Jecam 2015-2016

Juče posejan Nonius na 7 kj sa 115-120 kg/kj semena i odmah povaljano. Predusev kukuruz. Oranje, 100 kg/kj MAP-a i dva puta laka drljača.
 
Poslednja izmena:
Posejan juce Nonius na 3,6ha, valjda nije mnogo 250kg/ha semena. Pre smo uvek isli oko 220, ali sad je 80% prva reprodukcija pa smo malo povecali normu.
 
Pa ja sta znam prva reprodukcija, ne znam kakva je klijavost i energija pa rekoh malo da povecam.
 
wldc85.jpg
Niče pivarac polako.

- - - - - - - - - -

2hn013r.jpg
 
ma i nas je u vrecama jos.. a sta ces visa sila... jel ljudi imam deklarisano seme noniusa. po deklaraciji mi ispada 79 i 81 kilu na jutro da je norma.. sta vi mislite. ja sam mislio izmedju 100 i 90 kila da bacim... koje je vase misljenje, nekako mi malo to. klijavost je 93-94 a masa 1000 zrna 41 i 44. neznam sta raditi...
 
Mi hteli pivarac da sejemo,kad ovi likovi sa otkupnog mesta kazu da nije preporucljivo na sojiste,kazu preskocice parametre i otice u stocni,i onda tu moram zito.
 
Posejan danas ječam grand, nije bilo nonijusa. Bačeno 100 kila na 50 ari, direktno u oranje i povlačeno 2 puta, pre toga izvučeno 10ak tona stajnjaka, predhodno na parceli bio kukuruz za silažu...
 
Nazad
Vrh