Jecam 2015-2016

Danas je peti dan kako sam posejao jecam,dali je neko posle pet dana prelazio sa valjkom?imao sam dosta puno da sejem pa nisam stigao da povaljam,pa razmisljam dali da idem sutra ili ne :sta:
 
Nonius slikan u subotu. Setva 9. oktobra.

cb6873aa204418829df4917fb10e2b73.jpg
 
Kad je rok za setvu prolecnog jecma?
I koj jecam se seje? Da li isto kao I za jesen? To je stocni jecam?
 
Juče napojio bubičke smrdljivom vodom. Računam da su se poizvrtale.
Na komšijskoj pšenici gde je pšenica već druga godina sam namerno ušao metar sa prskalicom jer znam da on ne prska. Kako kod njega prskam a sve neki insekti izleću iz pšenice.
Ječam dobar al mu fali kiše.
 
Tako je to kad ste požurili da posejete rano,da je moglo sejali bi i u septembru.da ste posejali posle onie jake kiše(posle 22.-23.10)sve bi bilo u redu ali vi hoćete žito do kolena za Božić.E sad...
 
Tako je to kad ste požurili da posejete rano,da je moglo sejali bi i u septembru.da ste posejali posle onie jake kiše(posle 22.-23.10)sve bi bilo u redu ali vi hoćete žito do kolena za Božić.E sad...
A i da je psenica na slici odlicne je velicine,nevidim je sta je tu preveliko.Sto je rekao Sale,taman kako treba.
 
Vidi se da je bilo kasno kad sam pisao.Prvo sam čitao temu o pšenici i mislio da sam u temi pšenica.Vidim da kod mene neki što su rano posejali ječam i pšenicu i narasla velika,dani topli,počeli da kukaju da su neke bube krenule da napadaju.
 
Slikano juce NS Nonius setva rasipacem 13.10 ovde je 220kg/ha semena, a ima na drugim parcelama i 250kg/ha. Videcemo razliku.









Na jedno parceli imam ovakvu situaciju. Ne znam u cemu je problem. Na jos jednoj njivi ima na uvratinama isto jedan ovakav krug metar precnika, na ostale 4 parcele nista.






 
Nazad
Vrh