Jecam - 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
photo0107.jpg
Sta je ovo?
 
Poslednja izmena od urednika:
Danas ovro jedno jutro (tako kaže vlasnik mada ja mislim da ima malo više) ječma uslužno i nije loše curilo, okruglo 4000kg mereno.
 
Pa to je odlicno,videli smo danas kad smo se vracali iz Pozarevca,kod Kovilja,neke parcele vec uradjene.
 
Sutra vrsem jecam,moglo je i pre,da nije padala svaki dan kisa.Slama je jos zelenkasta,ali zrno je bas tvrdo.Danas cu bas da odnesem uzorak kod naseg mlinara da proverim kolika je vlaga
 
Ne prodajem,ostavljam za svinje.Vlagu merim samo zbog skladistenja,dok se ne smanji vlaga drzim ga na suncu u prikolici i malo prebacim lopatom,posle ide u zgradu.
 
I kod mene je ista situacija u pitanju NS 525 ječam ;
zrno tvrdo i zrelo za vršaj ali stablo (slama) je po prilici jos zelena
Pa se pomalo bojim da prilikom vršaja vlaga sa slame ne pređe na zrno , i zatim da se ne upali kad ga budem skladištio u silos ....
Najavljuju paklene temperature za narednu sedmicu pa je možda bolje malo sačekati ?!?
 
Danas ovrli polovinu i pokvario se kombajn.Lep jecam krupan,a i mogao je biti malo suvlji,ali je i ovako dobar.,kad zavrsim slikacu koliko je bilo,posto necu meriti.Bice vise od Dubrave 3,5 tone sa stranicama na 70 ari,sad koliko je to na vagi ne znam.
 
Danas zavrsen vrsaj jecma,bilo bi gotovo juce ali se kombajn kvario.Jecam je malo vlazniji,pogotovo sto je zbog kvarova vrseno skoro po mraku i bilo je rose.Prinos oko 4,5 tona sa 70 ari
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh