Ječam 2013/2014

ja danas poprsako treci put jecam kombinacija amistar fastac i novalon to je od mene sve za ovu godinu dao sam mu bas sve doduse tako i izgleda
 
Evo mog pivarskog Ječma Ns 565
Bačeno početkom marta oko 130 kg SAN-a , prskano prvi put: regulatorom rasta Cerone , Sekatorom , Presingom i 2 kg folijarne prihrane ,i drugi put samo Duet ultra

fyp9y.jpg
[/IMG]
 
Ja sam radio samo jedan tretman i padale ove kise nisam uspeo da uradim drugi tretman ima rdje ,sad se plasim i da je polego . Minimum ce mi biti 30 posto manji prinos zita su dobra ali jecam bolestan . Prskano sve isti dan .
 
Evo kako je izgledao moj ječam pre ove kiše prva slika je gde je prskan regulatorom ( u vreme slikanja oko 1 metar visine) a druga gde nije (dan pre slikanja prskao drugi put hauba od imt540 mi se nije videla iz njega) a sad nesmem ni da odem posle ovolike kiše verujem da sve leži na zemlji
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Danas na putu prema Senti,u Becejskom ritu,prema B.P.Selu,jecmovi,skoro gotovi za zetvu,mozda nedelju dana i moze da se vrse.
 
Kod nas isto ima komplet žutih, čim upeče sunce dva tri dana moći će da se kose.
 
Imao bih jedno pitanje za iskusnije kolege pa ako neko može da pomogne.
Čime mogu da zaštitim ječam posle selektiranja do jesenje setve ?
 
Jecam uvek cuvam jedno izvesno vreme pa ide na prodaju,nekako je u startu ne interesantan otkupljivacima,svi su fokusirani na psenicu.Cim nastanu problemi sa proizvodnjom stocne hrane odmah se javlja potreba za jecmom..
 
I kod mene je sazreo NS 565 mogo je I danas da se radi ali još niko neprima ,a ne spominje se ni cena jedino kažu da će biti skuplji od pšenice . radiću ga u torak ili sredu.
 
Nazad
Vrh