Jecam - 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce ovrseno 7 kj pivarskog jecma, prinos 35 meteri po kj. Najbolja zemlja, 2 zastite fungicidima, 2 folijarne prihrane i 50 kg uree po kj. Proteina 9.4 (kod pivarskog preko 11 odbijaju, ide u stocni) vlaga 11,7.

cena jdnih 20 din/kg, u moju njivu vise pivarac ne ide!
sorta Nektarija
 
Moj pivarski NS ovrsen juce, 85.5 vreca bilo nisam merio koliko kilograma sa oko 55ari. Moze li da stane njega u one obicne vrece bele oko 35-40kg?
 
Ja sam merio u kantu od Jupola stane isto zrna kukuruza i jecma,malo je cak jecam tezi sad nego suvo zrno.
 
Uh,malo sam se zajebunio.Jecam je laksi 1-2 kg,a psenica je teza.Znaci u dzak stane 45 kg jecma lagano.
 
I ja sam zadovoljan, baceno je pred setvu 100kg 3*15 i proletos oko 100kg kana na tu parcelu, nisam prskao nista to mu je to, kombajner pricao sinoc da nije vrsao bolji jecam (jeste da je bilo dosta poleglog) ali uspeo je pokupiti sve...

e, da, da ne ispadnem lazov, izvlaceno je i stajnjaka :osmeh:
 
Poslednja izmena:
cekajte koja je sad cena jecma kazete 21 placa gebi jel to sa pdv-om ili se doda na 21 pdv?
Ja sam jecam dao jednoj firmi iy Crepaje i platili su mi 19 plus pdv i kayu da ce videti u ponedeljak dali ce mi doplatiti??
 
Juce ovrseno 7 kj pivarskog jecma, prinos 35 meteri po kj. Najbolja zemlja, 2 zastite fungicidima, 2 folijarne prihrane i 50 kg uree po kj. Proteina 9.4 (kod pivarskog preko 11 odbijaju, ide u stocni) vlaga 11,7.

cena jdnih 20 din/kg, u moju njivu vise pivarac ne ide!
sorta Nektarija

Takav kvalitet se kod nas placa 23 din sa pdv-om u roku od par dana.
Prima se do 12.7% proteina stim da iznad 11.5% ide odbitak toliko % koliko je viska proteina.
A i stocni se placa 21 din.
Lepo je na tebi zaradio organizator proizvodnje.
 


---------- Poruka napisana u 19:47 ---------- Prethodna poruka je at 13:13 ----------

img0892cx.jpg

Ovogodisnji ujam jecma
 
ljudi koja je sada cena jecma pitam iz raazloga posto su mi rekli da ce doplatiti ako bude veca a platili su mi 20,50sa pdv-om.??
 
a dali si siguran da je toliko?da ne napadnem ljude bez veze...????aj nekA SE jos neko javi ko je prodavao>.

---------- Poruka napisana 26-06-12 u 21:40 ---------- Prethodna poruka je 25-06-12 at 21:53 ----------

pa zar niko nije prodavao jecam?Gde ke kish i on je imao jecam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh