Jecam - 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam imao skoro punu Dubravu sa arnjevima i u drugoj istoj takvoj vise nego sto su donje stranice.Otprilike svi koji su videli se slazu da ima vise od 4 tone.A tezak je ove godine za razliku od prosle kad je bila samo pleva bez zrna.
 
малопре обишао јечам, зрно звечи, неможе лако да се прегризе, само још мало слама да сазри, жилава је у доњем делу, за викенд највероватније жетва
 
Danas uradili nonius-a,2600kg/kj,10.7% vlaga.
photo0166.jpg
 
skinut jecam 7 jutara 35m po kj.prezadovoljan sam prinosom.cujem ena 20 a na berzi 20,80 plus pdv
To na hipodromu?Super prinos,mada zna jecam da rodi i mnogo bolje kad je godina.A zita su kod nas losa ne znam da li ce neko imati 3t po k.j...Ja ne sejem vise ni jecam ni zito,kad platis seme,vrsidbu,djubrivo jos ako platis arendu...Nemas nista!Znas i sam sta da ti pricam
 
To na hipodromu?Super prinos,mada zna jecam da rodi i mnogo bolje kad je godina.A zita su kod nas losa ne znam da li ce neko imati 3t po k.j...Ja ne sejem vise ni jecam ni zito,kad platis seme,vrsidbu,djubrivo jos ako platis arendu...Nemas nista!Znas i sam sta da ti pricam
Savato imacu ja 3t sigurno psenice.ali preko tesko...redje je.A da rdi vise ne znam,mislim da je mozda ovo neki maksimum.

---------- Poruka napisana u 17:53 ---------- Prethodna poruka je at 17:51 ----------

To je odlican prinos, napisi par reci o agrotehnici za taj prinos.
sto se tice agrotehnike nista posebno cak sta vise kasno sam posejao oko 1 novembra,kasno je niklo bilo je suvo tek je nikao lepo marta.Valjalismo ga posle setve i nismo ga prskali ni od bolesti ni od korova a prihranili smo ga sa 100 kg sana .
 
Savato imacu ja 3t sigurno psenice.ali preko tesko...redje je.A da rdi vise ne znam,mislim da je mozda ovo neki maksimum.
Rodi on i preko 40,ja sam jedne godine imao 42 po k.j ali je bilo tad i nikad vise,oko 35 je sasvim dobar prinos-odlican! 3tone psenice kod nas rodi kada je godina dobra,a ova za nas kraj nije.Bilo je suvo,mnogo vetra,lose se bokorila i ako budes imao 3t svaka cast...Ja garantujem da ce takvih biti na prste jedne ruke
 
kod nas rodi i naopako da posejes,samosto smo se mi vise izverzirali na repu i kukuruz...psenica u crepaji nije preokupacija kao repa i kukuruz.vidim i soje ima dosta i lepo radja iz godine u godinu,ljudi ulaze u semu.
 
Ne znam na koji jecam se odnose cene napisane u prethodnim postovima.Pivarski jecam koji bi trebao sutra da pocnem otkupljuje se po 23 din sa PDV-om ,JUS kvalitet
 
Poslednja izmena:
kod nas 20 din/kg ječam tel kel naci nista se ne odbija (nit doda na kvalitet)samo ceo tovar na kamion pare odmah na vagu.

---------- Poruka napisana u 20:57 ---------- Prethodna poruka je at 20:54 ----------

kao stočni se snosi daje gde ide dalce se dog stigne biće stočni ili pivski tose nezna
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh