Jecam 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel sejao neko jari jecam.Ja sam posejao nesto pre par dana.Neplanski skroz pre kupusa da bude.Skarlet je sorta.Kada otprilike stigne za skidanje,prinosi itd.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
jecamm.jpg

jecamm1.jpg
 
Mi lane radili acantom, pa sam imao problema opet posle jos jednom sa pola doze morao,sve po preporuci njihovog strucnjaka.
 
Mi lane radili acantom, pa sam imao problema opet posle jos jednom sa pola doze morao,sve po preporuci njihovog strucnjaka.

Prosla godina je bila specificna barem za moj kraj, nije bilo jecma kog nije uhvatila rdja, pegavost lista... Posto smo sejali 20 i nekog oktobra(oktobar 2015) prskanje protiv bolesti smo uradili negde 20og marta, mogu reci da se nas jecam dobro drzao do kraja, a ovi koji su ranije obavili setvu i u prolece zakasnili sa zastitom, njivoh jecam je bas patio, prinosi su bili umanjeni... Zastitarka nas na neki nacin grdila zasto nismo uradili i drugu zastitu, koja je obavezna... Tako da kolega eto odgovora zasto ste morali opet.
 
Primetio sam da ima bar 5% smrznutih biljaka. Onako zute ili suve nejednako rasporedjene po celoj njivi.
 
Ja sam sejao ječam 15 oktobra , lepo je nikao i kakav je bio 15 novembra takav je i sada samo sto ima pozutelih listova a oni sto su sejali krajem novembra samo guraju i bolje izgledaju od mog, jbm te godino i posle kažu sej u optimalnom roku
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh