Jecam 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neka Nemacka,jbl li ga koja,znam samo da ima manje proteina od prethodne Nektarie,pa ne bi trebalo da bude problema na prijemu.
 
661804f248922aa42b028e1bed9da187.jpg


Nonijus, sejan 15-og oktobra. Slikano pre dva dana. Bilo magle. Predusev silažni kukuruz, izveženo 30 tona osoke po hektaru, setvena norma 220kg po ha. Sejalica Gama, iza nje jedan prohod lakom drljačom.
 
Jel hoce da ti polegne uz toliku osoku ?? Ja ove godine najeb'o sa poleganjem, samo od djubrenja je moglo nije bilo jakih oluja. Djubreno pre silaznog I sa osokom I jedna polovina stajnjak, nakon siliranja bez djubrenja samo tanjiranje I setva, cak sam I azot smanjio samo 150kg/ha uree. I leglo vise od pola njive. Drugar se propisno namucio dok je pokupio
 
Ne bi trebalo. Đubrio sam i ranije tom količinom pred setvu pa nije bilo poleganja. U mom kraju ga više obore jaki vetrovi.
 
Poslednja izmena:
Molim za misljenje jel vredi posejati jecam ili je vec kasno?
 
Nama su ostala jos 2 jutra da se poseju, stoji voda na krajevima. Ali mislim da necemo to ni sejati, bojimo se zahladjenja a i snega eventualno. Mada su moji nekada sejali i do 29 novembra pa je nicala u drugoj polovini decembra ove godine necemo rizikovati, prosao je optimalni rok i to podobro.
 
Sad na moju zalost ili srecu ja danas posejao pola jutara jecma pa sta mu bog da.Ako izmrzne ne gine u februaru proletnji jecam.Imacu stete 50 kg semena i malo nafte,seme je moje tako da videcemo.U svakom slucaju hvala na savetu,pozdrav.
 
iz 1,30 hejtara imao sam 5,5tone stim sto mi dosta polegao i opao.Zakljucak je da radja isto kao jesenji samo ali samo mora da se seje krajem februara eventualno pocetak marta sto ranije cim mozes da ga posejes sejes ga i prinos je ok 100 posto
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh