Ječam 2013/2014

Juče merio vlagu na dve parcele ječma. Na jednoj 13.4%, na drugoj 19.1%. Još koji dan i ide sa njive.
 
Kod mene ima pojedinih klasova polu zelenih na pojedinim mestima i dizu vlagu samo jbg mora jos barem 4-5 dana da odstoji na ovakvih plus 34 stepena.

Da li neko seje kukuruz na jecam sad kad pokosi ,koju sortu 100 danca preporucujete tj od kog proizvodjaca ???
 
I ja ću sutra ako stignem da pokosim ječam, celih pola jutra, za sopstvene potrebe, taman da probam kombajn.
 
I kod mene polako pristiže
dscn6981.jpg

ovo je iz jednog klasa
dscn6990.jpg
 
Dal su oni normalni, ja sam prosle godine pravo iz njive dao po 18din. Tad je psenica bila 15din, koliko ce onda biti psenica kad je jecam 17,16 ::jako_besan::
Ti si pisao da imas pouzdanu informaciju da ce psenica krenuti sa 26 din,a sada se pitas koliko ce vredeti u zetvi,neko ti opano drma kavez,ili ti je pobegao vanzemaljac:haha:
 
Ti si pisao da imas pouzdanu informaciju da ce psenica krenuti sa 26 din,a sada se pitas koliko ce vredeti u zetvi,neko ti opano drma kavez,ili ti je pobegao vanzemaljac:haha:

Ne razumes sta si procitao, a nije ni cudo... Da ti prevedem, napravio sam cisto poredjenje sa proslom godinom. Sto se tice cene psenice :off_topic: cenu ne odredjujem ja tako da ne vidim potrebu za ovakvim upisom koji je za sankcionisanje..
 
Poslednja izmena:
moja greska nije 17,60 nego 16,60 ako ces pare odmah ako ces akontaciju valjda 16 slagacu ali cu proveriti ujutru

- - - - - - - - - -

moja greska nije 17,60 nego 16,60 ako ces pare odmah ako ces akontaciju valjda 16 slagacu ali cu proveriti ujutru
 
Danas počeli ječmove za sada što je prošlo vagu oko 3,2-3,5 t po kj, Čini mi se od oka da je najbolje cureo ječam sejan u septembru bez osnovnog đubriva:sta: sutra će vaga kazati pa javljam.Nonius u moje njive neće ulaziti jes da curi ali ima slame previše. Zrno sparušeno nikakvo baš sam se čudio odakle curi. vlaga 10 % primese 3 % a hektolitar 61::lose::::lose::

- - - - - - - - - -

Sutra da završimo i hvatamo plug + RD da probamo malo prosa posejati i koje jutro fortune.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Skinuo pola jutra noniusa a prinos 2840 kg po kj, što reče talianu nacurio ali rđavo meri, šušljiv a slamurine straota, doduše bilo i malo leže.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh