Ječam 2022-23

Rabadzija

Član
Učlanjen(a)
31 Maj 2010
Poruka
3.156
Lokacija
Sever Bačke
Što neko reče,na ovakve temperature ja sledeće nedelje krećem sa setvom ječma.U planu je Grand,Pixel (original) i malo Zebre sa systivom.
 
Prošle godine sam sejao krajem oktobra posle setve pšenice.Uzeo kasno u zakup te parcele, nije bilo semena pšenice i ja opičim ječam.Potpisao bih za prinos bez razmišljanja a neću ni sada ranije u setvu.
 
Seme stiglo, uzeo NS 565, sutra krecemo spremanje i sejemo.
Icice predsetveno 250kg/ha mesavine.
Cena semena 85 dinara.
c8c636fd4e0343b2a191d5aa8ddec5d8.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Uzeo sam neku parcelu od 3h u zakup, loša je skroz.. bila je pšenica i sada bih je sredio za ječam.. kakvu su vaši predlozi od obrade do đubrenja..

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
na ove cene ja cu ovako- 3*16(15) 100kg,oranje,,setva,na prolece 100kg ana(ako se nadje,ako ne onda ureju),prskanje protiv trave i zastita obavezno+preko lista nesto ubaciti prehranu,vrsidba
 
Koliko ste najredje posejali,tj koliko ste najmanju kolicinu semena posejali a da je na kraju ispalo sve ok?
 
Ja sam ukapirao da je nagore posejati neku srednju kolicinu semena jer tad se slabo izbokori posto i nema mnogo mesta za bokorenje i na kraju nema dovoljno biljaka za dobar rod , kad god mi je ispalo mnogo retko zbog loseg nicaca zbog malo padavina, gde je faktici niklo u tragovima gde je tocak ugazio a izmedju tek tek po neko zrno da se taj jecam toliko izbokorio da je to nesto neverovatno i u tim situacijama sam imao nabolji rod, pre neko prolece sam po negde izbrojao i preko 20 bokora, dok ako se ide na vecu kolicinu semena preko 3kg po aru tu fakticki i nema potrebe za nekim bokorenjem posto je zemlja pokrivena gotovo 100 posto, na primer prosle jeseni sam otisao da sejem jednu njivu iako sam kuci spremio sejalicu, nastelovao po izmerenom semenu na kraju sam video da ce mi zafaliti semena i prepolovio normu da isteram do kraja jer me mrzelo da se vracm pa sta mu da bog i u prolece kad se izbokorio nije uopste bilo nikakve razlike
 
Do kada se najkasnije može posejati ječam i koju sortu stočnog odabrati? Nisam ga do sada sejao.
 
Danas uzmem da prebrojim masu 1000 zrna za grand ječam, to nije normalno koliko ima loma. Deklarisano seme, moj ....
 
Nazad
Vrh