Jecam 2023/2024

Mali crni

Član
Učlanjen(a)
27 Avg 2019
Poruka
52
Lokacija
Baranja
Dali ste se odlučili i za koje sorte ove jeseni.. kod mene je u planu oko 4 hektara, na parcele di je bio suncokret. Dva puta tanjurača pa spremač i sijanje..
 
Ove jeseni sejem simboličnih 1kj zanzibara. Čisto da ima za cokane. Za 16 diara nek im ........ seje!
Iz principa ga neću sejati pa nek bude i 100 dinara dogodine...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Dugo nisam sejao jecam, preko 10 godina. Zanima me koja sorta se dobro pokazala, prelisao sam unazad i vidim zanzibar se spominje cesto ima li jos koja sorta?

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Očistio 4t paradies.tu sortu sejem već 3god i prezadovoljan sam.110kg/kj.Jedino što mora regulator rasta,lako poleže.
 
Trenutno je isto i sa kukuruzom, a mnogo skuplja proizvodnja od ječma.....
Inače juče prodao 1 tonu od kuće po 25 din......
Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Moj je sav otišao kao pivarac, nešto malo ispod 23 rsd nam je plaćeno ali džabe cena kada je prinos bio loš.
Sada sam se dogovorio da sejem OS ječam za semensku proizvodnju, sortu ne znam koju će mi doneti a nije ni bitno, bitno je da mi odgovaraju uslovi i cena.
 
Ovde su pivski ječam platili 20rsd, e sad i moj je mogao da ode po toj ceni ali ga nisam dao. Inače je rađen kao stočni a bilo ga je od 3,5 do 4,5t po jutru. Polako ide po 25 od kuće..

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pa nije posle, jos nisu zavrsili sa tim.. U ove krajeve je stigla malo kasnije, on je dugo odolevao, radio sve sto je u njegovoj moci, dezinfekcija bolja nego u bolnici za vreme korone. Uzeli 2 uzorka i kazu kuga.. Ko zna sta je bilo, ko vise da veruje ovoj bandi..
 
Nazad
Vrh