli da nam podvale. E da sam kupio od nekog mog sta bi tek onda bilo ::namigivanje::
Uglavnom nije lose jer sam recimo mogao da nadjem traktor stariji od mog gde je "motor schaden" za par hiljada eura vise. Ipak sve je to polovna roba i treba dobro sve pogledati i iskalkulisati.
 
Sve sto radi to se i kvari moji drugovi kupili 4755 96g. sa 6000rh na nekoj farmi u svabiji tamo je "samo" vukao mikser za koncentrat traktor ko lutka prelep jednom recju ocuvan i posle mozda 100radnih sati crkne im konusno-tanjirasti dodje labudica po njega i odnesu ga u servis negde kod Subotice deo je kostao oko 7000evra kada su pitali servisera sto se to desilo on im kaze 1 u 1000 slucajeva da se to desi!Iako su ga platili 25000evra+kvar nimalo im kazu nije zao sada su mirni dok su zivi.Inace ti 4755 kod nas u zadruzi S.Kovacevic su tukli po 19-20000rh do prvog ozbiljnijeg kvara i to generalne motora!
 
Ims logike,mijenjanjem lamela i ostalih potrosnih elemenata na vrijeme sacuvaju se potisne ploce i kuciste koji ne mogu da se kupe zasebno.Gledao sam juce oglase i reparirani moduli u USA mogu da se nadju od 2500 do 7500 dolara,zavisno od stanja i toga dajete li stari modul u zamjenu,obicno priznaju oko 750-1000$.Same lamele su oko 35-40$ komad tako da reparacija izadje dosta jeftino ako se ne racunaju ruke.Slicna stvar kao kod Jeep terenaca.Zamjenski mjenjac je oko 2000-3000€ a komplet svih,znaci svih mogucih dijelova za remont je oko 400-500$,pod uslovom da se remont uradi na vrijeme.
Naravoucenije cijele price je da,pored toga da su zle Svabe bile u pravu,remont slozenih i skupih sklopova kao sto je mjenjac uvijek treba raditi na vrijeme.
 
Neko je spomenuo traktor 8200 ja sam prosle godine prodao jedan 8100. Moje misljenje je da su to veoma dobri traktori.
w7d3c8.jpg
 
Svi smo poznati , neko manje neko vise. Da nemas neke informacije o traktoru , kako se pokazao itd. ? Pozdrav od mene.
 
Nazad
Vrh