Jecam 2023/2024

Ječam

Trovanje protiv miseva 1x prije sjetve, 1x izmedu sjetve i nicanja, 3x nakon nicanja

Dzabe sto ja trujem kad okolo ljudi nista, desno na kukuruzistu posijana psenica i misevi apsolutno sve pojeli i sad tamane do mene…
U srijedu kad sam orao prekoputa su se vidjeli redovi fino i taman pomislio zaustavio ih i jecam spasen, mislio danas trovati ujutro jos samo uz među i kod susjeda po 15-20m i kad sam dosao jutros sokirao se, 2/3 jecma nema
Odustao sam od ove parcele, u pon plug i ici ce kukuruz ovdje na proljece

6bc21eb5182682269d48e60a8778ae6f.jpg


Presijan na ovu parcelu izmedu moje dvije
Barun 130 kg/ha
Sutra trovanje…

b8fcadfc0de95ee4a7604dd8884260ad.jpg


cd092930add2b69a80e665878459479e.jpg

657caf945326688e1077eeb6a8b2d6bc.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Пајдаш, јеси ли ти пиметио да те и амерички ФБИ прати у трактору?
 
Kolege seje li neko prolećni ječam?Sejali smo davno pa nisam u toku sa sortama koje su aktuelne ,imam nekoliko parcela gde uljana repica nije uspela pa kontakt da probamo ječam jel ima neko predlog za sortu?
 
Možeš da poseješ bilo koji. Samo ako u proleće seješ ozimi ječam, on izgubi ozimost. Znači nije dalje za jesenju setvu, a što se prinosa tiče ne bi trebalo da zaostaje mnogo za ovim redovno posejanim....
Ili na institut pa kupiš baš jari ječam, mislim da tu baš i nema neki veliki izbor semena....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Možeš da poseješ bilo koji. Samo ako u proleće seješ ozimi ječam, on izgubi ozimost. Znači nije dalje za jesenju setvu, a što se prinosa tiče ne bi trebalo da zaostaje mnogo za ovim redovno posejanim....
Ili na institut pa kupiš baš jari ječam, mislim da tu baš i nema neki veliki izbor semena....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ako sam te dobro svatio moze i ozimi na prolece ali ne moze da se ostavi za setvu.
 
Vrlo verovatno i ja. A kada ga posejati? Što ranije ili na proleće kada se ustale temperature?
 
Pa ako bude u februaru vreme dozvolilo ti posej. On će da nikne kada njemu bude odgovaralo...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Posejao sam u nedelju jari jecam kada bi trebali prihraniti kada nikne ili sam odmah mozda trebao u setvi, nikada nisam sejao jari jecem tako da je prvi put.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh