Jecam 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nadajmo se,cujemo se posle zetve.U ponedeljak planiram da predjem sa glatkim valjkom,to mu dodje kao neka slabija prihrana za pocetak, a kasnije dobija Amosulfan:ideja:
 
Nonijus sejan 20.10, slike od pre 5 dana:

2r2p2tj.jpg

2rftzwh.jpg

168stqe.jpg
 
Jecam sejan krajem novembra nije niko jos danas potrazio seme svaka proklijala oko 1cm klica i dobar koren ali nije jos izasla.Da li vredi cekati ili jovo nanovo.Mozda je i malo dublje posejano pa ce mozda toplota uciniti svoje,sta je pametnije?
 
Jecam sejan krajem novembra nije niko jos danas potrazio seme svaka proklijala oko 1cm klica i dobar koren ali nije jos izasla.Da li vredi cekati ili jovo nanovo.Mozda je i malo dublje posejano pa ce mozda toplota uciniti svoje,sta je pametnije?

Moj savet ti je da cekas jos malo da vidis kako ce kasnije izgledati. Jedne godine smo kasno posejali i u prolece je isto bilo pitanje dal da ostavimo ili ne, i ostavili ga, kad je kombajner vrsio pohvalio nas eto kad se seje na vreme kako rodi, a posejali ga krajem novembra, rodio je i vise nego onaj posejan u roku...
 
Nakon promjene plana i najavljene kiše, koja je trebala past u subotu, u petak prihranjen ječam Barun i Hyvido sa 100 kg/ha KAN-a. Posijan 30.10., predkultura žito.

iqdljn.jpg
 
Dali se valja jecam u ovo doba ako nije sav vani nego ima i klica ispod povrsine ? Na sta treba pazit, koliko sam zapamtio samo da su temperature u plusu i sporo vozenje. Planiram sa kembridzom prec da dobije kontakt i krene rast sto prije.
 
Imali neki odaziv na valjanje, sa kojim vremenskim uvjetima i u kojem stadiju jecma je najbolje to odradit ?
 
image0twt.jpg


Današnji ječam Nonius sejan 9. oktobra, setvena norma 95kg. Pred setvu bačeno 100kg map-a. Od prihrane za sad dobio 75kg ana. Planiram još jednu prihranu.
 
Nema slike, a bas me interesuje posto je setvena norma manja s obzirom na moguce izmrzavanje biljaka.
 
Posejao sam kako su mi preporucili na institutu (tamo sam i kupio seme), predusev je bila soja dva puta predjeno teskom tanjiracom i odmah posle setve povaljano. Za sastave masine si nazalost upravu ali covek koji mi je sejao dosada je prestao da se bavi zemljoradnjom i morao sam da nadjem nekoga drugoga, i dobio sam preklopljene redove. Moguci razlog ovakve izbokorenosti je i to sto je prihrana bila rano 14 februara (prihranjivano je sa an-om)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh