Ječam 2013/2014

deltin amoroso?? Dali ga prvi put sejes, i ako si ga sejao godinama kakav je kvalitet?? to je 6-redni?
 
dal mi neko sa foruma moze reci dal mogu sejat jecam i tritikal u ledinu - tj zemlja nije obradjivana 5 godina unapred vam se zahvaljujem
 
kod mene svi kazu da u ledinu prvo treba sejat kukuruz pa posle strv al to je teorija starih zato sto nisu strv prskali protiv trave - korova
 
Sta mislite hoce li jecam(Nonius)semenski da polegne ako sam nekih 10ari posejao 250kg/h,posto sam prethodno sijao tritikal pa zaboravio da smanjim?
 
danas posejao nonijus,1 ha,200 kg..predsetveno 200 kg 3x15 , parcela uzeta u zakup,prva godina,malo da se ocisti na leto,ima dosta sirka i pirevine,posebno..aj zdravo
 
zuqc04.jpg
 
Lazo sejali su ljudi i u decembru ,pa sto bi sad bilo kasno a vidim da dosta ovi dana prolaze sa sejalicama seje se jos uveliko,.
 
Sta koristite od djubriva u jecmu ,nisam nista zaorao niti predsetveno bacio . Planirao sam da idem po 200 kg an ili san i verovatno jednu preko lista . ???

- - - - - - - - - -

Da u pitanju je stocni sa tavana seme, iso sam kasnije setvu dvoumio sam se i ipak posejo jedno kj sam iso 161 kg po kj najkasnije sejano a ono malo ranije 125 kg po kj . Jedno samo povaljano posle setve drugo samo zatanjirano posto je bilo malo grublje i slabo mi je ulozila seme sejalica ,nisam rad to da radim ali moralo je.
 
Требало би користити агрохемијску анализу земљишта...
 
Ja sam posejao preko 5h vec je lijepo nanikao zelenise a danas ili sutra imam jos jednu manju parcelu od 0,3 h da sejem i to je to za ovu godinu.
 
Sta koristite od djubriva u jecmu ,nisam nista zaorao niti predsetveno bacio . Planirao sam da idem po 200 kg an ili san i verovatno jednu preko lista . ???

- - - - - - - - - -

Da u pitanju je stocni sa tavana seme, iso sam kasnije setvu dvoumio sam se i ipak posejo jedno kj sam iso 161 kg po kj najkasnije sejano a ono malo ranije 125 kg po kj . Jedno samo povaljano posle setve drugo samo zatanjirano posto je bilo malo grublje i slabo mi je ulozila seme sejalica ,nisam rad to da radim ali moralo je.


Ja sejem dosta jecma jer kukuruz kod mene zadnjih godina mnogo podbacuje. Sad ne diraj nista na prolece bacis KAN 3kg po aru i to je to, ne moj da bacas UREA jecmu ne odgovara velika kolicina azota.

I ne moj Jecam uopste da prskas od korova, prskanje Jecma umanjuje rod.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Care meni prskanje og korova nije nije nista umanjilo bilo oko 4tone po jutru,da naglasim sorta noniius,mazda drugim sortama umanjuje al nonijusu sigurno ne.Ali da da naglasim jos da mi je regulator rasta umanjio rod na jednoj parceli gde sam prsko ,takoda nikad vise regulator rasta.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh