Ječam 2022-23

Juče sam pronašao gde je ječam koji mi fali, šta reci a ne zaplakati, nikada nisam imao bolji ječam a ni skuplju žetvu.Prodao sam 3.5tone po 22dinara ali sam štetio 80000ma 1.5h


Ovako izgleda ispod slame, dužina njive 236m svuda je tako i šta sada?moja greška je što nisam proverio ali čovek koji mi je skinuo ječam radi 30godina to, nism hteo da razmišljam o tome da se mešam, dobar mi je prijatelj, nikada to nebi uradio namerno ali sigurno 3-5tone je isipano, ja sam pazio da se ne zaglavi negde gde je mekano i nešto mi nije dalo da pomerim slamu.
 
Kako moze toliko da prosipa ?,jedino da mu je bilo sito jako zatvoreno ....ili je negde rupa na kombajnu.
 
Kako moze toliko da prosipa ?,jedino da mu je bilo sito jako zatvoreno ....ili je negde rupa na kombajnu.
Ove godine sve moze kad sam ja u pitanju, od poplave,klizišta, niske cene do prosipanja i na kraj katanac.sad samo da rasprodam ovo malo zemlje da razduzim repromatirijal jer pakleno me košta sve a godina i lopovi su mi uzeli sve, mnogo smo najebali ovde od poplava i sada nas ovo dokosurilo.ove cene su jako bolestne.
 
Zeljko ovo kombajn sigurno nije prosuo. Ako i prosipa to neizgleda tako ni priblizno.
Ovo su napravili glodari.
 
Zeljko ovo kombajn sigurno nije prosuo. Ako i prosipa to neizgleda tako ni priblizno.
Ovo su napravili glodari.
Kakvi bre glodari kombajn ubio boga, nije ovo prvi put da se dešava ovako nešto na ovom kombajnu, izgleda da je sito začepilo, tu njivu nisam zavrsšio, ni jedno zrno nema tamo gde nije kombajn prošao samo ispod slame gde je ladja kombajna, pa gde moze glodar da razvuče 230metara ječma debljine 2cm, kao da je kofom sipovano, pa tu bi trbalo milijardu glodara a njiva je u vodi praktično, tu nema živog miša.Kod nas nema tih štetočina.prosečno negde oko 1kg na 2m dužine ima ječma, većinom više,izmerio sam kilo ječma i sipao u traku približno to je to.
 
Pravi kombajner treba to da primeti.Ne mora ni izlaziti iz kombajna.Kad zakosi 40-50 m. vrati se u rikverc 4-5 m. i ispred hedera pogleda da li ima zrna na zemlji.Ako mu je sumnjivo izadje iz kombajna i pogleda bolje.
Ako on ne gleda,moraš ti obratiti pažnju,da li ispod otkosa ima zrna.
 
Treba kombajner ali ja sam išao ispred, pazio sam da ne upadne negde jer je mekano tlo, čovek je došao iz njive gde je radio ječam, nije moje da mu proveravam, kada radim za pare ja stojim iza toga, šta ima da mi gleda mušterija ako rasipem, treba da platim.
 
Ne razmisljaju svi tako, neko radi usluge samo da uradi, ne zanima ga kako izgleda iza njega.. I posle mi kazu za neku pripremu zemljista: "uf skup si ovaj mi je jeftiniji", ja samo odgovorim "nema problema, pogledaj na prolece moje i njegove njive pa planiraj za sledecu godinu ko ce ti raditi" :)
 
Kao sto rekoh,sito zatvoreno jako pa se zapusilo.Verovatno zbog velike mase,mozda kod drugih nije bio tako jak jecam pa je islo dobro.
 
I mi svi srećni, vau 25 dinara!
A gde je još do 38 prošlogodišnjih?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh