Jecam 2015-2016

Predusev na ovoj parceli je ovas. On je pokosen i izbaliran, pa je posle oprskano totalom u julu. A na drugoj parceli gde ima taj manji krug na uvratini predusev je kukuruz.
 
20151222_133110.jpg


- - - - - - - - - -

Slikano danas
 
I mene zanima. Ja sam bacio pre setve 200kg 10:20. Po hektaru. Kucicu prihranu Kanom, razmisljam da li 250kg ili 300kg po ha. Dodje nekih 70-80kg azota po ha. I da li prskate jecam protiv korova I od bolesti?
 
A koji?Stocni ili Pivarac?

@manjevicu
Pa naravno da se prska,jedino ako ne proizvodis organsku hranu.:haha:

Znam da kad sam radio prve godine, ovi kod nas rekli da ga ne prskam. Mada nije prvi put da grese. Ja sam sejao sa namerkm da ga dam u stocni. A kakva je razlika uceni izmedju pivskog I stocnog?
 
Ja planiram da bacim 200kg/ha uree krajem januara ili pocetkom februara sve zavisi od vremenskih prilika. To mi se pokazalo dobro. Nisam bacao nista ove godine od osnovnog djubriva jer je na nekim njivama bio silazni kukruz i tu je izvezeno dosta stajnjaka ranije, a na drugim mestima je izvucene svinjska osoka.
Mozda probam na jednoj parceli da podelim prihranu iz dva dela po 150kg/ha San-a ili Kan-a. Pa da vidim razliku.
 
Za Pivarac ide odjednom i to do 200kg/h San,An...nikako Urea zbog proteina,plus jos treba istempirati vreme kad treba baciti,a i to bi savetovao za stocni,sto se tice vestaka,ne treba preterivati sa Azotom da ne bi pobegao u zemlju.
Prska se isto kao zito i od bolesti,trave i insekata s'tim sto na njega nece Fuzarijum pa nije obavezno u cvetu prskati,mada ja prskam bude bolji hektolitar.
 
Jos jednu stvar mi kazite. Kako radja u odnosu na psenicu, manje, vise, ili su tu negde? Ja sam ove godine posejao 10ha. Ako prodjemo dobro, posejati sledecu, jedno 15-20ha.
 
Ja sejem stocni, i radja manje nego psenica ali mu recimo cena bude (bar kod mene u okruzenju) malo veca. Ali sto kaze Nikola ne valja ici ni preterano sa azotom. Ja upravo zbog toga hocu na jednoj manjoj parceli da probam ove godine da prihranim manje ali 2 puta. Pa da vidim rezultate. Mada meni generalno hektolitar ne igra neku ulogu jer ga ne prodajem.
 
Sve zavisi od regiona ali radja i vise i do 7t cini mi se. Ja sam najvise imao 2013 godine nesto preko 5,5t/ha
 
Nazad
Vrh