Ječam 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Napišite koje su cene ječma kod vas na pijacama. Prijatelj hoće da kupi od mene par tona pa nam treba neka realna cena ječma :sta:
 
Ja sam kosio u četvrtak kolegi 3 jutra strahovito polegnuto.... seme sitno, puno praznog semena.... rezultat 19 meteri po jutru...
 
Evo danas sam doneo izmerili smo hektolitarska masa je 63.8 x kubika kolika je zmajevka i to je to (neznam dim.zmajevke 8 tonke) :cao:
 
D.R.E.D je napisao(la):
Evo danas sam doneo izmerili smo hektolitarska masa je 63.8 x kubika kolika je zmajevka i to je to (neznam dim.zmajevke 8 tonke) :cao:
6,0-6,5t zavisno dal je puna ili prepuna ::lose::
 
ma ja moj nisam mero, nego odokativno. pobedina prikolica sa povisenim metalnim stranicama skoro puna sa 2.5 kj
 
Ispod 12,oo din ga neću prodavati. Ostalo mi još 0,4 ha da požnjem, sjeba me kiša kad smo igrali sa nemcima, a i biće muke gde da ga stavim jer sam sve napunio. Inače dosad nikad ječam nisam prodavao. Mislim da su cene kod mene na pijaci veće.
 
Komšija je danas prodao džakirano u šleper - neka veća količina po 10 din.
 
I ja sam danas uspeo nekako pokositi ono malo jecma sto je ostalo.Nema ni 20 mc/kj :udri:
 
Površina 1.25 kj , vlaga :sta: ( vlažno ) , kombajn tone , prinos na prikolici od 2.5 t ( mi zovemo kikindzanska ) pun do 2/3 koliko je to ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh