Jecam 2023/2024

Ja posejao zanzibar , treba ovih dana da idem da vidim kako je mada mi je prijatelj rekao da se propisno uredio.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Nonius 17.10.
02c8a27327263d3faa378a0f3dc4ce0e.jpg


Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Ja imam još sutra 17kj ječma da sejem uslužno,i danas ceo dan ječam sejali,još malo pa ću ječam sanjati.
 
Данас услужно посејао нешто јечма...
Биће можда бољи нег онај из првих рокова...
 
Ne znam, ali kod nas u okruženju koliko ja znam nikad nije bila bolja kasnije setva od one u optimalnom roku. Silom prilika sam jednom sejao pšenicu 16.11. pa nije bila bog zna kakva....
 
Moje seme.mnogo manje bolesti u kasnijoj setvi.U to sam se uverio već par puta.i stočni ječam ne više od 110kg/kj.probao sam par puta gušće 130-140kg/kj,ne povećava rod,a i više bolesti,bude žućkast nikakav.Oko 10god. Sejem stočni,imam svake god preko 30kj i probao sam sve i svašta,ali kasnija setva i ne gusto bude naj naj
 
Kad ti u Budisavi imaš 3t/kj u kasnoj-kasnijoj setvi, šta misliš koliko bi rodilo kod nas? Osnova za visok prinos, kod nas, je setva u početku-polovini optimalnog roka. Za sve ostalo se slažem u potpunosti. Prošle godine sam sejao pšenicu 93kg/kj Pibrac original. Rodilo nepune 4t/kj na ne baš naj, naj zemlji a ni agrotehnici.
 
Uf, treba smanjiti rakiju... Šalim se. Prevideo sam.Hvala na ispravci!
Sa kasnom setvom ovde možeš samo da sanjaš 4+t.
 
Nazad
Vrh