Ječam 2022-23

Skinuto danas nesto Granda (nije moglo ranije od kise), puna agrotehnika, dve fingicidne zastite, regulator rasta, 4100kg/ha, vlaga 10%, hl nesto preko 50.
Zapreminski ga ima, ali nema tezine, tuga Bozija.
I sad ponovo pada kisa, tako da ovo sto je ostalo da se vrse, pitanje sta ce biti.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Danas skinuo grand, 4tretmana, semenski ječam, odradjeno sve po kako treba, možda je skinuto 1.2h, ostalo nije moglo, mekano je, prinos mozda 3t/h da sam znao ja bi ga upalio da izgori, ne mogu da verujem da ga taj ječam nema u bunker, svaki klas je bio zdrav i pun zrna ali nema ga i nema ga.Prošle godine na oko lošiji 5t/h.Razočarao sam se i što je najgore štetio sam preko 60000 na 1.5h nikad u životu nisam bio ovako razočaran u neki usev i znam da je ovo kraj što se setve žitarica tiče, mislim da nema svrhe.
 
Poslednja izmena:
Šalim se malo, nadam se da čovek zna prepoznati šalu...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Malo si ga prskao, barem još 2 puta je trebalo....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Vidim vec u par postova pišeš da si poprilično siguran da je fungicidni tretman uzaludno potrošeno vreme i protraćen novac...Kod nas u selu ko god je tako razmušljao nije odvezao kuci više od 2500 kg. sa kj. kuci....činjenica,bez ikakve filozofije.pozdrav
 
Posle prvog dana žetve ječma ljudi su shvatili da će definitivna cena biti 15-16 dinara, prinosi svakako nisu nikakvi i raspoloženje je palo na neki minimum. Kako je izgledalo, kako su ljudi podneli loše rezultate i gubitke za ovu godinu, pogledajte u videu... Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal! Copyright © 2023. youtube.radoslav adamovic - All rights reserved.
 
300evrića zarade u proseku na tako "loš" prinos kod Zorana, nije kao lani ali je neka zarada.
Evo u Radoslavovom videu ste sami čuli, uloženo sve u fulu 150crvenih a dobijeno 90.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Posle prvog dana žetve ječma ljudi su shvatili da će definitivna cena biti 15-16 dinara, prinosi svakako nisu nikakvi i raspoloženje je palo na neki minimum. Kako je izgledalo, kako su ljudi podneli loše rezultate i gubitke za ovu godinu, pogledajte u videu... Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal! Copyright © 2023. youtube.radoslav adamovic - All rights reserved.
Ovo je suludo raditi bez podizaca.
 
Ja sam svesno odradio svaki tretman i bio sam ubedjen da ce biti bar 5t/h imao sam prošle godine isti taj ječam dao je 5t/h nije bio bolji na oko, i sada je svaki klas bio pun, prosto odbijam da verujem da je moguce da bude 3 ili ispod 3 tone ovaj ječam, video sam da ima dosta rastura ispod slame ali ostaje mi da vidim malo detaljnije sutra, danas me uhvtilo nevreme jer kad je rešeno da budeš je..n, gaće same padaju.Ne znam je l mozda postoji problem u kombajnu, šta je tu je.Evo par slika od tog ječma, pratio sam ga tokom čitave vegetacije.



 
Овако по сликама овај јечам изгледа екстра 6т /ха
 
Nonius sa tavana 4036kg po jutru ,2 puta po 10kg ureje folijarno,bez ikakve zastite 62,9 hl 13,9vlaga
 
Kada se obračuna-cena ječma dođe 14,46din.
Sa tim famoznim ostvarenim subvencijama dođe 15,42
 
Nazad
Vrh